Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nagyon féltékeny vagyok, hogy...

Nagyon féltékeny vagyok, hogy tudnék ezen felül kerekedni?

Figyelt kérdés

Én 22 éves vagyok lány, a testvérem 28 éves fiú. Nem élünk a legjobb körülmények között, 2 szobás lakásba 5-en, mert a mama is hozzánk költözött nem rég. Nekem van egy 4 éves kapcsolatom, jól megvagyunk de mivel a barátom még tanul nem akar össze költözni velem.

A tesóm kb. másfél éve megismerkedett egy lánnyal, ő 25 éves, eléggé jól szituált családból van, saját vállalkozásuk van, ott dolgozik. Ők már a megismerkedésük után 4 hónappal össze is költöztek, nagyon kiakadtam, hogy ők miért.

Sokat mennek vásárolni, jó ruhákat hordanak, így a tesóm is kicsit megváltozott. Egyszer nekem adta a lány a nem hordott ruháit én ezt sértésnek vettem, mintha így akarná a pofámba vágni, hogy ők ezt megtehetik én meg nem. Múltkor elromlott a mosógépünk otthon, a tesómtól akartam pénzt kérni mert mástól nem tudunk, erre ő hogy meg kell beszélnie otthon, és erre kiszúrták a szemünk 20 ezer ft-al, hogy ebből oldjuk meg.

Erre tegnap kiderült, hogy tervezik a babát, ez volt nekem a hab a tortán nagyon féltékeny vagyok.

Legszívesebben üvöltenék, hoyg miért ilyen igazságtalan az élet, hogy más ilyen boldog és minden össze jön neki, nekem pedig nem.

Teljesen kivagyok, segítsetek!!!



2015. márc. 17. 10:18
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%

gondolj arra, hogy a testvered sem azert van ilyen helyzetben, hogy veled direkt kiszurjon, nem gondolod? innen nezve maris teljesen alaptalannak fog tunni a feltekenyseged, masreszt, ha irigyled a szinvonalat, menj el dolgozni, probalj kevesebbet gondolni az o boldogsagukra.

masreszt, o mar 28 eves, jo hogy " elorebb" tart az eletben, mint te? te most szeretnel babat, stb, vagy ilyenek?

a ruhakat en meg nem vettem volna sertesnek, nalunk a lanyok kozott teljesen termeszetes ez akar csaladon belul,akar csak baratokkal, hogy amit nem hordunk valamiert, de meg jo allapotu, azt odaajandekozzuk masnak.

de ugy latom, neked meg a sz.r is izetlen, ha ilyen savanyu vagy.

2015. márc. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ilyen az élet egyszer lent, egyszer fent. A probléma az ha az ember mindig úgy érzi, hogy lent van.Viszont annak nem sok értelme van, hogy ezek után elkeseredett dühből elkezded támadni a testvéredet és próbálsz majd fogást találni rajta. Marha nehéz ez én tudom, de be kell látnod: attól, hogy neki most jobban megy neked nem fog rosszabbul menni. Ez nem egy verseny amit meg kell nyerni. Te most nagyon rossz oldalról tekinted ez a szitut. Nyilván nem sértésnek szánták a ruhákat és ezt te is tudod. Csak jó volt rájuk támadni és kiadni a dühöt, hogy neked nem lehetnek ilyen ruháid.... de éppen ezzel érted el azt, hogy tényleg nem lettek olyan ruháid. Kevesled a 20 ezer forintot? És ha nem adott volna semmit? Akkor még kevesebb lenne a mosógépre... Egy szóval meg kell próbálni egy kicsit más szempontból vizsgálni a dolgokat.
2015. márc. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
100%

Irigy vagy, nem féltékeny. Először is, a bátyádnak van HAT év előnye teljesen normális, hogy elköltözik, gyereket tervez.

Vegyél kicsit vissza magadból, és talán neked is összejön a vágyad.

A párodnak igaza van, ha még tanul, nincs munkája, fölösleges lenne összeköltözni. Miből élnétek?

A mosógépes dolognál mit vártál? Vegyen a bàtyád új mosógépet nektek???

A ruhákon megsértődni is gyerekes, az jobb lett volna, ha kidobja? Nem, akkor az lett volna a bajod, hogy meg ee kérdezi, hogy kell-e...

Viselkedj felnőttként...22 évesen illene.

2015. márc. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy gyerekesen viselkedem néha. De igenis annyi pénzből amennyit a lány keres többet is adhattak volna 20 ezernél, mikor tudják, hogy milyen helyzetben vagyunk.

Én is dolgozom, de itt a városban gyári munkán kívűl nem sok lehetőség van.

A tesóm eddig nem volt ilyen, még pár évvel ezelőtt azt mondta, hogy nem kell neki se feleség se gyerek, most meg tessék, teljesen elvette az eszét.

Alig jár már át hozzánk, ha jönnek akkor is egy óra múlva mennek, mert dolguk van. És igen, nekem úgy tűnik mintha direkt csinálná a barátnője, hogy neki mennyi mindene van. Meg meséli, hogy kimentek Bécsbe és milyen jó leárazások vannak meg hogy tervezik a nyaralást. Érzem, hogy ezeket direkt mondja nekem, hogy érezzem magam szarul. És még álszentesskedve kérdezi, hogy mi mikor költözünk össze, jól megvagyunk-e.

2015. márc. 17. 10:41
 5/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ennyire irigynek lenni.
2015. márc. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
Nem a bátyámra vagyok féltékeny, csak látom hogy mennyire megváltozott emellett a lány mellett és nem jó irányba.
2015. márc. 17. 11:21
 7/47 anonim ***** válasza:
100%

Nejed semmi közöd a lány fizetéséhez, pláne ahhoz, hogy abból mire mennyit költ.

Annak is örülni kellene, hogy a bátyád talált egy nőt, akivel el tudja képzelni a közös jövőt, és változott a véleménye. Azon se csodálkozok, hogy ilyen családba nem szívesen megy vissza.

2015. márc. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%
ne haragudj de hogy gondolod ,hogy a batyad baratnoje vesz mosogepet nektek?az ,hogy 20 ezret adtak szerintem eleg rendes dolog volt toluk.es miert varod el hogy a tesod 28 evesen ott legyen a 2 szobas lakasban otodmagaval ?:D nem ertelek.megnezem te is inkabb maradnal nyomorogni ,vagy tovabblepnel ha tehetned.meg hogy te vajon megvenned e a baratodtol kert penzbol a mosogepet az 5-6 tagu csaladodnak?
2015. márc. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

De a családja felé igen is kötelezettségekkel tartozik mert apa nem él és ő a felnőtt férfi. És a csaj kihasználja a tesóm jóhiszeműségét, és sa pénzzel maga mellé édesgeti.

Eddig bármi volt amit segíteni kellett rögtön jött, de már az sem.

Velem is sokszor eljött, ha valahova mentem elkisért de már ezt sem csinálja. Mindig együtt van a lánnyal. Ha ritkán átjön akkor is hozza magával.

2015. márc. 17. 11:47
 10/47 anonim ***** válasza:
91%
a masik meg ,hogy itt vagytok 5-6 an es nem tudtok osszedobni egy mosogepre ?ha ennyire tehetetlenek vagytok meg is erdemlitek.
2015. márc. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!