Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Utálom a testvéreimet, mint a...

Utálom a testvéreimet, mint a szart. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nos, ez hosszú történet, de megpróbálom rövidre zárni:

Szóval én 16 éves vagyok, az öcsém 10, a húgom meg 11.

Régebben rossz gyerek voltam, és nem valami jó testvér. De kb két éve eldöntöttem, hogy megváltozom.. Ez a javulás sikerült is, de még most is mindenen össze tudunk veszni... A lényeg: Ha mondjuk összeveszem a húgommal, de az öcsémmel tök jóban vagyok, a húgom faképnél hagy, és az öcsém is megy utána.. és ez fordítva is igaz. Nem szeretnek velem egyedül lenni. Amikor veszekedés van, persze mindig én vagyok a hibás,és hirtelen mindenki ellenem van, de jogosan kapom fel a vizet, ha a saját testvéreim sértő megjegyzéseket tesznek, utálnak velem lenni, holottén ugye próbálok jófej lenni.. Ez olyan idegesítő. Eddig mindig kibékültünk, de csak idő kérdése volt a "bomba újra robbanása".

Ma is azt mondták, hogy utálnak, jó lenne ha nem lennék itt, és hozzám vágták az összes hibámat, ami elég sértő. De nekem tolerálnom kell magam, hisz anyám is mindig engem hibáztat. Sosem volt olyan, hogy nekem van igazam.. Mostanra ott tartunk, hogy nem tudom őket testvéreimként szeretni.. elérték, hogy utáljam őket.. Az öcsém 10 évesen olyan hülye, hogy az nem igaz. Eljátssza mindig hogy elájul, hülye hangon beszél, és ha rászólok, még ő sértődik meg. Azt hiszi, hogy mindig övé az utolsó szó, és ekkor jön az, hogy "csakazértis". De anyámék sosem szólnak rá, mert azt állítják, ez normális..

A húgom mindent leszar ami velem kapcsolatos, oltogat, néha nem is szól hozzám..

Néha már komolyan csak magamra tudok számítani, csak mert régen olyan voltam, amilyen... De az a baj, hogy nekem is van büszkeségem, és amiket hozzámvágtak, azt senki nem akarná hallani a testvérétől.. Tudom, hogy nagyobb vagyok, de szabály hogy mindig a kicsinek van igaza??

Már nem is beszélünk. De mivel még két évig sajna velük kell élnem, valami megoldás csak kell.. Mit lehet tenni?



2015. júl. 16. 23:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk is hasonló a helyzet, van egy 6 évvel fiatalabb hugom, akinek mindent elnéznek, pedig ő is kamasz már, szóval nem kisgyerek. Ha nagyon nem jöttök ki egymással, akkor ha van lehetőséged, menj kollégiumba. Így egyrészt nyugtod lesz tőlük, másrészt talán anyádék is elgondolkodnak egy kicsit, hogy ideje lenne szigorúbban fogni a tesóidat, hiszen ez lett a nagy engedékenység következménye, hogy elüldöztek otthonról. Ez biztosan rosszul esne a szüleidnek, hiszen szeretnek téged, és akkor talán változtatnának, hogy olyan családod legyen, ahol szeretsz otthon lenni.
2015. júl. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Csiszár Beatrix válasza:
81%
Szerintem meg kellene velük találni a közös témát, amit te is szeretsz és ők is. Illetve beszélgessetek sokat. Tudom elég szarul hangzik de sok problémát megold a kommunikáció. Esetleg rá is kérdezhetsz, hogy mi a bajuk veled.Ha pedig nincs közös téma akkor vidd el őket moziba és akkor a film lesz a téma.
2015. júl. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
73%

Tényleg, ahogy az utolsó írja. Ne otthon a 4 fal között maradjatok, naná, hogy háború a vége. Ajánld fel, hogy elviszed őket és egy-egy haverjukat egy mozira (nyilván a szülők perkálnak, nem te, hiszen 16 évesen a zsebpénzedet ne erre költsd, de így is "ingyen bébiszitter" leszek a mozijegyért cserébe, és a szüleidnek jól fog esni). Vidd el őket strandra, vagy találjatok ki közös érdeklődési pontból kiindulva közös hobbit. Fussatok reggelente, vagy építsetek makettet, játszatok a gépen valamit...

És ha rám hallgatsz, akkor napi fél-egy órát töltesz velük. (kivéve, ha mondjuk moziba mentek, vagy más ilyen program van). Nem többet. Neked is bőven elég, nekik is, és ennyi idő alatt talán még össze se vesztek.


Más: kamasz vagy. Hirtelen kapod fel a vizet. Ez természetes. Próbáld az ő szemükkel látni magad. Hallgasd meg őket. Ne ítélkezz, akkor se, ha butaságot csinálnak. (Nagyon figyelj erre: NEM mondjuk azt, hogy "h*lye VAGY", helyette inkább azt, hogy "h*lyeséget CSINÁLTÁL". Világnyi a különbség.)

Hallgasd meg a problémáikat, és bármilyen pitinek is tűnik, ne nevesd ki őket. Az ő életükben az a piti kis probléma éppen a legnagyobb gond. És ha neked ettől százszor rosszabb a helyzeted? Na és? Neki attól nem lesz jobb. Viszont lehet, hogy egy idő után visszakérdez: és veled mi van?

2015. júl. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Verd meg őket!😂
2020. febr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én már felnőtt vagyok, 30 felett és fiatalabb testvéreim vannak. Gyerekkorunkban és a mai napig is utálom őket. Nem változtak meg ezek az érzéseim felnőttként sem. Nem szeretem őket, le se szarnak, fel se hívnak, semmi pozitívat nem tettek soha az életemhez, csak elvettek és szomorúságot okoztak. Én már elfogadtam ezt, hogy ezt érzem és kész, és sose fog megváltozni.
2021. jún. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!