Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg gonosz vagyok? Tényleg...

Tényleg gonosz vagyok? Tényleg én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés

Huszonéves fiatal vagyok, még a szüleimmel élek. Van egy húgom, aki középiskola után egyből teherbe esett, sajnos a szüleim nyakára vállalva a gyereket (sőt a párját is). Nekem mindig is elég hűvös volt a kapcsolatom mindannyiukkal, sem a szüleimmel, sem a húgommal nem jöttem ki soha, ez miatt elég rossz gyerekkorom is volt. Radásul anyám valamiért mindig is a húgommal kivételezett, ezt nem is tagadva. Mindig is éreztem, hogy ő a kedvenc gyerek, pedig mindig is ő volt a problémás, a család szégyene (nagyon durva ügyei voltak).

Most, hogy terhes, nagyon zavar, hogy mindenki rá kiváncsi, még az én anyósjelöltemék meg a munkatársaim, a keresztszüleim is folyton csak róla akarnak beszélni, én pedig már a falra tudnék mászni attól, hogy mindenki róla kérdezget. A szüleim is csak vele foglalkoznak, mi a párommal most kezdenénk el a nagybetűs életet, én most kezdtem dolgozni, de ez senkit nem érdekel, csak a húgom meg a gyereke. Anyám már azt is tudtomra adta, hogy ha elköltöznék a házukból, akkor az én szobám a gyereké lehetne és így a húgoméknak jobb lenne.

Mivel mindig is utáltuk egymást a húgommal, úgy érzem, soha nem fogom azt a gyereket sem szeretni. Nem akarom, hogy az ő gyereke az enyémnek unokatestvére legyen, hogy együtt játszanak, hogy az ő gyereke majd úgy terrorizálja az enyémet, mint annak idején ő engem. Mindig arra gondolok, hogy az ő gyereke az első unoka anyáméknál, és mindenhol láttam, hogy mindig az első unoka a kedvenc. Sokszor eszembe jut, hogy én velem sosem fog ennyit foglalkozni anyám, ha terhes leszek, az én gyerekemnek nem fog ennyi mindent venni és nem fogja érdekelni sem, ahogy én sem érdeklem. Eszembe jut az is, hogy a gyerek anyja egy elzüllött kis ..., egy romlott tini, az apja meg egy tanulatlan, részeges szerencsétlen, aki anyósék számlájára odacsinálta a gyereket. Milyen ember lehetne így a gyerekből? Milyen értékeket tanul tőlük? És én hogy fogom majd az én gyerekemnek beadagolni azt, hogy miért a másikat szereti jobban a nagyanyja? Ezek azért felmerülő kérdések bennem, mert pár éven belül mi is gyereket szeretnénk a párommal. Már olyanok jutnak eszembe, hogy anyám fiú unokát akart, és a húgomé lány lesz, akkor nekem fiút kellene szülnöm, talán akkor szeretnék, meg ilyenek.

Néha úgy érzem, nem tudok mit kezdeni a helyzettel, hogy fogom egy olyan gyerek sírását elviselni a szomszéd szobában, akit ki nem állhatok, hogy fogok tudni vele viselkedni, mikor látom, hogy olyan, mint az anyja, hogy fogom nem utálni, hiába nem tehet egyelőre semmiről. Szerintetek tényleg bennem van a hiba? Hogy változtassak akkor ezen? Hogy ne érezzem azt a gyerek iránt, hogy legszívesebben megfojtanám, hiába értatlan?


2015. márc. 30. 15:36
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
67%

Susan Forward: Mérgező szülők

Olvasd el, le is tudod tölteni. Ha másért nem, addig sem kell a családodat hallgatni.

2015. márc. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
93%

Jesszus! Költözz már el! Mi sem vagyunk minta tesók a nővéremmel, bár nélunk nem a szülőkkel van baj, hanem vele, szerinte meg nyilván velem, de ez az utálat azért durva....


Egyáltalán nem értem, minek vártok. Oké, lehet, hogy nincs sok pénzetek, de na! Kezdetnek egy lyuk is inkább megteszi. Amúgy nekem is jobb a kapcsolatom anyámmal mióta elköltöztem otthonról, szóval még meglepetés is érhet...


De ez tök egészségtelen. a szakembert én is javaslom, de nagyon. Magad miatt. Egyedül láthatón nem tudod feldolgozni a sérelmeidet...

2015. márc. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Hónapok óta mindig irsz ezzel kapcsolatban. Megszoksz v megszöksz. Döntsd el,de ne nyafogj.
2015. márc. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
Megèrtelek :) ugyanez volt nalunk is mindig csak a batyam volt a kozeppont. En meg epp ez miatt lazadtam :) eleinte mikor meg sulis vtam akkor direkt azt csinaltam amit nem szabad :D aztan koleszba mentem h ne legyek otthon aztan el is koltoztem :) az a legjobb amit tehetsz ;)
2015. ápr. 22. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
28%

Ne haragudj, de miért egy ártatlan állaton kell kitöltened a keserűségedből fakadó haragod?! Normális vagy?! Szerencsétlen kutyák, ilyen emberekhez kerültek...

Tőből vágatnám le annak, aki kezet mer emelni egy kiszolgáltatott élőlényre,állatra!


Az anyàd és a húgod primitív, buta viselkedése pedig őket minősíti. Ne akarj ilyen embereknek megfelelni, de ne hagyd a sajàt értékrended, lelked elkorcsosulni a bànatod miatt. Próbálj a saját, önálló életedre összpontosítani, velük pedig ne foglalkozz!

2015. máj. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!