Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nagyon féltékeny vagyok a...

Nagyon féltékeny vagyok a testvéremre, és minden nap egyre jobban fáj, hogy mindig csak Ő számít, én soha. Mit tehetnék? 14L

Figyelt kérdés
Már mióta féltékenykedem, és borzalmas érzés. Próbálom elengedni, nem tudomásul venni, de nem megy. Ott motoszkál az érzés bennem, bármit teszek. Ő mindent megkap, bármit kér, és tudom, a tárgyi dolgok nem számítanak, de azért egy idő után ez is kicsit zavart, hogy ő 20 000+-os cipőt kap, tőlem meg sajnálják az 5000 Ft-ost. Anyagilag nem állunk jól, apa állást keres épp, és anya is annyit kap havonta, hogy ki tudjuk fizetni a rezsit, és legyen elég élelemre, és néhány váratlan kiadásra, de abból is az olcsóbbakra. Pl.: Egy új nadrág mert kiszakadt a régi. Az elején még dühös voltam rá, hogy így kisemmizi anyáékat, hisz neki csak a márkás, a drága a jó. És semmit, de semmit nem tesz érte. Soha fel nem kelne a gép elől, és segítene ebédet főzni, felporszívózni, kiteregetni. És ennek ellenére mindene megvan. Fesztiválozni támad kedve? Hopp már meg is van a jegy, ami valljuk be, nem olcsó nekünk... Naponta 5000 Ft-ért eszik, isten tudja, hogy mit. Több tíz ezer forintért piál, és részegedik le, de anyáék ezt finanszírozzák neki, nem tudom miért... Névnapjára csak egy iPodot kapott, aztán ott van a fényképezőgép ami 200 000 Ft fölött van... Egyszer nem használta, de ha nem kapta volna meg, nem lett volna mivel felvágnia... De igazából ez annyira nem is zavarna, ha anyámék nem sajnálnák rám a pénzt... Olyan rossz érzés. A szülinapomon "csak" egy könyvet kaptam, mert nem futotta a fényképezőgépre amire már 2.-os korom óta vágyom... És én örülök a könyvnek, és tisztában vagyok azzal, hogy van akinek ennyi se jut, de azért mégiscsak rosszul esik, azok mellett, hogy a tesóm miket kap... És ezek még csak az anyagiak... Ha neki névnapja vana nagyszüleim hanyatt homlok rohannak át hozzánk, a finom tortával és egyéb desszertekkel, amiket neki csináltak. (Komoly, hogy névnapra is kap tortát!) És e mellett még 20 000 forintokat adnak neki, pedig ők még nálunk is rosszabbul állnak. És ez sem zavarna, hisz örülök neki, hogy megünneplik, de amikor nekem szülinapom van akkor sose jönnek, csak egy lapot küldenek... Pedig a tesóm olyan gonosz velük, csak mindig engem állít be bűnbaknak. És ha miatta jönnek ide a nagyiék, eszik, annyit mond, hogy köszi, és már a gépnél ül. Én meg beszélgetek velük, segítek rejtvényt fejteni, és hallgatom a történeteiket amik, tényleg érdekelnek egyébként. De hiába vagyok velük bármily kedves, engem akkor sem szeretnek. A rokonok sem szeretnek engem, mert a tesóm megutáltatott velük, és engem mindig kerülnek, és a testvéremmel pedig vidámparkba meg ilyesmi helyekre mennek, amíg én az anyjukkal ülök, és TV-t nézek, és próbálom nem elsírni magam... Neki mindene meg van! Minden lehetősége! És mégsem használja ki őket... Nem is tanul rendesen, és mégis. Olyan féltékeny vagyok, és úgy fáj... Senki sem szeret engem, és nem értem miért. Mit szúrtam el? Legyek én is olyan bunkó mint ő, és akkor szeretni fognak? Legyek én is olyan pénzéhes és anyagias, és hisztizzek a márkás cipőkért és telefonokért? Akkor boldog életem lesz? Mit tehetnék? Nagyon el vagyok keseredve. :(

2015. ápr. 21. 17:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
84%
Gartula, #8-as! 15 éves korod ellenére éretten gondolkodsz. Remek, csak így tovább.
2015. ápr. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is amondó vagyok, hogy próbálj erről beszélgetni a szüleiddel. Esetleg előbb azzal, akivel jobb a kapcsolatod. Nem veszthetsz semmit, ha megpróbálod. Egyébként kitartás! Legalább belőled tisztességes felnőtt ember lesz. ^^
2015. ápr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj szüleiddel erről. Egyébként ismerek olyat, aki hasonlóan kezeli a gyerekeit. A fiatalabb gyerek az atyaúristen, aki mindent megkapott, mert "fiú". Jogsi, kocsi, ház, nagy lagzi... Az idősebb gyerek (lány) semmit nem kapott, ráadásul végignézhette az öccse boldogságát. Aztán a drága gyermek otthagyta a feleségét, gyermekeit, az új nőjével pedig kérte volna ugyanazokat a dolgokat, amit már megkapott: új lakás, új kocsi, új bútorok, pénz, stb.... Persze nem kapta meg és most nem is áll szóba a szüleivel, az új nőtől is lett két gyereke, de kineveztek két vadidegent tatának és mamának. Az új gyerekei a vadidegeneket tartják a nagyszüleiknek. A drága gyerek, akinek a fenekét is kinyalták, nem képes meglátogatni a szüleit. Az idősebb gyermek pedig elment külföldre, hogy megkeresse a pénzt kocsira, lakásra (mindenre, amit a szülei csak a testvérének adtak meg). Az idős szülők pedig ott vannak egyedül.
2015. ápr. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
100%

Nem tudom hiszel e istenben?!

Nekem is ilyen volta az életem a 3 évvel fiatalabb hugom mindent meg kapott.

15 éves anyám elküldött otthonról mert suli és a háztartás mellett nem tudtam magam eltartani, keveset kerestem a diákmelóval.


A hugom most 19 éves 10 osztályt nem tudta elvégezni, senkinek nem kell egy fiúnak sem.


Míg én boldog kapcsolatban élek, valóra váltottam álmomat amiben nem hittem.

Lakásunk , 2 autónk van, márkás ruháim.


Tudom, hogy most ez rossz de ne add fel! Kitartás!

Te vagy szerencsésebb nem a tesód.

Biztos vagyok benne hogy hiába vagy fiatalabb előbb költözöl el , és teremted meg a dolgokat.


Sose függj senkitől, se egy fiútól egy barátnőtől , vagy szülőktől.

2015. dec. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!