Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Na de mi van akkor, ha nem...

Na de mi van akkor, ha nem fogadják el a bocsánatkérést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A történet a következő: a testvérem és a felesége az ország másik részében laknak, de elég sűrűn lejárnak ide a családhoz vidékre (én, nagyszülők, szülők). Ilyenkor nálam szállnak meg, én egyedül élek egy belvárosi lakásban. Általában a látogatásaik ütköznek valamilyen programommal, de azokat le szoktam mondani. Volt, hogy az egész lakást a rendelkezésükre bocsátottam, és én addig a szüleimhez mentem, ahol amúgy is szükség volt rám, vagy barátoknál laktam. Ez részben buli, részben szükség.


Az utóbbi időben nem alakultak jól a dolgaim sem a munkában, sem a magánéletben. Magam alatt voltam, barátokat hívtam hétvégére, és ekkor jutott a fülembe mindenféle kerülőúton, hogy a tesómék ismét jönnek. (Korábban már többször kértem őket, hogy velem közöljék ezt először, de ez máig egyszer sem történt meg).

Ilyenkor elvileg törlődnek a programjaim, ezt viszont ezúttal csak részben akartam feláldozni, szükségem volt némi lelki fröccsre, így az a fergeteges ötletem támadt, hogy megkérem őket, a tervezettel eltérően fél nappal kevesebbet maradjanak (hétfő reggel helyett vasárnap estig), így marad egy estém, amit úgy töltök el, ahogy terveztem.


Erre borult a bili, a tesóm hisztit rendezett. Nagy sértődötten levonultak, és a szüleimnél szálltak meg, akiknek a háza erre amúgy kvázi alkalmatlan. De tűrték, mert meg voltak sértve.

Én eléjük álltam, megmagyaráztam, mi zajlik most velem, és miért gondoltam ezt jó ötletnek, valamint elnézést kértem.

Amit a kedves tesómtól kaptam vissza, nem részletezem. Lehordott minden bunkónak, állította, hogy hátrányomra változtam és kijelentette, hogy soha többé nem jönnek hozzám, ha ez így nekem jobb. Hiába kértem bocsánatot és mondtam el megint a dolog másik oldalát, oda fajult a beszélgetés, hogy a tesóm azt állította, úgy érzik a feleségével, hogy nem fogadom el a házasságukat, stb.


Ez egyetlen fészen elküldött fél mondatnyi kérdés után nekem elég merésznek tűnik. Még ha bunkó is voltam, állok elébe, de szívből bocsánatot kértem, és közöltem, szívesen látom őket, átmeneti zárlaton voltam...


Na ők nem voltak humoruknál, de azóta eltelt pár hét. Neten tartjuk a kapcsolatot, a kedélyek lenyugodni látszottak. Ezen a hétvégén ismét jönnek. Valamelyik este még megjegyeztem valami kapcsán, hogy épp mosom az ágyneműjüket, készülök. Semmi különös reakció. Ma tudom meg, hogy továbbra is a szüleimhez terveznek járni. tehát a dolog nem simult el...


Namost a gondom nekem ezzel az, hogy tulajdonképp nincs megbocsájtva a dolog, és ez a csökönyösség a részükről éket fog verni közénk. Én okoztam ugyan ezt az átgondolatlanságommal, de nem igaz, hogy két harmincas ember nem képes ezen túllépni.

Állítják, hogy nincs bennük harag, de ennek ellenére mégsem nyújtanak békejobbot, én ezt így látom.


Ti mit gondoltok? A tesóm fújja túl nagyra a lufit, vagy tényleg ennyire vérlázító volt a kérésem? Akkora sértés ez, hogy egy őszinte bocsánat és minden esdeklés sem teszi helyre?


(Mielőtt pár troll betalálna, közlöm, hogy tudatában vagyok annak, hogy ennél másoknak sokkal nagyobb bajaik vannak, de nekem most ez a problémám, és külső szempontokra van szükségem, hogy ezt megítéljem).



2015. okt. 19. 19:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Próbálom szépen megfogalmazni mondanivalómat: a tesódék nagyon-nagyon túlhisztizték, te meg még pitizel nekik, holott nem a te hibád.


A Te lakásod, te döntöd el, hogy ki-mikor-mennyi ideig tartózkodjon ott, nem egy hotel, hogy október 26-tól 30-ig ott maradnak punktum.

Illik (de tudod mit? KELL) korábban (minimum pár héttel) közölni veled, sőt... MEGKÉRNI téged, hogy hagy aludjanak nálad, míg ott tartózkodnak. NEM neked tesznek azzal szívességet, hogy kihasználják a túlzott segítőkészségedet.


Vannak programjaid, nehogy már az ő kedvükért mind lemond. Nem kell esdekelned és nem kell bocsánatot kérned sem. Ismétlem: nem te vagy a hibás, te nem csináltál semmi rosszat.


Hagyd őket, hogy lehiggadjanak, ne könyörögj nekik egy olyan dologért, ami nem jogos elvárás tőlük.

2015. okt. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
nem neked kellett volna ebben a sztoriban bocsánatot kérni
2015. okt. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommentet!

Igen, sajna pitizek, de ezt is fogom tenni, méghozzá a szüleim miatt. Ők hajlanak arra, hogy csendben elviseljenek mindent a tesóméktól, konkrétan egyszer sem álltak még mellém ilyen ügyekben, plusz velük sem konfrontálódnak. Apám pl hiába az a típusú ember, aki simán egy ferde nézéssel leültet a sarokba, most még azt is lenyeli, hogy nekik totálisan alkalmatlan időkben alkalmatlan programokat eszelnek ki. Most sem mondaná azt a fiának, hogy "kisfiam, szedd össze magad és ne hisztizz, mint egy ovis", pedig jelét adta annak, hogy ez a véleménye. De mikor anyukám elsírja magát, hogy nem bírja, ha veszekedés van, egyszerűen inkább felvállalom, hogy pitizek inkább. És hát tény, hogy nem a megsértésük volt a cél, de kezdem úgy érezni, hogy ez a most kialakuló helyzet már-már rám nézve sértő.

2015. okt. 19. 19:29
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Én bocsánatot sem kértem volna, mert nem volt miért, hadd hisztizzenek.
2015. okt. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem szólnak neked, te meg ugrálj és mondd le a programjaidat?

NEKIK kéne bocsánatot kérni, nem neked!

Menjenek panzióba ha ilyen önzőek és bunkók.

Azt hiszik, ők tesznek neked szívességet. Fordítva ülnek a lovon :(

2015. okt. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hsz-eket! Felpontoztam mindenkit! Örülök, hogy szerintetek jól látom a dolgokat. Hogy mit tegyek, azt nem tudom. Talán semmit...
2015. okt. 19. 19:44
 7/29 anonim ***** válasza:
98%

A helyedben a szüleimre való tekintettel sem bocsátanék meg nekik - pedig nem vagyok haragtartó.

Más lakásába hívatlanul még csak beállíthat egy jó barát vagy egy rokon, de bejelentés nélkül csak akkor, ha vészhelyzet van. (Vagy ha mégis, hát vállalja, hogy esetleg épp nem érek rá.)

Anyukáddal közöld, te nem szítod a haragot, hajlandó vagy elfelejteni nekik az ügyet (sőt, bocsánatot is kértél a vélt hibádért és nem is ragaszkodsz az ő bocsánatkérésükhöz) ), sőt, a továbbiakban is alhatnak nálad, ha akarnak - ennyi, de nem több!!! Semmi további bocsánatkérés! (Az eddigi is sok volt.) Ne alázd meg magad! (Úgysem értékelnék a gesztust, és ennél már csak rosszabb következne...)

2015. okt. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok: mit tegyél? Jó látod, te már semmit. Eddig is jóval többet tettél, mint ami bárki szemében elvárható lett volna tőled. Most már "náluk a labda".

Ha így akarod, ha kezdeményeznek, békülj!

2015. okt. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így fogok tenni!
2015. okt. 19. 19:49
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Jó ég...még jó hogy ők hisztizték túl..

Lehet hogy önző vagyok, de tudod mikor pitiznék ennyire, adnám oda a lakást, mondanék le mindent olyan ember kedvéért, aki csak "kerülőúton" tud kérni bármit is.

Nálam személy szerint itt bukó a dolog.

Talán aztal, hogy elmondtad mi van veled, mi minek az oka, rájöttek hogy talán nem egy báb vagy hanem ember. Na ettől megijedtek, értsd attól hogy kinyitottad a szád, holott eddig az volt amit ők akartak. Legalábbis amit írtál kifakadás a részükről, nekem ez jön le.

2015. okt. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!