Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi legyen a rossz testverrel?

Mi legyen a rossz testverrel?

Figyelt kérdés

Harom testverem van, en vagyok a masodik. Amikor elkoltoztem otthonrol es elkezdtem jo penzt keresni, felvettem azt a szokast, amit a nagymamam csinalt, amikor kicsik voltunk. Minden szuletesnapra kuldott nekunk kepeslapot, benne valamennyi zsebpenzzel, amennyit eppen meg tudott maganak engedni.

En majdnem egy eve csinalom mar, mindenkinek mindig ugyanannyit kuldok, egy aranyos level kisereteben. Eddig kapott a hugom, az ocsem, anyu es a mamam. (Tobbi rokon nem is el, vagy nem tartjuk a kapcsolatot.)


Viszont most a noveremen van a sor... es nekunk mindig nagyon, nagyon rossz volt a kapcsolatunk. Utalta, hogy mar nem egyeduli gyerek, vegig amig egyutt eltunk bunko volt es utalatos, kizart a kozos szobankbol, lejaratott az iskolaban, nyers tojassal es szunyoggal etetett, ellopta a cuccaimat, stb. Kesobb, amikor idosebbek lettunk, jobb lett a helyzet, mivel evekig egyaltalan nem is beszeltunk, holott egy hazban laktunk.


Az elejen ugyanolyan levelet akartam neki is kuldeni, mint a tobbieknek, azutan eszembe jutott, hogyan bant velem. Arra is gondoltam, ures levelet kuldok, benne a penzzel, vagy csak egy sima "Boldog szulinapot". Aztan arra, hogy nem is kuldok neki egyaltalan. De tudom, hogy anyunak ez nagyon rosszul esne, illetve talan a noverembol is jobb ember valik, ha kedvesen nyitok fele.

Mit kellene tennem?


2015. nov. 28. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nővéred fel szokott téged köszönteni?

Ha igen, akkor te is köszöntsd fel, ha ő elfelejti a te szülinapodat akkor meg miért is erőltetnéd meg magad?

2015. nov. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Egy próbát megér. Egyébként gyanakszom, hogy nem a nővéred hibája elsősorban, hogy milyen volt a viszonyotok gyerekként. Persze csak feltételezés, de ha neked kinyalták a fenekedet mert te voltál a kisebb, őt pedig hanyagolták, akkor "jogos" volt a viselkedése. Pontosabban teljesen normális, hogy ezt váltotta ki belőle a helyzet.

Felnőttként átértékelhette már ő is a helyzetet, és lehet csak nem mer nyitni feléd. Ha bunkó lesz, legfeljebb ez volt az első és az utolsó ajándékod neki, legalább megtudod hányadán álltok.

2015. nov. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem, miért kéne felnőtt embereket pénzelned? Segítsd azt, akit szeretsz.
2015. nov. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azert is csinalom, mert a szivem tele van szeretettel, amit mashogy nem tudok kifejezni. Civil szervezeteknek is szoktam adakozni.


Tenyleg raszorulnak. Mama sem azert kuldte a szulinapi penzeket, mert nem volt hova tenni. Miutan apukam meghalt, eleg nehez helyzetbe kerultunk, habar szeretnem hinni, hogy azota mar jobb a csaladomnak. Mamamnak azert kuldok, hogy meghalaljam, amit ertunk tett. Anyunak azert, mert tudom, hogy magara sosem kolt, pedig megerdemli. A hugom es ocsem meg iskolaba jarnak, termeszetes, hogy segitem oket.


A noveremmel nem akarom tartani a kapcsolatot, de ha haragszom ra, talan attol csak en leszek boldogtalanabb.

2015. nov. 28. 13:48
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Ne anyudnak akarj megfelelni! Azzal foglalkozz, hogy a nővéred hogy viszonyul hozzád, és azt viszonozd!
2015. nov. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Oké, akkor adjál azoknak, akiket szeretsz és rászorulnak, de a nővéred felnőtt ember, nem kedveled, akkor miért adnál neki? Nem vagy Teréz anya. Szép dolog a nagyvonalúság, de tudd különválasztani a kihasználtságtól.
2015. nov. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igazatok van.

Koszonom a valaszokat.

2015. nov. 28. 14:45
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

ne azzal foglalkozz, hogy a novéred hogyan viszonyul hozzád, hanem azzal, ami a lelkednek jol esik!!!!

ha adsz lényegében magadat ajándékozod meg..és tényleg jo példát is mutatnál azzal, ha ot ugyanugy felkoszontenéd.

én nem o miatta, hanem magam miatt kuldenék neki -képeslapot pénzzel.

2015. nov. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%

"de ha haragszom ra, talan attol csak en leszek boldogtalanabb"

Teljesen igazad van. Szerintem megérné kipróbálnod, hogy hogyan reagálna, ha kapna tőled ajándékot.

2015. dec. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!