Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csinaljak a hugommal?...

Mit csinaljak a hugommal? Hogy tamogassam, ha nem ertek vele egyet?

Figyelt kérdés

A hugom es koztem 6 ev korkulonbseg van, o most 17 eves, en 23. Mar nem elek otthon, eleg messze dolgozom/elek, ritkan jarok haza, de a szuleimmel es a tesommal minden nap beszelunk, sot, a hugommal szinte egesz nap.

Osszejott egy sraccal, amolyan se vele se nelkule kapcsolat, amivel semmi gondom, bar sajnalom, hogy a sajat boren kell megtapasztalnia, hogy ez milyen nehez. De sajnos teljesen atvette a fiu stilusat, aki egy bunko, osszevissza csajozik, nem tanul, nem dolgozik. Most a hugom is baromi flegma lett, mindenkit lenez, szid, hulyenek nez. En probalok mellette allni, mert vannak egyeb (komolyabb) gondjai, ami miatt nem akarok neki hatat forditani, de egyszeruen nem tudom, hogy hogy teritsem eszhez, nagyon hulyen viselkedik, es nagyon idegesit, 2 eve ez megy. Hozzateszem, a fiu ha ugy tartja uri kedve megkeresi a hugom, de amugy nincs kimondva, hogy egyutt vannak, tehat minden hetvegen mas lannyal van, akar a hugom elott is, o megis nagyon oda van erte. Mondtam mar neki tobbszor, hogy vegye eszre magat, termeszetesen semmi ertelme nem volt. Orulnek nehany tanacsnak, esetleg ha valaki ismeri az o nezopontjat, adhatna tanacsot, mert nekem valahogy ez a meghulyulok korszak kimaradt, ezert nem is tudok tulsagosan turelmes lenni.


2015. dec. 16. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

1. Amíg támogatod, addig nem fog változtatni. Mivel kamasz, ezért bármit is mondasz, az ellenkezöjßet csinálja.


2. Egy kapcsolat NEM attól az, hogy "kimondják", és enélkül is be kellene tartani alapszabályokat.


3. A húgod idövel felnö, minél kevesebbet pátyolgatod, annál elöbb.

2015. dec. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

megmondod neki, hogy nagyon szereted épp ezért nem bírod nézni, amiért egy ilyen fiúval jár, nem beszéled le róla hadd tapasztalja meg amit meg kell, majd túlesik ezen is, minden hülyeségét elnézed neki,de amíg ilyen flegmán viselkedik veled addig nem vagy hajlandó vele beszélni, mert a testvére vagy és nem a csicskája.


Hidd el pár hét/hónap múlva feladja és ha más nem normális hangnemben beszél veled. Persze mindezt higgadtan közlöd vele, nem leszel haragos vagy ilyesmi.

2015. dec. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
ja közlöd még, hogy úgy szúrja el az életét ahogy akarja az nem a te gondod,de minimum a normális, kedves viselkedést elvárod tőle.
2015. dec. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem is volt ilyen barátnőm, aki összejött a város egyik legsuttyóbb pasijával. a srác rengetegszer megcsalta, de a barátnőm mindig megbocsátott neki. aztán náluk is évekig ment ez a huzavona. a srác csak kb akkor kereste ha du*ni akart. a barátnőm meg mégis odaáig volt érte.

én párszor tényleg próbáltam vele őszintén beszélgetni,hogy miért nem keres egy olyan srácot akivel igazi kapcsolata lehetne, aki nem megy félre, meg akire bármikor számíthat. de csak feleslegesen jártattam a számat.

pár év után a barátnőm is megvilágosodott és megszakított minden kapcsolatot a fiúval.

szóval szerintem nem tudsz mit tenni te se. bár megértem,hogy aggaszt a sorsa. na meg ki tudja milyen betegséget fog így elkapni.

ha neked van kapcsolatod, akkor talán az is segíthetne, ha beszélnél a barátodról neki és hogy milyen a kapcsolatotok. semmi nevelő célzattal, hanem csak úgy pletyizve, hogy most moziba mentetek, most szerelmes levelet kaptál tőle, most virágot csak úgy alkalom nélkül..stb szóval hogy lássa,hogy milyen lenne ha normális barátja lenne. mert nekem ne mondja senki,hogy milyen jó lehet,hogy a srác egy fagyira se tudja meghívni, meg tesz rá magasról az ilyen romantikusabb dolgokra.

szóval lehet jó lenne ha rávilágítanál,hogy találhatna jobbat.

de amúgy te nem sok mindent tehetsz főleg így messziről

2015. dec. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont azzal tennél neki jót, ha hátat fordítasz. Az emberek akkor veszik észre, hogy valamit nem jól csináltak, ha a számára addig fontos emberek eltávolodnak tőlük.
2015. dec. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
az én öcsémnek, olyan volt a barátnője, aki verte őt(ő egy jó fiú fajta aki nem üt vissza). Egyszer elmondtam mi a véleményem a barátnőjéről és ne várja el, hogy kedvelni fogom őt.aztán többet szóba nem hoztam,de nem is jópofiztam velük ( a lány flegma volt, ha beszélgetni próbáltunk vele felhúzott az öcsém szobájába, nem állt velünk szóba, végül amikor végre elment még a tangáit is itt hagyta).Tisztázd húgoddal az érzelmeidet aztán hagyd békén, mert mindenki magának hülye.
2015. dec. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt semmi esetre se hagyd, hogy Veled flegmáskodjon, ha finom figyelmeztetésre nem reagál, akkor inkább kerüld egy darabig, és pláne ne adj neki támogatást.


Inkább Tőled kapjon most finom figyelmeztetést, amiken elgondolkodhat, mint később az élettől keményebb pofonokat.


A lelki háttere meg az lehet az egésznek, hogy neki fáj az, hogy az a srác így lekezeli, és azzal akarja kifele hangsúlyozni, hogy ő valójában nem is megalázott fiatal nő, hogy próbálja azt kommunikálni, hogy neki ilyen "laza" (valójában másoknak sértő) a stílusa.

2015. dec. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat, es a privat uzeneteket is, mindegyik hasznos volt. Lattam korabban, hogy valaki lenullazta a valaszolokat, en zold kezet nyomtam mindenkinek:)

Sajnos a valaszok kozul sokminden megvolt, volt egy kedves majdnem pasija, aki odavolt erte, talalkozgattak, aztan vegul megjelent ez a mostani ismet, ezert megszakadt a kapcsolat.

Nekem fantasztikus parom van, a hugom is szereti ot, batyjakent tekint ra, es o is aggodik a hugomert. Sajnos hiaba latja, milyennek kene lennie egy kapcsolatnak, neki ugy tunik ez kell, mert "ez izgalmas", allitasa szerint.

Arra is gondoltam, hogy tenyleg megmondom neki, hogy amig igy viselkedik, es ezzel a fiuval van ne keressen, de en vagyok az "osszekoto kapocs" kozte es anyukam kozott, nekem mindent elmond szerencsere, es ezt nem akarom, hogy megvaltozzon, mert felek hogy hatalmas hulyesegeket csinalna.

Tudom, hogy fiatal, turelmesnek kene lennem, de az a gond, hogy nem igazan tudom ezt megerteni, mert bar soha ne mondd, hogy soha, de en nem tudnek ilyen rombolo "kapcsolatban" benne lenni.

2015. dec. 16. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!