Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A hugomnak nem kell a közös...

A hugomnak nem kell a közös kasszába adnia nekem meg igen?

Figyelt kérdés

A hugom 18 én pedig 20 éves vagyok. Mindketten otthon lakunk mert még tanulunk. Nem élünk rosszul, de vannak tartozásaink. Viszont

a hugommal dolgozunk nyáron kb ugyan annyit keresünk mind2en. Nekem haza kell adnom ebböl havonta 30.000et neki meg semennyit.

Mikor ezt szoba hozom azzal jönnek otthon hogy neki ebböl gyogyszereket kell vennie. Van egy betegsége (valami gyulladás a beleiben vagy mi) amit nem lehet gyogyitani és havonta kell rá venni kb 13ezerért gyogyszert.

Volt hogy anyuék megvették neki titokban ami miatt kivertem a raplit hogy bele se kell adnia, meg még fizetik is neki, erre jött a válasz hogy: élete végéig gyogyszereken kell élnie meg hogy minden honapban ennyit kell majd rá költenie élete végéig, legalább most had segitsenek neki. Szoval kb én állom a hugica gyogyszerezését. Remek. Kinek mi erröl a véleménye?


2015. júl. 9. 15:17
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
64%

Ha nem akarsz nem adsz haza pénzt, ennyi.

Viszont ez elég undorító hozzállás, hogy ha neked kell akkor neki miért nem?5 éves vagy?

Gondolom következő hónapban is kell neki venni gyógyszert, előre látó ember pedig akkor tesz rá félre.


Ha nem akarsz adni haza, akkor nem adsz.Megmondod, hogy félre teszed a suli időre,amikor már nem lesz ennyi időd dolgozni.Te dolgod, de ne irigykedj tesódra, valóban élete végéig szednie kell.Te meg irigy vagy mert a szülei megveszik neki a gyógyszert?18 évesen szerintem normális, hogy a szülők megveszik a gyógyíthatatlan betegségben szenvedő gyereknek a gyógyszerét...a gáz az, hogy titokban kell megvenniük mert a 20 éves lányuk féltékenykedik

2015. júl. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
75%
Szegény szülők, titokban kell gyógyszert venniük a saját gyereküknek, mert a másik féltékenykedik?
2015. júl. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim válasza:
53%
hát szerintem nem kéne féltékenykedned mert ez is azt váltotta ki hogy már titokban vesznek neki gyógyszert de megértelek én is így voltam vele KB
2015. júl. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
Nekem azért kell adnom pénzt mert amugy nem birjuk a számlákat fizetni. De ennyi erövel töle is lehetne levonni pénzt attol hogy van egy betegsége még ugyan olyan ember mint én.
2015. júl. 9. 15:34
 5/46 anonim ***** válasza:
85%

Bizony...néha igazságtalan az élet.

Van ez így más esetben is. Majd megtapasztalod.

Ha most én elkezdelek sajnálni és mindenféle rosszat mondok a szüleidre, testvéredre, attól jobb lesz neked? A szüleid így gondolják és kész. Vagy nem adsz annyit haza, amennyit elvárnak és akkor elviseled a következményeit. Mert azok tuti lesznek.

2015. júl. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
38%
a kérdezőnek igaza van. ezt nem neki kell fizetnie hanem a testvérének vagy a szüleinek. ő dolgozott meg a pénzért azt csinál vele amit akar, nincs beleszólási joga a szülőknek.
2015. júl. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
85%

Ha ennyire ügyesen dolgozol és a szüleid ennyire rosszul osztják be a pénzt miért is laksz még otthon?

Ja hogy egyedül te se tudnál megélni és téged is segítenek?

Pofám leszakad h a beteg ember gyógyszerén akarsz spórolni. Tudomásul kell venni h a család jóban-rosszban összetart, lehet jövőre te leszel hónapokig munkaképtelen egy lábtörés miatt, akkor a szüleid tőled se fognak kérni.

2015. júl. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
35%

Valamilyen részben igazad van. Sajnos, h van a hugodnak ez a betegség, de egyformán kellene veletek bánni. Megértem a felháborodásodat.


28N 2 gyerekes anyuka

2015. júl. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
Most először kértek tőled pénzt?
2015. júl. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
90%

A hugodnak valószínűleg Crohn-betegsége van, ami nemcsak gyógyíthatatlan, hanem iszonyatos fájdalmakkal és kellemetlenségekkel jár. Még jó, hogy néha megveszik neki a gyógyszert! Lehetnél kicsit toleránsabb, ha nem megy, lehet dolgozni tanulás mellett is (én is ezt csináltam a fősuli alatt), és albérletbe költözni.


29N

2015. júl. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!