Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérem nálam takarít, és...

A testvérem nálam takarít, és én fizetek érte. Ez normális?

Figyelt kérdés

2016. jan. 15. 11:24
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
95%
A cserekereskedelmet úgy értettem,hogy munkáért munkával fizetsz. Hidd el,ez tök normális. Segítségért segítséggel fizetsz.
2016. jan. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Nekem több munkám van, és több jövedelmem, a tesóm egy kis faluban él, ezért gondoltam, hogy inkább neki fizetek, mint egy idegennek. Amúgy is hívnom kellene segítséget, és annak az embernek is fizetnem kéne. Csak így tudok neki segíteni, mert nekem nincs időm arra, hogy úgymond én is munkával segítsem őt...és abból nem tud kenyeret sem venni, ha mondjuk átmegyek hozzá én takarítani, kertészkedni, stb. Neki pénz kell, nekem meg segítség.
2016. jan. 15. 12:50
 13/29 anonim ***** válasza:
85%
Mi ezzel a bah akkor? Neked takarítás kell(segítség),neki meg pénz(segítség). Egálban vagytok.
2016. jan. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
61%
Baj(pardon:)
2016. jan. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen normális. Ne törődj azokkal, akik szerint nem az. Ők szegénységtudatos emberek, vagy notórius kihasználók. Nyilván ha a testvéred azt várná, hogy nyomasd nekik a lét, akkor otthon ülne, malmozna, nem dolgozna semmit, csak nyavalyogna. Így meg végül is mindketten jól jártok.
2016. jan. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
nálam a testvérem lánya vasal, még tanuló és jól jön neki kis pluszpénz, nekem meg nagyon nagy segítség, hogy nem kell vasalnom, ingyen nem is engedném (bár megtenné) - így mind a ketten jól járunk, nincs probléma belőle :) (csak az első "fizetésénél" akadtak ki a tesómék, hogy mi az hogy nem csak segít nekem, miért fizetek én neki, de szépen leállítottam őket, hogy a saját pénzemmel azt csinálok amit akarok, annak adom akinek akarom, nekik nincs közük hozzá :) )
2016. jan. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Miért is ne? Munkát végez, ellenszolgáltatást kap érte, mi ebben a rendkívüli?
2016. jan. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
ebben a felállásban egyáltalán nem beteges, ne foglalkozz vele, hogy ki mit mond róla. az a fontos, hogy neki és neked is megfeleljen a helyzet. az érveid teljesen reálisak. valakinek úgyis fizetnél, neki meg van ideje megcsinálni, miért ne ő kapja a pénzt érte és még jól is jön neki. amíg egyikőtöknek sem kellemetlen a helyzet, vagyis te korrektül fizetsz, ő meg korrektül dolgozik, addig nincs ezzel gond.
2016. jan. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%
Én nem értem a kérdést. Együtt laktok albérletben, te fizeted a díjat és ő soha nem takarítja ki a lakást/szobát, Vagy hogy kell érteni? Nem szeret takarítani - mi ebben a nem normális? Nem értem. Legfeljebb nem helyes dolog, és meg kellene vele értetni, szerettetni, hogy tiszta, rendes helyen jobb élni, mint rendetlenségben. Takarítsál ki időnként te, ha te rendszerető vagy, mert ha az egyik rendszerető, a másik nem, úgy nem lehet együtt élni.
2016. jan. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem nem normális. És a kérdező is lehet hogy tudja a lelke mélyén,hogy ez a tesójának kicsit megalázó, hogy ő takarítja a házát. Egy idegennek másabb lenne, de én rokonnak nem csinálnám rendszeresen, akkor inkább elmennék napszámba.
2016. jan. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!