Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apás hetek ideje alatt...

Az apás hetek ideje alatt nekem kötelességem mindig a volt férjem rendelkezésére állni, ha valami "megoldhatatlan" problémája adódik?

Figyelt kérdés

A volt férjem kiharcolta magának, hogy 2 hetes váltásban legyenek nála és nálam a gyermekeink (6,5,3 évesek). Én már az elején megmondtam neki, hogy gondolja végig, hogy mit vállal, de azt mondta, ne aggodalmaskodjak annyit, ő mindent megold.

Azóta viszont másból sem áll az apás 2 hét, mint abból, hogy telefonon hívogat, hogy mit csináljon, menjek értük, vigyem őket, csináljam ezt, csináljam azt stb. Ha én nemet mondok, akkor megkapom, hogy sz*r anya vagyok és direkt keresztbe akarok tenni neki.

A legutóbb azt mondta, hogy amennyiben nem leszek segítőkész, feljelent a gyámügynél és elpereli tőlem a gyermekeinket. Ezt tényleg megteheti? Csak szerintem ellentmondásos a hozzáállása?


2015. okt. 16. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Nem.
2015. okt. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2%
Kérdezzük meg őt is.
2015. okt. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem a legrosszabb, ami a gyerekekkel lehet, az az egyszer itt, egyszer ott életmód. Nem kellene ezt csinálni, ha nem megy. Persze, legyenek nála időnként, vagy hétvégén, 1-1 hetet, stb. De az állandó otthon az egy legyen. Kell a gyerekeknek ez a stabilitás.

A volt férjed hogy akarja elperelni a gyerekeket, ha még a 2 héttel se birkózik meg?

Szerintem meg beszéljétek meg közösen, vagy te kérd ennek a helyzetnek az újratárgyalását, hogy kinél mennyi ideig legyenek a gyerekek.

Mivel is indokolja a feljelentést? Mi is lenne az, amiért feljelent? Gondolom tudod bizonyítani, hogy az ő 2 heteiben sincsenek vele a gyerekek. Ha ilyennek fenyegetőzik, én elindítanám az ügyet a helyedben.

2015. okt. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

2.!

Ha ez egy mediátor oldal lenne, akkor kérdezhetnénk.

De nem az. Vagy hogyan tervezed?

Kérdező!

Először is bocsánat az offért.

Nem, nem perelheti el a gyerekeket, viszont te megtehetnéd, feltéve, hogy van bizonyítékod arra, hogy az apás hetekben nem tudja megoldani a felügyeletet.

Szerintem viszont első körben próbáld meg vele nyugodtan, négyszemközt (vagy egy mediátorral) megbeszélni a kialakult helyzetet.

2015. okt. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Nem
2015. okt. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Basszus, NE vedd fel a telót! Tudom, anyaként nehéz megállni, de ha az exed nem retardált, akkor boldogulni fog egyedül is.
2015. okt. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha meg egyedül nem képes rá, akkor alkalmatlan a láthatásra, csak felügyelet mellett. Gondolom, nem erről van szó, csak simán szeret ugráltatni, és nem akar felelős apa lenni.
2015. okt. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

egy 3 éves gyereket ide oda ráncigáltok milyen bíró ment ebbe bele?

amúgy kérj új elhelyezést és kapcsold ki a telefont ha ott vannak ha anyira akarja oldja meg ha nem gondoljon bele mi is a legjobb a gyerekeinek

2015. okt. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

én is azon akadtam leginkább ki, hogy a gyerekeknek nem adják meg a stabilistást azzal, hogy egy az otthonuk. én bele se mentem volna anyaként, az biztos.


mivel a szülői felügyeletet ne együtt gyakoroljátok, csak egyenlő jogaitok vannak, így a feljelentésének nem is lenne alapja.

2015. okt. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

Nos, perelni perelhet, csak sikere nem lesz.


Garantáltan nem akar gyereket nevelni, hiszen nem is megy neki, csak ha telefonon instruálod :D


Esélytelen és ALKALMATLAN!!!!!

2015. okt. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!