Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Vannak itt olyan testvérek,...

Vannak itt olyan testvérek, ahol az egyik gazdag, a másik szegény?

Figyelt kérdés
Csak mert én ilyen cipőben járok, én vagyok a szegényebb. Az érdekelne, hogy kin hogy segít ilyen esetben a testvér, esetleg ki hogyan segít? Nem számítóként tettem fel a kérdésemet, ne kezdjetek savazni. Csak furcsállom, hogy én sokkal többet segítek a testvérem családjának, mint ők nekem. Nagyon sokszor vagyok babysitter (természetesen szívességből honorárium nélkül) a 4 gyerekre, volt hogy munkámat is lemondtam, mert máshogy nem tudták megoldani. Évek óta 6 személy felé megy az ajándékozás minden ünnepre, ők meg ha meghívnak ebédre, még azt is megjegyzik, hogy milyen sok pénzt hagytak ott ezért a boltban. Nagyon rosszul esik nekem,olyan, mintha ez mind miattam lenne. Ők egyébként millió fölött keresnek havonta. Mi ez a nagy zsugoriság? Úgy vannak vele, hogy már csak és kizárólag a gyerekekre költenek szívesen? Nem tudom hogy van ez, nekem nincs gyerekem még. Egyszer a kislénuknak rendezett gyerekzsúrra felkértek ötletgazdának és szervezőnek, és miközben a pogácsákat sütöttem, megszóltak hogy már a negyediket zabálom fel. :S
2015. jún. 14. 13:33
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Hát azt megértem hogy nem kérsz pénzt a babyszittelésért a saját tesódtól de ez komoly kihasználás szerintem. És azért az egész helyzetben annyi felelősséged van, hogy amíg te mindig pattansz hogy persze ráérek, sőt még munkát is lemondasz emiatt, addig kívülről ez úgy néz ki hogy neked ez teljesen megfelel így. Időnként mondj nemet, vagy ha már tele van a tök_d ezzel akkor szép lassan építsd le azzal hogy egyre több a munkád, és nem érsz rá. Nem kell összeveszni meg ilyenek, egyszerűen szép lassan csak minden második, harmadik, 10edik alkalommal érsz csak rá. Ha bevállaltak 4 gyereket akkor én úgy gondolom meg is kell tudni oldani a felügyeletet. Az az érzésem, nekik ez így marha költséghatékony hogy mindent a nyakadba sóznak, mert pénzt úgyse kérsz, mindig ráérsz.. Pár ilyen kajás beszólás után meg én már nem is tudnám náluk lenyelni amit elémraknak.

Nálunk a férjem jól keres, emiatt mi állunk jobban de pontosan emiatt mindig észben tartom hogy honnan jöttem, milyen rossz közegből. Tesómat időnként elhívjuk ebédre, csomagolok neki, de sokszor ő is főz nekem és hoz valami finomat. Megszoktuk hívni étterembe, moziba, színházba. Szerintem ennek nincs könyöradmány szaga viszont még jól is érezzük magunkat közbe. És amúgy sose lehet tudni mikor fordul a kocka, úgyhogy nem kéne így viselkedniük.

2015. jún. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Én már rég elküldtem volna a drága testvért melegebb éghajlatra. Vagy minimum otthagyom őket a pogácsáikkal együtt, aztán oldják meg a zsúrt, ahogy akarják. Egyelőre te teszel szívességet nekik, ezt azért inkább meghálálni szokás, nem beszólogatni.


Anyagilag nálunk is hasonló a felállás, tesómék most elég vacakul állnak, mi jól keresünk. Segítséget nem fogadnak el, ezért szoktunk venni nekik ezt-azt, a gyereküknek apróságokat, elhívjuk őket moziba, állatkertbe, stb. Ugyanígy amikor ők vigyáznak a gyerekre, mivel pénzt nem fogadnak el érte, veszek nekik csokit vagy sütök sütit, azt szeretik. Szerencsére nagyon jó a kapcsolatunk. Én nem tudnék ilyen bunkó lenni a saját húgommal.

2015. jún. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!