Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Illik meghívni a testvérem új...

Illik meghívni a testvérem új barátnőjét a kisfiam keresztelőjére?

Figyelt kérdés
2 hónapja vannak együtt, még nem találkoztam vele, de a szüleim már igen. Első körben arra gondoltam, hogy nem hívjuk meg, mert nem ismerjük, és még nincsenek régóta együtt. Viszont férjem szerint megkellene, mert tesóm lesz az egyetlen, aki pár nélkül jönne.
2015. máj. 27. 16:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem is illene. Ilyenkor a tesódnak lenne a legcikibb közölni a barátnőjével, hogy nincs meghívva. Eszik, iszik nem fog titeket a földhöz vágni. Én abban az esetben, hogy ha nem hívnátok meg el sem mennék akár a tesóm vagy akár nem, mert bunkóság. Lehet, hogy 2 hét múlva szétmennek, de most együtt vannak az a pár ezer forint amennyit "eleszik-iszik" nem fog osztani szorozni a költségeken. Ne legyél bunkó...
2015. máj. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
32%
Felesleges. A keresztelő egy bensőséges családi ünnep.
2015. máj. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Igen, illik meghívni. Nem értem mi akadálya lenne.
2015. máj. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk a családban úgy van, hogy meghívjuk akit meg szeretnénk hívni és ha az el akarja hozni a barátját/barátnőjét akkor elhozza. Ha nem, akkor nem
2015. máj. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem is illene meghívni.
2015. máj. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
33%
Én nem hívnám meg. 2 hónap az semmi, ez még nem komoly kapcsolat. Engem zavar, ha idegenek vannak a családi rendezvényeken. Arról meg ne is beszéljünk, hogy szinte minden családi összejövetelen készült fotónkon/videófelvételünkön van egy-egy személy, akinek még a keresztnevét se tudom, mert csak valaki aktuális akárkije volt.
2015. máj. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
29%
Családi rendezvényeken holt mindegy, hogy a tesód lenne az egyetlen "szingli" ez nem egy esküvő, ahol rengeteg számára idegen között feszengene, magatok közt lesztek, csupa rokon, nyilván nem fog unatkozni. Én így ismeretlenül nem hívnám meg az aktuális partnerét.
2015. máj. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

Engem 2 éve meghívtak hasonló szituban egy keresztelőre. Kb mi is ennyi ideje voltunk együtt. Szerintem is illik meghívnod, ha a lány úgy érzi, hogy kellemetlen mivel nem ismer téged és a gyerekedet sem, akkor nem megy el.

Én elmentem ennyi idő után és még mindig együtt vagyunk.

De nem sértődtem volna meg, ha nem hívnak meg.

A tesód lehet megsértődne viszont..Szóval inkább őt kérdezd meg először, hogy mit gondolna, szeretné -e hozni a barátnőjét is?

Ha az akárhanyadik unokatesó új barátnője lenne, én se hívnám meg szívesen. De mivel a testvéredről van szó, lehet mégis illene..Te tudod.

2015. máj. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nem feltétlenül illik, bár családi hagyománytól is függ. Nálunk a keresztelő inkább bensőségesebb, nem is szokás nálunk meghívni távolabbi rokonokat, ismerősöket. Csak a szűk család van ott, megkeresztelik a babát, aztán max. háznál van egy kis ebédelés és kész. Ilyen esetben szerintem nem muszáj meghívni az új barátnőt, pár órát kibírnak egymást nélkül, mert ez azért nem olyan, mint egy lagzi.

De ha az a szokás, hogy nagy buli van utána és távolabbi rokonok és több ismerős is jön, akkor hívjátok meg.

2015. máj. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

Hívja meg a tesód, ha szeretné.

"Szabad jönnie, ha ők szeretnék, van kedve, ráér."

2015. máj. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!