Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Öcsémnél drogot találtam,...

Öcsémnél drogot találtam, port, ez már a sokadik eset mit kéne csinálni?

Figyelt kérdés
Anyám elutazott külföldre de félek ha most szólok neki elrontom az egész kikapcsolódását,ez már a sokadik ilyen alkalom,régen csomó mindent eladott itthonról mikor elkezdtett porozni,aztán mikor elkaptuk leállt és csak füvezett most megint kezdi,valaki könyörgöm segitsen?26/F

2016. jan. 15. 18:22
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
68%

Január 1-től zéró tolerancia van!!!!!

Ha 1 g-al megfognak már börtön.... Ha nálad találják meg téged hurcolnak meg. Nyilván család meg minden, de azért ne te kerülj már miatta bajba. Tedd semleges helyre és kezdj el keresni egy jó ügyvédet..

Jól tetted h szóltál anyudnak. Ha az életedre tör és bántani akar a tesód, azonnal hívj rendőrt. És csak az igazat mondd el neki(amit nekünk is, többet ne pl. hgy tudták róla korábban, stb.).

2016. jan. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy a válaszolóknak mennyi a gyakorlati tapasztalata. De mi nem rég egy közeli családtagnál tapasztaltuk a rendőrség hozzáállását. Nem találták közel sem akkora dolognak mint mi és a válaszadók nagy része. Mivel csekély mennyiség volt nála és az első eset, gyakorlatilag nem lett nagy ügy. Alá irattak vele egy papírt hogy részt vesz az elterelésen és ejtenek mindent. Ez az elterelés gyakorlatilag egy nagy nulla. Havonta 1x bemegy 10 percre és megbeszélik a következő időpontot. És kész. Semmin drogteszt, gyakorlatilag bedrogozva is bemehet. Se pénz büntetés. Se pszichológus. Úgy hogy ha bejelented a rendőrségen gyakorlatilag nem csinálsz semmit, ha ez az öcséd első esete.

Írták a drog elvonót ami megint rossz ötlet mert önként kell jelentkezni és ott maradni, senkit nem tartanak ott.

Én a helyedben mikor megtaláltam a drogot jól megp icsáztam volna az öcsédet, az talán használna.

De igazából sajnos nincs megoldás ha ő nem akarja. Nem tudsz neki segíteni ha ő nem engedi. Ha valaki meg már lopkod otthonról az már igencsak függő.

Próbálj vele beszélni, elismeri e egyáltalán vagy tagad.Ki kellene deríteni miért nyúlt hozzá, milyen társaságba keveredett, akar e segítséget.

2016. jan. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
100%
Ha a tesód nem akar változtatni, sajnos sok jó dolog ebből már nem fog kisülni. Az egyetlen esély szerintem, ha sikerülne valahogy beszélni a fejével és elmenne rendes elvonóra (fontos, hogy) önakaratából és ha rátok nemhalgatna, érdemes valamilyen erre szakosodott emberrel megbeszélnie. Innentől kezdve minden tőle függ, viszont ha a helyzet nem változik a szülők helyébe én kiraknám...
2016. jan. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Sajnállak, nagyon szar ilyet végignézni testvérként, barátként. Nekem vannak erről nagyon szomorú tapasztalataim. Ameddig ő nem akar kiszállni, nem tehetsz semmit, de ha akar, csak úgy tud, ha kiszakad abból a baráti körből, mert nagyon könnyen visszarántják. Ha maradnak a "barátok", képtelenség kiszállni. Ezt mondd el neki, ha úgy alakul, hogy tudsz vele beszélni erről higgadtan, és nyitott a változásra.
2016. jan. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

A legveszélyesebb dolog a drogban, hogy úgy cs.szi el az agyat a leginkább, hogy az egyén nem lesz többé boldog.


Illetve, lehet boldog, de az agy más területén. Ez olyan, mintha levágnák a lábadat, és kézen kéne járkálnod. Meg lehet csinálni, de cseppet sem olyan mint lábbal menni.

2016. jún. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!