Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ezt miért nem fogadják a szüleim?

Ezt miért nem fogadják a szüleim?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok nem igazán szoktam átmenni meglátogatni mamám. Mikor mennek tesómékhoz és viszik őt akkor rendszeresen kihúzom magam alóla.


Mamának eléggé utálatos személyisége van. Volt, hogy tata bekerült kórházba (gyanús, hogy részben az ő felelőssége) és beszólt a nővérkének. Látszott is, hogy rosszul esett neki. Meg mindenkinek. Nekem is volt, hogy készültem nyelvvizsgára és átcibáltak mondván, hogy unokatesóm szülinapját ott tartjuk. (ilyenkor kész átjáróház az egész) Megbeszéltük, hogy max 1,5 órát leszünk ott mert még tanulnom kell. Mikor ránéztem anyára, hogy jó lenne menni egyből beszólt, hogy "minek úgyis megbuksz mit csinálsz otthon? semmit!" És hasonló megjegyzései vannak mindenkire.

Ma is mentek tesómékhoz. És már 4 napja ezzel szekáltak, hogy menjek én is menjek én is.

De azt nem bírják elfogadni, hogy legalább olyan időbe ne cibáljanak olyan helyre ahol ott van mikor elég stresszes időszakom van. (mostanában csak annyira szoktam ideges lenni, hogy olyan egyszerű kérdésre nem tudok válaszolni, hogy hányadikán van elseje vagy melyik a jobb kezed)


2015. jún. 21. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Én sosem látogattam meg, ellenszenves számomra.. :D
2015. jún. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Nyilván azért, mert ha hanyagolod a mamát, az nekik kínos, mert őket szekálja érte, amikor te nem vagy ott.


Köss velük kompromisszumot, hogy most nem mész, majd 1-2 hónap múlva tiszteletedet teszed.

2015. jún. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen szerintem lassan elfogadtathatnád a szüleiddel, hogy önállóbb vagy már. Ha nincs kedved menni, fontos dolgod van, el kell, hogy fogadják. Szoktasd rá őket arra, hogy nem mindig az van amit ők akarnak.
2015. jún. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Azért illik a nagymamádat időnként meglátogatni mert elvégre az unokája vagy!


Megértem hogy nem kedveled őt, bevallom én se kedveltem az anyai nagyapámat, bár nagyon kedves meg humoros ember olt ő, de ugyan akkor elég alkoholista is, igaz nem volt agresszív, soha nem bántott senkit de akkor elviselhetetlen ha iszik, főleg hogy gyakran képes meztelenül rohangálni a házban meg nincs is nála valami nagy tisztaság. Amikor családi esemény van akkor nincs vele gond, de én évekkel ezelőtt összevesztem vele és azóta nem is beszélünk csak köszönünk és ennyi. Sokszor én is kibújok a látogatás alól, bár már önálló életet élek ha van valami családi esemény csak kajálni megyek, kicsit beszélgetek ott és utána megyek a dolgomra, ha csak úgy mennek a szüleim és hívnak engem is hogy menjek mert felvesznek útközbe akkor mivel kocsival szoktak járni akkor legtöbbször mindig keresek már előre valami kifogást, de időnként ráveszem magam hogy átnézzek 1-2 órára, hogy ne legyen baj belőle mert mégis csak a nagyapám.

2015. jún. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Menj olyankor, amikor senki más, ha ketten vagytok közvetlenebb lesz a hangulat, nem fog beszólogatni. Főzess vele finomságokat, add le a rendelést, had dolgozzon a boszorka. :D
2015. jún. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Szokásos történet, szokásos tanáccsal:

1. Maradsz, tűrsz, nyalsz és nyelsz

2. Elköltözöl minél messzebb

2015. jún. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkább néha hívd fel telefonon,és akkor nem basztatnak azzal h olyan sokat járjál hozzá,így is fog szekálni de kellemesebb mint élőben xd

Amúgy sok sikert:)

2015. jún. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagy gyerek vagy már, állj a sarkadra!
2015. jún. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak fel akarja hívni magára a figyelmét, mert tudja hogy nincs sok ideje, de ez csak tipp, nem biztos
2015. júl. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!