Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális az olyan testvér,...

Normális az olyan testvér, hogy semmit nem ad kölcsön, nem használhatod a cuccait, de a barátainak örökbe is adja?

Figyelt kérdés

Te hiába kéred nem adja, nem is használhatod a cuccát! Pedig a szüleitek fizették.

De a barátok ha kérik még örökbe is adja nekik!


Normális ez?



2014. júl. 7. 09:36
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Igen, normális, ha ti nem vagytok jó viszonyban.

Ha nekem arra hivatkoznál, hogy "pedig a szüleink fizették, köteles vagy kölcsönadni" - hát én is elhajtanálak a Holdra gombát szedni, már ne haragudj.

2014. júl. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Mit?

Az tényleg nem indok, hogy a szülők fizették.

Én szeretem, ha megvannak a külön cuccaim. De barátok között sem szokás nálunk a nagy kölcsönbeadás.

Néhányszor adtam kölcsön ruhát, vagy nem kaptam vissza, vagy olyan állapotban, hogy én már nem tudtam hordani.

Könyvek is általában eltűntek.

Tesómban jobban megbízom ilyen szempontból :)

2014. júl. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Hahahaha. Nálam ugyan ez. Csak az a probléma hogy rossz a töltője így mindig tőlem kér sőt van olyan hogy a töltőmet meg a fülhallgatómat kiviszi a szobámból kérdezés nélkül. + ő mindent tönkretett eddig amt kölcsönadtam, de muszáj odaadnom mert anya leordít -,- de ha megkérdezem hogy odaadja e a gépet 10 percre mert nekem nincsen és telefonról vagyok egész nap, sőt ő meg az én szobámban tévéz akkor meg ő van felháborodva hogy hogy kérhettem ilyet biztos nem fogja oda adni. Pff.
2014. júl. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Igen, normális, ha a barátok közelebb álnak hozzá lelkileg , mint te. Nem az a fontos, hogy ki fizette ki a tárgyat. Az most az övé. Annak adja, akinek akarja. És ez nem te vagy. Vagy beletörődsz, vagy elkezdesz dolgozni azon, hogy közelebb álljatok egymáshoz. Bár, ha ezt csak érdekből teszed, soha nem fog sikerülni.
2014. júl. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira szeretnéd azt a valamit, ami neki van, gyűjtsél pénzt és vegyél magadnak, vagy kérj te is a szüleidtől. Nem indok, hogy a szüleitektől kapta. Normális. Lehet, hogy te már tettél nála tönkre valamit, ezért nem akarja, hogy még valamit elronts, vagy egyszerűen csak nem szeret téged annyira. Sajnos a testvéri kapcsolat önmagában nem sokat jelent. Ha nem kötődik hozzád, és jobban szereti a barátait, persze, hogy velük közösködik.
2014. júl. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szép tőle, de végül is az ő cuccai, annak adja őket, akinek akarja.
2014. júl. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lényeg, hogy ki fizette. Ha neki adták a cuccokat, akkor azok onnantól az övék és annak adja oda őket (akár kölcsönbe, akár örökbe) akinek akarja.

Nem akarok példálózni de nekem eszembe sem jutott soha, hogy mások holmijait elvegyem és ebbe a ,,mások-ba" a tesóm is ugyanúgy beletartozik. Van, aki igenis háklis arra, ha a holmijaihoz más is nyúl rajta kívül. Tesómnak és nekem is vannak közös és nem közös cuccaink, a nem közöset márpedig csak a tulajdonosa használhatja és kész.

2014. júl. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 uchiha itachi válasza:
65%
ha az én tesom lene akor jol meg fognam oszt széjel basznam a fejét mondjuk el kapnam este valhol és el lpnam minden cicat ami nala van :) ez egyszeu motszer vagy ha kiseb vagy és nem tod le verni de ha van pénzed meg találsz pár embert a kocsmaba és azok segienek ha ő ilyen veled akor te is legyél ilyen vele enyit tudok irni remélem majd valamikor csoro lesz és kérni fog tőled sok mindent és remélem te nem ac neki semmit
2015. júl. 9. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!