Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van itt valaki, aki teljesen...

Van itt valaki, aki teljesen megszüntette a kapcsolatát a testvérével, de még élnek a szüleik/vagy egy szülője?

Figyelt kérdés

Hogy lehet ezt kezelni? Nem akarok a testvéremről tudni sem. Nem érdekel, nagyon mások vagyunk, ráadásul rettenetesen megbántotta az egész családot (engem is) ami miatt egy életre megutáltam. Ennek ellenére a minden családtagom úgy tesz mintha nem történt volna semmi. Rajta kívül mindenkivel jóban vagyok.

Én és a testvérem felnőttek vagyunk.



2015. dec. 18. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

" egy életre megutáltam. "


-akkor ez van ,kész vége ....ennyi volt

2015. dec. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem nincs testvérem,de egy közeli rokonom ugyanebben a cipőben jár.A család 2 részre szakadt,mennek a szidkolózások. Nem lehet ezt a helyzetet megszokni..Egyik pillanatban még ölelitek egymást,a másikban meg hátbaszúr.A kérdésedre válaszolva,ezt csak úgy lehet kezelni,hogy kizárod az életedből,megpróbálsz nem foglalkozni vele (már ha lehetséges),és próbálsz úgy élni,mint előtte. Természetesen egy testvért nem lehet semmivel sem pótólni,főleg ha csak 1 van,de az Idő nagy Úr!

Mondjuk az sem mindegy,hogy mit csinált,és hogy szándékozik-e békülni,vagy egyenesen ő is eltaszít?

Remélem Te nem jársz így,mint mi,de sajnos az én családomban már nincs helye eme nőszemélynek!

A legjobbakat!

2015. dec. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Úgy értettem: Próbáljam meggyőzni a többi családtagomat is arról hogy a testvéremnek már nincs visszaút, vagy én vonjam ki magam a testvérem és az ő kapcsolataikból ezáltal eltávolodjak az egész rokonságomtól? Én az előbbit tenném - az utóbbi egy igen "kényelmes" dolog lenne.
2015. dec. 18. 18:05
 4/10 anonim ***** válasza:
Figyelj,kik állnak melletted? Pl ha a szüleid,akkor semmi gond,te viselkedj ugyanúgy,mint előtte. Gondolj bele,nekik is milyen rossz ez. Legalább az egyik gyereküket ne veszítsék el.
2015. dec. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én már nem állok szóba a nővéremmel, mert becsapott, kölcsönkért nem keveset, "természetesen" nem adta vissza, újra kölcsönkért, nemet mondtam, ezen megsértődött, kiprovokált egy veszekedést, ami után hazugságokat kezdett terjeszteni (hogy én ezt meg azt mondtam róla, meg a családjáról) szóval én már 3 éve nem vagyok hajlandó találkozni vele. Igen, én maradok ki a nagy közös családi bulikból, de mégsem kezdtem el a család többi részét győzködni, hogy ő egy szar ember. Én tudom hogy az, nekem megéri távol maradni tőle, többiek meg majd okulnak a saját kárukon, ha velük is eljátszik valami hasonlót.
2015. dec. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Konkrétan ez szitu: Én - "mások által szépnek mondott szépnek mondott életet élek" - míg tesóm magyarként, cigányokkal kokettál, mindig cigány barátai voltak és bűnöző életmódot folytató figurákkal barátkozott. Emiatt tesóm is belekeveredett néhány bűncselekménybe. (Házkutatások nálunk, kihallgatások miegymás). Anyám szegény próbál erről nem tudomást venni és azt hiszi, hogy ettől tesóm még élhet "normális" életet. De én tudom hogy nem.
2015. dec. 18. 19:39
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

sok ilyet ismerek, akik a cigányokkal való haverkodás után a sitten végezték.

vagyis ha jobban belegondolok az összes ilyen ismerősöm volt már valamilyen kapcsolatban a rendőrséggel, a "barátai" miatt.


a kérdésre válaszolva, anyám és a testvére x dolog miatt nem beszéltek 8 évig.

itt anyának volt igaza, a testvére aki 10x olyan tehetős volt, irigykedett egy filléres dologra, és a mérhetetlen irigységéből kifolyólag inkább a testvéri kapcsolatot áldozta be.

aztán a 8. év után "kibékültek", mert meghalt az apjuk, ez a békülés tartott 2 évig kb, aztán mikor az addigra már 50x tehetősebb anyám testvére ismét kimutatta a foga fehérjét.

ez volt 5 éve, és anyám soha többet nem fog már vele szóba állni.

ismét beáldozta a testvéri kapcsolatát, mert az irigység felül kerekedett rajta.

egy kb 15 ezer forintos személyes tárgyat hagyott a papa anyámra a végrendeletében, és ennek a fele pénzét követelte anyámtól a testvére, úgy hogy van neki 3 háza, vállalkozása, 2 luxus kocsija, anyám pedig havi 130 ezer forintból él.


attól hogy valakinek van egy testvére, még lehet egy gátlástalan undorító ember.

2015. dec. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Jelen. Nemcsak a testvérrel, de a szülőkkel is. Jó okom van rá, de az nem publikus.


"Ennek ellenére a minden családtagom úgy tesz mintha nem történt volna semmi."


Erre nagyon kell vigyázni, mert ez azt jelenti, hogy a család nem hajlandó tudomásul venni az akaratodat és azon dolgoznak, hogy visszaállítsák az eredeti állapotot. Ilyenkor meg kell szűrni a maradék családot is, hogy ki az, aki melletted áll és ki ellened. Az utóbbiakat oda kell csapni a testvér mellé. Adhatsz nekik egy figyelmeztetést a kirúgás előtt, egy 4szemközti beszélgetés formájában. De ez a maximum.

2015. dec. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is megutáltam a tesómat, mivel el volt tartva, és a keresetét teljes egészében magára (elektronikai cikk) költötte és hagyta hogy más nyomorogjon, éhezzen miatta.

Hiába kértem rajta számon, nem nőtt be a feje lágya.

2015. dec. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

# 9


Ugyanez.


Sajnos, ha homokba dugják a fejüket nincsen mit tenni.

Én a szüleimtől is eltávolodtam.

2015. dec. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!