Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek ez normális...

Szerintetek ez normális dolog? (Főleg szülők válaszait várom) Miért van ez így?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, van egy nővérem. 15 éve külföldön él. Az ezt megelőző időkben anyuék jó szülőként a lelküket kitették érte, ő ezt nagyon sokszor kihasználta vagy visszaélt vele mind anyagi mind lelki értelemben.

Előfordultak olyan időszakok, hogy hosszabb hónapokra életjelet sem adott magáról, csak ha az érdeke úgy kivánta (pl valami papírt kellett intézni, pénz, stb) akkor kereste anyuékat. Velem még ennyire sem tartotta a kapcsolatot, mert nem tetszett neki, hogy olykor leírtam a véleményem, hogy undoírtó, hogy így kihasználja a szüleinket.

Időközben férjhez ment (a mi családunk utólag értesült erről, a fiú szülei voltak a tanuk, velük ünnepelt stb.) Nekünk amolyan "megjegyzésként" tett említést arról, hogy már nem csupán a barátja ez a férfi, hanem a férje (aki mellesleg albán és egy chates oldalon ismerkedtek össze, számításaink szerint kb 6 hónapos ismerettség után házasodtak össze).

Anyuék erre sem szóltak semmit, mi férjemmel nem értettük az okát, hogy anyu miért hazudott, hogy ők bizony tudtak az esküvőről, de anyagilag nem volt fedezetük, hogy kiutazzanak a szertartásra.

Nővérem a fent említett okokból és különböző sérelmekre hivatkozva nem tartja velem a kapcsolatot (amit a környezetemben mindenki jogtalannak és gyerekesnek ítél meg, sőt, inkább a húzásai után a közeli ismerőseim azt mondták, h nekem volna okom a sértettségre).

Én mindezek ellenére nagyon szeretném vele felvenni a kapcsolatot, de sehogy sem tudom, mert semmilyen elérhetőségét nem tudom. Anyu tudja a telefonszámát, skype címét is, de nem adja meg, arra hivatkozva, hogy "nővérem nem adott rá neki engedélyt".

Nekem ez nagyon rosszul esik, mert néha azt érzem, hogy hiába álltam ki mindig anyuék mellett a legszörnyűbb időszakokban is, mikor nővéremről semmit nem tudtunk, mégis "idegennek" vagyok kezelve.

Amit még nem értek, hogy miért van az , hogy időközönként anyu elviszi a kislányomat, és "mutogatja" nővéremnek, beszélget vele. Ajándékokat küldözget neki.

Nekem ez kellemetlen és megkértem anyut, hogy mondja meg tesómnak, hogy ne vegyen semmit, mi évek óta 2 szót nem váltottunk, nem értem ezt a reakciót, hogy ha én nem érdeklem őt, a lányom akkor miért?

A születésnapom nemrég volt, anyu mutatott egy smst, hogy nővérem neki irt, hogy boldog szülinapot kíván nekem. (nem volnék teljesen biztos benne, hogy nővérem írta, inkább anyu, amolyan "legyen meg a neve a gyereknek" effektusból) .. Nem sokkal később ezen a családi ünnepségen, megcsörrent anyu telefonja (én mellette ütem) felsimertem tesóm hangját. Anyu nagyon zavarba jött és elkezdte mondogatni, hogy most nem tud beszélni, majd beszélnek... aztán hallottam egy kis sípolást, ami jelezte, h megszakadt a vonal, majd anyu tovább folytatta a "beszélgetést", mintha valami ismerősével beszélne. Miután befejezete, felém fordult, hogy "á, csak egy ismerőse volt".

Nekem ez nagyon rosszul esik és nem értek már semmit.

Nem értem, hogy mi miért történik és azt sem, hogy anyu miért falaz így, vagy védi így nővéremet.


(Hozzátenném, hogy évek óta próbálom elkérni nővérem számát, és mindig olyan indokkal ráz le anyu, hogy "hamarosan számot cserél, új száma van még nem tudja fejből, ne keressem nővérem, mert majd ő fog keresni engem, stb. Nem értem, hogy miért vagyok úgy kezelve, mintha valami 20ad rangu idegen volnék, vagy mintha én szöktem volna el otthonról, én húztam volna le anyagilag őket, én használtam volna ki érzelmileg őket, én hazudtam volna nekik annyiszor..) Nem tudom mindezt hova tenni.

Szerintetek mi állhat a háttérben , mi lehet az, amiért anyu ennyire falaz nővéremnek, amiért én ennyire nem vehetem fel vele a kapcsolatot, hogy tisztázzuk a dolgokat?



2015. aug. 19. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:
ez már unalmas, először is egy ilyen ember engem nem érdekelne ennyire, hisz ha nem akar velem beszélni akkor nem is kell erőltetni, másodszor anyukádat is helyre raknám hogy hajrá pátyolgassa a tesódat,de akkor te sem számolsz be neki semmiről és végül aki ennyi szivatás után(mint előző kérdésednél) még mindig vágyik a tesó szeretetére az meg is érdemli hogy hülyének nézzék
2015. aug. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, lehet , hogy hülye vagyok. De ebből is látható, hogy bennem megvan a szándék, hogy felnőtt emberek módján nekivágjunk és megbeszéljük. Mert ami jelenleg folyik én nagyon értelmetlennek és gyerekesnek tartom. Ezenfelül tényleg nem értem, hogy a nővérem dolgairól miért van kb hírzárlat, ami velem vagy a családommal (férjem , kislányom) az pedig automatica megy hírként nővérem felé, ami később derül ki anyu által, mikor szóba jön nővérem, (pl mikor rákérdezek a számára), a terelés közben megemlíti, hogy tesómnak mondta, hogy kislányom már oviba jár vagy ilyesmi.

De valóban sokszor már az én fejemben is megfordult, hogy hagyom az egészet. Bár én azt tartanám gerincesnek, ha nővérem személyesen felhívna és megmondaná, hogy nem kiváncsi többé rám. Elfogadnám. Nyilván soha többé nem keresném.

2015. aug. 19. 10:48
 3/4 anonim ***** válasza:
akkor legyél te a felnőtt és közöld, hogy vagy hívjon fel és beszéljétek meg vagy te sem érdeklődsz utána plusz semmit nem osztasz meg anyáddal, mert nem akarod terhelni a nővéredet a te dolgaiddal, ha már ennyire zavarja a jelenléted
2015. aug. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hülye vagy kérdező, most látod, hogy őt nem érdekled. Minek töröd magad?
2015. aug. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!