Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérem nálam takarít, és...

A testvérem nálam takarít, és én fizetek érte. Ez normális?

Figyelt kérdés

2016. jan. 15. 11:24
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
36%
Nem, az ember általában magánál kitakarít, vagy kerít egy takarítónőt.
2016. jan. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:
24%

Tényleg furcsa, hogy családon belül ilyen munkaviszony áll fent. Szerintem ő mehetne máshoz is takarítani te pedig kereshetnél más segítséget. Viszont ha ez nem jön össze akkor el lehet lenni így is...jobb mint ha ő pénz nélkül lenne.

Megkérdezhetem a nemeteket és a korotokat is?

Szülők ehhez mint szólnak?

2016. jan. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim válasza:
0%
Hogy is van ez? A testvéred takarítja az otthonodat, Te pedig hegyezed a körmöd?Nem ég le a képedről a bőr, hogy ki használod a bajban lévö tesvéred!!!!!!
2016. jan. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
23-as válogatott hülye vagy! Olvasni megtanulhatnál... De a gyengébbek kedvéért leírom. A belem kidolgozom két állásom van, és egy kertes ház, amit rendben kell tartanom. A testvérem egy kis faluban él, ahol nincs munkalehetőség, vagy ami éppen akad azt nem fizetik meg! Tehát nekem mindenképp kell aki besegít, neki meg pénz kell, hogy ne halljon éhen! Akik azt írták, hogy megalázó, annak üzenem, hogy semmilyen munka nem megalázó, csak a fejtekben van probléma...
2016. jan. 20. 09:06
 25/29 anonim ***** válasza:
a 22-es is gyengén áll ész dolgában. A szülőknek ugyan mi a fene közük volna ehhez? Hacsak nem egy válogatott 12 évest tisztelhetünk a 22. válaszoló személyében.
2016. jan. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim válasza:
A véleményüket miért ne mondhatnák meg?
2016. jan. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy meg tudom-e pontosan fogalmazni, hogy mi a probléma a helyzetben, de megpróbálom.


Egész más, ha előbb veszel-adsz kaját vagy kajára pénzt a testvérednek, és ő utána azt mondja, hogy köszönöm, de csak úgy fogadhatom el, ha te meg megengeded, hogy csináljak én is neked valamit. Na, mire lenne szükséged? És erre te azt mondod, hogy , hááát, jó, akkor mondjuk, vigyázhatnál a gyerekre vagy esetleg segíthetnél takarítani. Ő meg annyit takarít neked, amennyit ő gondol cserébe a kajáért.


És egészen más, ha mint egy szerződés, egy idegennel, úgy áll fel a dolog, nem?

Az mindegy, hogy a végeredmény hasonló. Bár, ha én kerülnék hasonló helyzetbe, és el kellene fogadnom, egyrészt nagyon kellemetlenül érezném magam, másrészt többet adnék, mint akárki másnak.


Tartok tőle, hogy tönkreteheti a jótestvéri viszonyt. Ha falun lakik, nem tud inkább valami termelni neked a kertben? A sajátján felül.


Nem hiszem, hogy normális, de a szükséghelyzet sem normális.

2016. febr. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Utolsónak teljesen igaza van.De a kérdező is érzi, hogy ez így nem teljesen normális helyzet, azért írta ki a kérdést - gondolom.
2016. febr. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy félreértelmezted a cikket? :)

Legalábbis szerintem inkább arról az esetről lehet szó, amikor az együtt élő testvérek - leginkább kamaszok -, inkább fizetnek egymásnak, csak ne kelljen besegíteni otthon.

Nyilván az nem normális.


A te eseted miért ne lenne az, bejárónőt alkalmazol, aki történetesen a tesód.

Egyszerű logika.

2016. márc. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!