Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérháború, mit tanácsoltok...

Testvérháború, mit tanácsoltok? 14/L

Figyelt kérdés
A 15 éves bátyám még pár hónapja tönkretett egy olyan dolgot, ami fontos volt nekem. Ez beindított egy lavinát, és most már ha tehetünk keresztbe teszünk egymásnak. Ha közös ebéd van és egyikünk beszél valamiről a másikunk rosszindulatú megjegyzéseket tesz, direkt több ideig vagyunk bent a fürdőszobába stb. Tudom hogy gyerekesek vagyunk de szerintem nem nekem kéne bocsánatot kérni. Nem tudom mit tehetnék tanácstalan vagyok.
2016. febr. 23. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha úgy érzed,hogy nem vagy hibás semmiben és nem tudsz békülést kezdeményezni,nem baj. Ráadásul ha tényleg ő a ludas,akkor még adod alá a lovat,ha megalázkodsz előtte. Csatázni viszont nem kötelező. Ne szállj be a gyerekes veszekedésbe,ne kezdj balhét,ha ő kezdni,egyszerűen hagyd figyelmen kívül. Ha elég ideig pereg le rólad, egyszer befejezi,magába száll. így csak azon jár az esze,hogy mikor melyikőtök fogja legközelebb piszkálni a másikat, azon még véletlenül sem,hogy esetleg megbántott téged és ez nem helyes.
2016. febr. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A telefonomat törte szét, állítólag véletlenül. A szüleim meg engem büntettek meg érte, hogy ne tegyem a telefonomat olyan helyre, ahol a bátyám leverheti. 😲 Valamennyire én is lúdas vagyok, de nem annyira, mint ő. Próbálom nem felvenni, de nagyon nem megy 😕
2016. febr. 23. 19:05
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Ő törte el és te kaptál büntetést? Ha kést szúrna beléd akkor is te lennél a hibás mert minek álltál elérhető helyre? Hallod nem látok a dolgok mögé,de azért itt valami nincs rendben a szüleid körül sem... Eleve egy ilyen ellenségeskedést én mint szülő,igyekeznék megoldani valahogy.
2016. febr. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Otthagytam a telefonomat a konyhában, ez meg leveri, mert ott nem tudom mit csinál. A szüleim ezt úgy akarják megoldani, hogy mindenre megkérnek minket közösen, de nem veszik észre, hogy ezzel csak még jobban megutáltatják velünk egymást.
2016. febr. 23. 19:18
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk a testvérháború a szülő figyelme iránt irányult,nálatok más?
2016. febr. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mi csak simán cseszegetjük egymást.
2016. febr. 23. 21:36
 7/9 anonim válasza:
Ha egyebkent jo kapcsolatotok van,probald valahogy megoldani(de semmikepp ne te alazkodj meg,vagy kerj bocsanatot.)a mienk sajnos odáig fajult ,hogy egy szot nem beszelunk egymással.20/L
2016. febr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Figyelj, lehet ez elszomorító lesz, de az egész szüleid hibája...


Előfordul, hogy az ember nem jó helyre tesz le valamit, az is, hogy az ember lever valamit, de még az elején, mikor ezt elkezdtétek, le kellett volna ülniük veletek megbeszélni az egészet. Mivel te a bátyád szemében nem vagy tekintély, esélyes, hogy hiába mondasz neki bármit... Azért próbáld meg. Mondd meg a bátyádnak, hogy rosszul esett, hogy tönkretette a telefont, és hogy azóta se kért bocsánatot, és hogy bánt, hogy ilyen a viszonyotok. Ha ettől nem változtat, nem tudom, mit lehet tenni.

2016. febr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Azt javaslom,hogy verd meg! Amúgy nálam is hasonló dolgok vannak! Engem mindig csesztetnek a szar testvéreim én adok valami büntetést mert a szüleim nem bírnak aztán az apám engem basz le!
2020. febr. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!