Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem is igazán tanácsot kérnék,...

Nem is igazán tanácsot kérnék, inkább kiírnám magamból mert nagyon el vagyok keseredve?

Figyelt kérdés

Apám elhagyta édesanyámat, engem és a bátyámat 1 éves koromban,anyukám nem sokkal később megismerkedett nevelőapámmal akivel kerek egész családot alkottunk,őt ismertem apámként soha nem tett kivételt.Született egy közös gyerekük is pár évre rá.

Anyukám halála után nevelt minket tovább,később megismerkedett egy nővel és mikor felnőttünk ők elköltöztek.Ez alatt az idő alatt az (nevelő)apám az egész ház részét az öcsémre íratta aki ugye a saját gyereke.

A következő a helyzet :

Nekem:16%

Bátyámnak:16%

Az öcsénknek:68%

Én ebben az ingatlanban élek a családommal.

Engem nagyon bánt ez a helyzet mert mindig egy család voltunk soha nem tett közöttünk különbséget apám.Ezeket a sérelmeimet neki is elmondtam,annyit reagált rá akkor osszuk el úgy ahogy akarjuk.Az öcsém természetesen erre nem reagált semmit mert sima halálozás után úgyis rá szállt volna az örökség és hogy az ő apja mennyit dolgozott ezért a házért és hogy mit vagyok úgy oda pár "száz ezer"forintért.Hiába mondta nekik az egész család h ez így nem korrekt,nem igazságos.Olyan érzés mintha a saját apám kisemmizett volna,pedig valójában nem.

Most tervezzük a ház eladását(jelenleg benne élek a családommal), szóval nekem és a bátyámnak alig jut belőle majd valami.

Tudom h a törvény szerint tényleg az övé szinte minden de akkor is bánt ez az egész...Az öcsémmel pedig napi szintű a kapcsolatunk szeretem de ez nagyon bánt engem és ő nem érti és nem is akarja ezt megérteni...

Nem is tanácsot kérnék csak jól esik kiírni magamból.De azért a véleményeteket elolvasom



2015. nov. 2. 16:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
16%
Ez így teljesen jogos. Nem értem, miért kellene neked többet kapni töle, mint amennyi jár?
2015. nov. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé igazságtalan a nevelőapád, gondolom ő is tudja. Ha a házat ráíratta a gyerekére, vagyis az öcsédre, ő valószínűleg önszántából nem fog igazságosan osztozni veletek.

Ha ebben a házban lakott édesanyád is, amíg meg nem halt, akkor úgy lenne igazságos, ha a három gyerek egyenlő arányban örökölne. Már csak azért is, mert gondolom nevelőapád halála után a mostani lakásából is örököl az öcséd.

2015. nov. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%

Hat igen, az ilyen esetekkor derul ki, hogy a nevelt es a verszerinti az soha nem ugyanaz.

Hiaba mondjak hogy de de lehet olyan, soha nincs olyan.


Abba is gondolj bele, ha egne a haz, es csak egy gyereket lenne ideje kimentenie, az vajon ki lenne.

2015. nov. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
65%

"Nekem:16%

Bátyámnak:16%

Az öcsénknek:68% "


Elmagyarazod hogy hogyan jott ki ez a matek? Csak kivancsisagbol mert nem ertem elsore.

2015. nov. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
58%
Nézd, már #1 is megírta, hogy ez korrekt és nevelőapád pontosan úgy osztotta (?) szét, ahogy kell, tehát titeket, nevelt gyerekeit sem károsította meg és a saját vér szerinti gyerekének sem kedvezett. Nem érthető tehát a szomorúságod. Tételezzük fel, hogy a ház tulajdonjoga anyátok és a nevelőapád nevén volt 50-50% arányban. Anyátoknak volt 3 vér szerinti gyereke, akik anyai örökségként kapnak fejenként 16,66% tulajdonrészt. Nevelőapádnak viszont csak 1 gyereke van, és őrá hagyta a saját tulajdonrészét, azaz 50%-ot. Így jön ki az a 16,66 ill. 66,66%. Most gondolj bele, nevelőapátok benneteket is nevelt, értetek is dolgozott, ne ezen keseregj, hanem azon, hogy titeket a saját apátok elhagyott. Jól fogalmazol végül is: "...mintha a saját apám kisemmizett volna..." hiszen valójában ez történt, azaz ne a nevelőapádra zúdítsd most rosszkedved, hanem a saját, vér szerinti apádra, aki elhagyott titeket és anyagilag sem vett részt a ti felnevelésetekben. Őrajta kérd majd számon, amit akarsz.
2015. nov. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy jött ki a 16-16-68 százalék, hogy az anya része három felé ment (16+16+18=50 százalék), az apa része pedig csak az apa saját fiának.
2015. nov. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
57%
egyébként el lehet ezt rendezni: a mostohaöcsi simán lemondhat bármekkora részéről, mondjuk tudva azt, hogy sose fogtok belemenni a ház eladásába ha nem így tesz. Mivel 3an vagytok és ketten egy ellen, elég egyszerűen rá lehet kényszeríteni ezt a dolgot. De a jog valóban az amit az apátok mondott. Egy esetben lehetett volna eltérni, ha a mostohaapátok örökbefogad benneteket. Akkor teljes lett volna a jogosultságotok.
2015. nov. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
59%

Egyebkent is nezd onnan a dolgot, hogy kapsz csak ugy 16% hazat.

Masok orulnenek ennyinek is, de hiaba gurcoltek a szuleik egy eletet nem hagynak rajuk semmit magas vernyomason vagy cukorbetegsegen kivul.

Ne azt nezd hogy masnak mennyi. Becsuld meg azt, amit az elet ad.

2015. nov. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

16:33-as:


"Nekem:16%

Bátyámnak:16%

Az öcsénknek:68% "


Elmagyarazod hogy hogyan jott ki ez a matek? Csak kivancsisagbol mert nem ertem elsore.


A ház fele az anyáé volt, a másik fele a (nevelö)apáé.

Az anya részét a három gyerek - mert neki mindegyik egyformán gyereke (jogilag), ezért ezt egyenlö részben - 16-16% - öröklik. Az apa meg a saját házrészét (50%) a saját gyerekére iratta, ezért neki 50 + 16%-a lett.


Ez teljesen korrekt, ez a törvényes elosztás.

2015. nov. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
69%

Eleve sose ertettem ezt a "kisemmizes" dolgot. Az embernek az a sajatja, amiert maga megdolgozott nem az amit keszen kap.

Az nem az "ove", az az orokhagyo tulajdona, amit ha nekiad, hat oruljon neki, ne haborogjon.

Eleve aki valaha barmit is orokol az mar jobb helyzetben van mint sokan masok, akik nullarol indulnak.

2015. nov. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!