Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg kötelességem kölcsönad...

Tényleg kötelességem kölcsönadni a tabletemet a húgomnak?

Figyelt kérdés

Én 16/L Ő 12/L


Most karácsonykor vettem egy tabletet a spórolt pénzemen.

Amióta megvan folyton elkéri hogy játszhasson rajta, ez még nem is akkora baj, de ha nem adom neki oda rögtön akkor megy a szüleimhez sírni, akik meg utána jönnek hozzám lecseszni engem, hogy milyen irigy vagyok. A másik gond, hogy sokszor letölt rá cuccokat az engedélyem nélkül, amiket ha letörlök, én vagyok a rossz. Folyton belenéz a levelezéseimbe, és belerondít azokba a játékokba, amiket én játszok. Ami végleg kiborított, hogy néhány napja láttam a húgomat, amikor elkezdte püfölni a tabletemet mert elvesztett egy játékot vagy nem tudom. Először csak simán rászóltam, de sz.rt sem ért, amikor sokadszorra ütötte akkor kikaptam a kezéből és ráüvöltöttem erre elkezdett bőgni a szüleimnek, aki meg persze elkezdtek velem üvölteni, hogy miét kell felemelni a hangon, miért nem lehet normálisan szólni, a húgom még csak gyerek legyek már okosabb, mert én vagyok az idősebb. Persze mondtam, hogy először "normálisan szóltam" de elengedték a fülük mellett.



2016. jan. 20. 23:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%

Nem adnám oda.

Vennék neki szülinapjára egy olcsó, de a célnak megfelelő tabletet. :)

2016. jan. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
99%

Nálunk is 4 év a korkülönbség. Elektronikai cuccon (telefon, számítógép) sose kellett közösködnünk. Mondjuk nekem normális szüleim vannak és elég gyorsan felfogták, hogy egy kamasznak nem ugyanazok az igényei, témái, mint egy éppen kamaszkorba lépőnek. A magánlevelezést is elég komolyan vették. Annyi kérésük volt, hogy "olyan" témákról ne beszélgessek idegenekkel, ne mondjam meg hol lakom, hova járok suliba, kik a szüleim, mit dolgoznak. Illetve ha bárki zaklatna vagy olyan témákat feszegetne, ami nekem kényelmetlen, zavarba hoz mutassam meg nekik, hátha tudnak segíteni. (egyszer volt ilyen, 15 voltam, egy huszonéves srác pedig nagyon nyomult, zaklatott írásban, obszcén képekkel, akkoriban még iwiwen. Apu meg leállította. Nem tudom hogy, mert odaült a gépemhez 20 percre és utána úgy állt fel, hogy többet nem lesz vele gond, ha mégis szóljak)


Húgomat meg egyszer nagyon durván megszívatták, mert beleolvasott az emailjeimbe. Egy hétig mindennap ott ültek mellette mikor netezett és hangosan kacarásztak a beszélgetésein, beírásain, hogy milyen honlapokat néz. Amikor kiborult, hogy lehetnek ilyen szülők nekik, csak annyi válaszuk volt, hogy na látod, ilyen érzés ha valaki más olvassa a dolgaidat.


Mondjuk nekem normális szüleim vannak. Sose volt kivételezés. Egyedül azt sérelmezem, hogyha kaptunk édességet és míg én elraktam későbbre addig húgom befalta, akkor ha én elővettem később és ő ezt meglátta, akkor adnom kellett belőle. De ez legyen a legnagyobb bajom.


Egyébként szüleidnek okostelefonja van? Ha igen, akkor én simán elkérném tőlük játszani mikor húgod meg a tabletet sírja ki és ha nem adják oda simán bevágnám, hogy mi az? irigyek? És a letöltenék rá valami figyelmeztetős, csilingelős applikációt (pl az igyál vizet appok ilyenek), hogy érezzék milyen ez. Plusz arra azért nem vetemednék, hogy elolvassam a levelezésüket, vagy facebookot, de megnyitnám az appot, mintha... És ha elkezdenek ordítani veled, hát te még csak gyerek vagy, nem múltál el 18.

2016. jan. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
97%
Ez a baj, ha nagyobb testvér az ember. Én is mindig a kicsi voltam és a nővéremet mindig össze-vissza szidták még helyettem is. És miután erre rájöttem, mégjobban provokáltam. Igy utólag nem volt szép dolog tőlem, de kihasználtam a "még kicsi" "hagyd békén" "te vagy a nagyobb" szidásokat. Beszélj a szüleiddel, hogy ezt igazságtalannak érzed. És magyarázd el nekik, hogy bánt, hogy úgy érzed, nem látják, csak azt, mikor veszekszel vele.
2016. jan. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
88%
Ne add neki. És ha szüleid ordítanak, akkor se. A jelek szerint nem ismerik a magántulajdon fogalmát. Szüleid vegyenek neki sajátot, azt a rossz dumát meg hanyagolják, hogy gyerek még, mert ebből később nagy bajok lehetnek, ha most megszokja, hogy ezzel lehet takarózni.
2016. jan. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Egyáltalán nem. A tablet a te tulajdonod, az teszel vele, amit akarsz. Más nem szólhat bele, hogy te kinek add oda vagy kinek add kölcsön - ha igen, akkor nem neked vette, nem neked adta, nem neked ajándékozta - az övé, csak éppen te használhatod.
2016. jan. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
95%
15-ös, a kérdező a spórolt pénzéből vette!
2016. jan. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
96%

Egy tablet annyira személyes eszköz, hogy nem adnám oda senkinek. Nekem nincs, de laptopom és okostelefonom is van, azt sem adom oda senkinek kölcsön.


El kellene beszélgetni a szüleiddel, hogy ez a te magánkütyüd, és nem szívesen adod kölcsön, mert a húgod még kicsi ehhez, és nem tud vigyázni rá. És szoftveresen akár tönkre is teheti, ha feltelepít valami szemetet. De az ütés sem tesz jót egy tabletnek.

Sőt talán én vissza is adnám a jajj de irígy vagy zsarolás kölcsönkenyerét, és azt mondanám, hogy ha megígéritek, hogy újat vesztek nekem, ha kárt tesz benne a húgom, akkor esetleg, néha kölcsön adom neki.

Ezzel csőbe lehet húzni őket, mert ők erre nem lesznek hajlandóak, és te meg visszavághatsz, hogy na látjátok, ti sem bíztok meg annyira benne, hogy ezt bevállaljátok, akkor nekem miért kellene?

2016. jan. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
93%

Ne add oda senkinek.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

Hacsak nem akarsz ugyanebbe a szituációba keveredni. Rakd el olyan helyre, ahol senki nem találja meg, tegyél rá kódot. A Tiéd, Te vetted, saját pénzből.

2016. jan. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
90%
Nagy testvérként ugyanezeken én is átmentem. Igaz, akkor még nem volt tablet meg okosteló, de a lényeg ugyanaz: ha nagy testvér vagy, kötelességed megosztani a személyes dolgaidat a kicsivel, és esetenként mosolyogva végignézni, ahogy tönkreteszi... szóval megértelek. :( Igazából szívesen mesélnék a szüleidnek a húgomról (akit egyébként imádok, tudom, hogy nem ő tehet erről), hogy milyen kis szerencsétlenke, életképtelen lett 20 éves korára ennek a csodálatos "mindent ráhagyunk és mindent megengedünk neki, mert ő a kicsi"-nevelésnek köszönhetően. Ezzel hosszútávon neki még jobban ártanak, mint most Neked (én pl. amikor már elkerültem a szülőktől, és elsőként lett rá szükségem, rájöttem, hogy baromira megtanultam, hogyan kell kiállni magamért, logikusan, észérvekkel, "hiszti" és felesleges indulatok nélkül... és az ilyen kistesóknak sajnos ez nem megy, pedig munkahelyen fontos.) A lényeg, hogy az előző hozzászólókkal való egyetértésemen kívül annyit javasolnék, hogy mutasd meg a szüleidnek ezeket a válaszokat. Csak mert biztos vagyok benne (szintén tapasztalat), hogy a te szádból semmibe fogják venni, de hátha felnőtt emberek véleményét legalább elolvassák... Remélem, sikerül megoldást találni. :)
2016. jan. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Letöltöd rá a CM Securityt és azzal zárold azokat az alkalmazások amiket nem kell, hogy a hugod piszkáljon.

Beleértve a Google Playt is le tudod zárni vele, hogy ne lehessen semmit sem letölteni.

2016. jan. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!