Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg gonosz vagyok? Tényleg...

Tényleg gonosz vagyok? Tényleg én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

Huszonéves fiatal vagyok, még a szüleimmel élek. Van egy húgom, aki középiskola után egyből teherbe esett, sajnos a szüleim nyakára vállalva a gyereket (sőt a párját is). Nekem mindig is elég hűvös volt a kapcsolatom mindannyiukkal, sem a szüleimmel, sem a húgommal nem jöttem ki soha, ez miatt elég rossz gyerekkorom is volt. Radásul anyám valamiért mindig is a húgommal kivételezett, ezt nem is tagadva. Mindig is éreztem, hogy ő a kedvenc gyerek, pedig mindig is ő volt a problémás, a család szégyene (nagyon durva ügyei voltak).

Most, hogy terhes, nagyon zavar, hogy mindenki rá kiváncsi, még az én anyósjelöltemék meg a munkatársaim, a keresztszüleim is folyton csak róla akarnak beszélni, én pedig már a falra tudnék mászni attól, hogy mindenki róla kérdezget. A szüleim is csak vele foglalkoznak, mi a párommal most kezdenénk el a nagybetűs életet, én most kezdtem dolgozni, de ez senkit nem érdekel, csak a húgom meg a gyereke. Anyám már azt is tudtomra adta, hogy ha elköltöznék a házukból, akkor az én szobám a gyereké lehetne és így a húgoméknak jobb lenne.

Mivel mindig is utáltuk egymást a húgommal, úgy érzem, soha nem fogom azt a gyereket sem szeretni. Nem akarom, hogy az ő gyereke az enyémnek unokatestvére legyen, hogy együtt játszanak, hogy az ő gyereke majd úgy terrorizálja az enyémet, mint annak idején ő engem. Mindig arra gondolok, hogy az ő gyereke az első unoka anyáméknál, és mindenhol láttam, hogy mindig az első unoka a kedvenc. Sokszor eszembe jut, hogy én velem sosem fog ennyit foglalkozni anyám, ha terhes leszek, az én gyerekemnek nem fog ennyi mindent venni és nem fogja érdekelni sem, ahogy én sem érdeklem. Eszembe jut az is, hogy a gyerek anyja egy elzüllött kis ..., egy romlott tini, az apja meg egy tanulatlan, részeges szerencsétlen, aki anyósék számlájára odacsinálta a gyereket. Milyen ember lehetne így a gyerekből? Milyen értékeket tanul tőlük? És én hogy fogom majd az én gyerekemnek beadagolni azt, hogy miért a másikat szereti jobban a nagyanyja? Ezek azért felmerülő kérdések bennem, mert pár éven belül mi is gyereket szeretnénk a párommal. Már olyanok jutnak eszembe, hogy anyám fiú unokát akart, és a húgomé lány lesz, akkor nekem fiút kellene szülnöm, talán akkor szeretnék, meg ilyenek.

Néha úgy érzem, nem tudok mit kezdeni a helyzettel, hogy fogom egy olyan gyerek sírását elviselni a szomszéd szobában, akit ki nem állhatok, hogy fogok tudni vele viselkedni, mikor látom, hogy olyan, mint az anyja, hogy fogom nem utálni, hiába nem tehet egyelőre semmiről. Szerintetek tényleg bennem van a hiba? Hogy változtassak akkor ezen? Hogy ne érezzem azt a gyerek iránt, hogy legszívesebben megfojtanám, hiába értatlan?


2015. márc. 30. 15:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
61%

Már ne haragudj, de igencsak beteg vagy!!!!


Hogy lehet egy - még meg sem született - gyereket ennyire gyülölni, csak azért mert féltékeny vagy a húgodra?


Mi az, hogy nem akarod, hogy a te gyerekednek az unokatestvére legyen a húgod gyereke? Ez az, ami így lesz, akar tetszik neked, akár sem.


De ha annyira zavar a gyerek, akkor tényleg költözz el a szüleidtöl (mert nemcsak a húgod, hanem te is a nyakukon élsz) és akkor nem kell a gyereksításr hallgatni.

2015. márc. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
58%

Szia!

Ha megszületik a bébi, megváltozik remélem a véleményed.

Közhely, de igaz: ő nem tehet semmiről.

Ne vetítsd ki szegényre a szülei/nagyszülei hibáit, ő egy független kis emberi lény.

Te is igazságtalannak tartanád, ha a szüleid, testvéred miatt utálnának mások!

2015. márc. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
54%

Az utalatodhoz nem szolok hozza, mert ez mar nem normalis.

Viszont, azert vannak annyira oda a hugoddal, eppen mert mindig is problemas volt. Elso reszben, tudjak, hogy ez a gyerek nem hianyzott, rossz vege is lehet, mas reszrol meg, akarhogy is, egy uj baba mindig orom. Nem a kicsi hibaja, hogy milyen korulmenyek kozott jon a vilagra. Anyukad most mit csinaljon? Dobja ki minharmukat? Mi lenne a gyerekkel? Csakis otet kell most figyelembe venni.

2015. márc. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
55%
Szeretet hiányod van -költözz és csomagolj.
2015. márc. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy mindenki azt mondja, hogy ha majd meglesz a gyerek, biztos szeretni fogom, mert a nagynénje vagyok, de nem tudom elképzelni. Én pl. a saját háziállatomat imádom, kényeztetem, de a húgomét legszívesebben eltüntetném a Föld színéről, állandóan kiabálok és csúnyán beszélek vele, mert ugyanolyan neveletlen és ostoba, mint ő, az ő nevelése. Szerintem a gyerekhez sem fogok tudni jobban viszonyulni, de mindenki az ellenkezőjéről győzköd és furcsállja, hogy mennyire nem örülök a jöttének.
2015. márc. 30. 15:47
 6/25 anonim ***** válasza:
45%
Hozzaszolasod utan, ugy gondolom, szakemberre van szukseged.
2015. márc. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%

Nem gonosz vagy, inkább keserű.

Ne a picire haragudj, ő a legártatlanabb a sztoriban.

Építsd az életedet, mert azt csak te teheted meg.

Gondolj arra, hogy az idő úgyis téged fog igazolni.

Előreláthatólag hatalmas veszekedések lesznek a szüleidnél.

Jobb addig elpucolni.

Nálunk a nagynéném és a gyerekei az etalon. Gyerekkoromban fájt (akkor nagynéném még nem volt házas, se gyerek)

De most látom, hogy milyen jó, hogy a nagyszüleim nem minket egzecíroznak, mert a nénikémről és a férjéről nem tudnak leszállni, mi viszont békén vagyunk hagyva.

2015. márc. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
77%
Függetlenül a gyerektől és a húgodtól, akkora düh van benned, hogy be fogsz kattanni, ha nem fordulsz pszichológushoz. Téged "csak" annyi sérelem ért, hogy a húgodat jobban szerették nálad. Mi lesz, ha ennél komolyabb bajokkal kell szembenézned az életben? Egyébként általánosan ismert tanács az, hogy ne fuss olyan szekér után, ami nem vesz fel. Ha úgy érzed, a családod nem értékel téged, és rossz érzés számodra velük kapcsolatot tartanod, akkor ne tedd. Nem kötelez rá senki. Megváltozni viszont soha nem fognak, és felesleges olyan helyzeten őrlődni, amin nem tudsz változtatni.
2015. márc. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
A húgom párjának van egy háza, amit szétbombáztak, mert a húgomnak semmi nem felelt meg benne. Ennyit arról, hogy hova menjenek, ha nem anyámhoz. A pasas elég idős, jól keres, mégis anyám nyakán él, és a többszázezres fizetését minden hónapban elszórja, a szétbombázott házon meg fél éve egy kézmozdítást nem végeztek, inkább SmART TV-t meg 100ezres telefont vettek. Így élnek anyám nyakán. Én meg fizetem a rezsit meg végzem 5-6 ember után a házimunkát és megpróbálunk előbbre jutni a párommal. De a mi életünk ezek szerint ne számítson a családnak, mert csak a gyerek számít, mi már nem is.
2015. márc. 30. 15:50
 10/25 anonim ***** válasza:
64%
Még a húgod háziállatát is "eltüntetnéd a föld színéről", mert az övé? Eddig csak azt hittem, lelki sérült vagy, mostanra kezdem azt gondolni, nem véletlenül tartja többre a húgodat mindenki, akármilyen problémás tini is volt..
2015. márc. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!