Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak, ha a nővérem...

Mit csináljak, ha a nővérem engedély nélkül használja a kávéfőzőmet?

Figyelt kérdés

Vettem egy kávéfőzőt otthonra, nem egy olcsó darab. Én vagyok a kávés a családban, de természetesen mindenki használhatta. A nővérem is sokszor iszik kávét, viszont folyton bekapcsolva hagyta, amitől tönkremehet, túlmelegszik, kiég. Mindig mondtam neki, hogy figyeljen már oda, ez nem vicc. Miután kb ötödjére hagyta bekapcsolva - előzőleg már figyelmeztettem, hogy ez lesz - megtiltottam neki hogy használja, van kotyogósunk, azzal is lehet kávét készíteni. Amikor külön megkérdezett és ott voltam, akkor megengedtem neki, hogy figyeljem hogy használja, egyébként nem. Na most rájöttem, hogy titokban, elsunnyogva használta a gépet, nem tudom mit tehetnék... Nyilván engedném, de hát ha nem figyel rá? Ő 21 éves, talán felfoghatná.

19/F


2015. júl. 28. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem a legjobb darab, ha nem kapcsol le automatikusan... De hogy a kérdésedre is válaszoljak, még egyszer ismételd el neki anyudék elõtt, h nem volt olcsó és hogyan kell használni,mert baja lesz. Szépen kérd meg, majd közöld h bízol benne, h ezután egyedül sem fog elfeljtkezni róla, illetve ha elromlik akkor neki kell kifizetnie és ezt azért mondod tanúk elõtt, h ne legyen belõle vita. Ha ezután sem mūködik a dolog, akkor zárd el. Más megoldást nem tudok.
2015. júl. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vidd be a szobádba (ha van külön) egy ideig.

És ha megkérdezi hogy miért nincs ott akkor megmondod, hogy többször is szóltál neki hogy ne hagyja bekapcsolva, de erre nem figyelt és megtiltottad neki hogy használja, de ő ennek ellenére is főzött benne kávét.

2015. júl. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit megijeszteném,elvinném pár napra h ne legyen szem elött és azt mondanám h szervízbe van. Nem használta ugy ahogy kell,ezért tönkrement. Ne legyen több ilyen mert fizetheti a javitást.
2015. júl. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
44%
Ez legyen a legnagyobb baj az életedben......... és 19 éves felnőtt ember vagy. Örülj, hogy van kivel megosztanod a kávéfőződ.
2015. júl. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!