Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek, szomorú az, hogy...

Szerintetek, szomorú az, hogy rossz a kapcsolatom a bátyámmal?

Figyelt kérdés

Egy háztartásban lakunk a szüleinknél,ennek ellenére,megmondom őszintén mindig is,távol álltunk egymástól.


Az utóbbi időben nagyon elviselhetetlen, ha csak 2 percig vagyunk egy légtérben, már attól a fára mászok.


Nemkönnyű eset.Teljesen antiszociális,nembírja elviselni,hogy ne neki legyen igaza.


Én is hibás vagyok,biztosan,de már régóta nemkeresem a társaságát, egyszerűen nem érdekel.


Én évek óta dolgozom egy helyen,a bátyám még életében nemdolgozott,pedig lenne rá bőven lehetősége,jó végzettsége is van hozzá és nem utolsó sorban tehetsége is megvan.


Amikor a szüleim számonkérik ezt rajta,hogy miért nem megy el valahova dolgozni még ő van felháborodva,kiabál és minket szid,hogy milyen bunkók vagyunk.


Hetente áll elő a "világmegváltó" terveivel(egyetem,külföldi munka,autót venne,albérletbe menne)aminek szinte mindig az a vége,hogy azt azt kéri,hogy adjam oda neki a megtakarított pénzem.


Persze próbálom neki udvariasan mondani,hogy menjen el dolgozni itthon valamerre,tegyen félre és utána tudd már tervezni.


Ilyenkor elkezd velem üvöltözni,úgy beszél velem mint egy kutyával.Pedig lényegében csak azt mondtam,hogy mindenki oldja meg a saját problémáját.


Állandóan lehúz pénzzel,cigire,sörre,ha nemadok akkor egyszerűen csak lenyűlja a pénztárcámból.


A szüleim is teljesen ki vannak már készülve.

Szerintetek mit kellene tennem?



2015. aug. 2. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első és legfontosabb amit tegyél, vagyis inkább ne tegyél: ne add oda a pénzed és ne tartsd olyan helyen ahonnan kilophatja. Ha kell, a pénztárcádat tartsd a szobádban, amit kulcsra zársz. Ez nagy luxus, hogy te spórolgatsz, neki meg ha kell, valahogy mindig szerez. Hogyan is motiválná önmagát változásra ha valaki mindig kisegíti az utolsó percen?

Másik: igen, szomorú ez, ez de rengeteg vagyunk itt a gyk-n, akik ilyen-olyan családokból jönnek, és testvérrel, apával, anyával rossz a kapcsolat. Nekem az anyukámmal rossz, mert állandóan, még 35 évesen is jobban tudja mit kéne tennem és akkor inkább nem tud életem fontosabbik oldaláról, nincs semmi bizalmam benne. Nem tudom hány éves vagy, de lehetőleg amint tudsz, függetlenedj majd, költözz el, és csak látogatóba menj haza. Mert az ilyen közeg sajnos nagyon visszahúzza az embert és kibontakozni se lehet.

2015. aug. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát TE nem tudsz sokat tenni. Én biztos, hogy hanyagolnám amennyire csak lehet, hiányzik neked egy ilyen ambiciók nélküli, lehúzó személyiség közelsége? Mert szerintem nem. Persze tudom, szar érzés, mert a testvéred, de ha hirtelen megjavulna, akkor sem alakulna már ki köztetek az a bensőséges testvéri viszony.


Ezt csak a szüleid tudják kézbe venni, ultimátumot kell neki adni, hogy bizony többet nem lesz eltartva, menjen el dolgozni, adjon bele a költségekbe, vagy fel is út, le is út. Itt már csak ez a sokkterápia segíthet. Így is tovább tűrték ezt a szüleid, mint kellett volna...

2015. aug. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pénzedet tárold bankkártyán, ha megtudja a pin kódodat, atmben kitudod cserélni a kódot :)
2015. aug. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Több helyen tárold a manit. A kp-t lehetőség szerint valami nagyon eldugott helyen tartsd, pl. a szekrény alján, a kétrétegű sporttáska legalján, és szerezz egy kulcsot a szobádhoz. Már ha van(szobád). A kp csak épp annyi legyen, amennyiből tudod fedezni a napi költségeket. A többi pénzt netbankon vagy kártyán tárold.
2015. aug. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2015. aug. 4. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!