Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Milyen elgondolás az alábbi? Nagyon elvetendő, vagy elítélendő? Kérek mindenkit, adjatok tanácsot, mert nagyon el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés
2 kis gyermekem van, 15 éve vagyok egy munkahelyen, ahol eddig nagyon jól éreztem magam, mindig szerettem bejárni, mintha a második családom lett volna. A második gyermekem majdnem két éves volt, amikor újra visszamentem dolgozni, ennek most tavasszal lesz egy éve. Azonban egyik pillanatról a másikra 180 fokos fordulat, és nagyon el vagyok keseredve. Már nagyon fáj bemennem oda dolgozni, ahová eddig 15 évig mindig mosolyogva mentem. Gondolkodom, mit tehetnék, már mindent megpróbáltam, konfliktus okainak utánajárni, beszélni főnökkel, de csak egyre rosszabb. Abban az egyben látom a kiutat, hogy újra terhesnek lenni a harmadik gyermekkel, és akkor ugye 8 évig itthon lehetnék. A 8 év alatt még tanulnék, mert érettségim van "csak", meg 2 okj-s végzettségem, meg egy nem okj-s gépírói, szóval nem vagyok éppenséggel túlképzett, a kollégáim majdnem mind diplomával rendelkeznek. Szóval a 8 év alatt megcsinálnék egy diplomát, és 8 év után már úgy mennék vissza én is, mint diplomás, vagy nem oda, más hasonló munkahelyre (másik kerületbe). De lenne-e időm a 3 kisgyerek mellett tanulni? És ezért még egy gyereket vállalni???? Vagy csak ezért???? De ha itt maradok, ilyen körülmények között, a két gyerekemnek állítom 5-10 éven belül nem lesz anyjuk, mert a stressztől meghalok.

2015. febr. 11. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Én most egy baba mellett tanulok, de lesz még min. 2, és hasonló terveim vannak, tanulok itthon. Nem egyszerű, főleg a vizsgaidőszak, de meg lehet oldani. Segítség nem árt. Nekünk nincs, de a párom teljes értékű, amikor csak ideje van, mindent, szó szerint mindent megcsinál. Mivel én is hasonlóan döntöttem, mint amin te gondolkozol, csak azt tudom mondani, hogy hajrá! N31
2015. febr. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Rossz a légkör?
2015. febr. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én úgy döntöttem pont a munkahelyem kaotikus állapota miatt, hogy most jött el az ideje a gyerekválallásnak vagy a munkahelyváltásnak. Párom azt mondta, akkor előbba gyerek mostmár. A munakhelyem csak rosszabb lett, egy év után visszamentem volna örömmel, de így inkább bevállaltuk a 2. at is és ha apa is rábólint, akkor a 3. at is letudjuk egyben, aztán visszamegyek és ha az ovodán túl vagyunk, felmondok. Addig csak azért nem, mert rugalmas a munkahelyem, de annyira reménytelen és tele lett semmirekellő emberrel, hogy én tudásommal, szakmai tapasztalatommal és lelkesedésemmel a szakmám felé nem vagyok hajlandó ezeknek az embereknek a zsebét tömni (és nem mellesleg nyomott bérért). Én is tanulni szeetnék, de hülye voltam, egy évvel később kezdem el, mert azt gondoltam visszamegyek és nem tudnám befejezni addigra. Most jól elcsúsztam egy évet. Nekem ugyan egyetemi diplomám van, de egy teljesen másik területen szeretnék papírt szerezni.
2015. febr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor szülj ha munkahelytől függetlenül is 3 gyerek a terv. Durva lenne csak azért szülni, m nem tudsz visszamenni dolgozni. Próbálj meg akkor inkább más munkahelyet találni.
2015. febr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hiába lesz szép diplomád, lehet, 3 gyerekkel kevésbé vesznek fel, vagy vissza, mint 2-vel. Ne vállalj csak az idő kedvéért plusz picit, a terheid is csak nőnek vele. Próbálj segítséget kérni a tanulási időidre.
2015. febr. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Biztosan nem szülnék egy rossz munkahely miatt gyereket.És nem alapoznék arra,hogy 8 évet itthon vagyok és tanulok,mert mint tudjuk ember tervez,isten végez...Előre nem lehet tudni,milyen lesz 3 gyerekkel.Nem lenne jobb a légkör a helyen ha diplomás leszel sem.Én vagy másik munkát keresnék,vagy ha vállalnék 3.gyereket,azt azért,mert én úgy akarom,és nem mert olyan a hely amilyen,vagy hogy otthon ülhessek 8 évet.
2015. febr. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy 8évig maradnál otthon, ezt úgy értetted, hogy 2év gyed 1év gyes és még 5év főállású anyasági?

Az tudod, hogy nagyon kevés pénz jár akkor neked 2év után. Kb25ezer ft a gyes-gyet összege +48ezer a 3gyerekre a családi pótlék. Havi 73ezer ft 6évig havonta kb. (5fős családra) Ha a férjed jól keres és ez nem gond- akkor persze végig lehet csinálni. Ha 3gyerek lesz, akkor perseze a feladatok is hatványozódnak mellettük- nekünk is három van- és az állandó logisztika az nagy feladat. De szerintem, ha már a legkisebb is ovis lenne és otthon maradnál még, akkor fogsz tudni tanulni is.

Egyébként én csak a munkahely miatt - ha nem volt tervben a 3. baba, nem vállalnám be, akkor inkább keress másik munkahelyet. Ha 8évig otthon maradsz, akkor a gyes után már egyébként sem tartják a helyedet, ugyhogy valószínű, hogy a mostani helyedre ugysem tudnál visszamenni, ergó mindenképpen új munkahely után kell majd nézned.

Ezt a döntést neked kell meghozni.

2015. febr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Munkahely váltáson nem gondolkodtál? Suliba járni lehet levelezőn is, meló mellett. Én úgy csináltam. 2 gyerek mellett necces, 3 mellett viszont szerintem kivitelezhetetlen, amíg kicsik.

Azért gyereket szülni, hogy megoldódjon a munkahelyi dolog nem ajánlatos, ezt te is érzed. A gyermek egy kincs, egy érték, akinek rengeteg szeretetre, törődésre van szüksége. Ideális esetben szeretetből fogan és nem érdekből.

Szóval egy picit gondold ezt végig. Ha Amúgy is terveztek harmadikat, mert a család szeretne, az más. De ez semmiképpen nem lehet érdek.

Szóval én első körben körülnéznék a munkaerő piacon.

2015. febr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!