Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyire kell félteni egy...

Mennyire kell félteni egy kisgyereket egy kutyától? Normális ez, vagy csak nekem fura?

Figyelt kérdés

Ha vendégségbe jön a "frissen szült" nővérem mindig zavargatva van a bernáthegyink. Mindig ilyenkor ki van küldve, ha közel jön hozzánk, rögtön zavarják, mint a bolondok. Olyankor bent sem lehet. Egyébként a kutya csak a lábunknál fekszik bent, beszélgetés közben. Egyáltalán nem agresszív senkivel. Már anyámék is csatlakoztak a kutya üldözéséhez, le a teraszról, stb. Van hogy bottal zavarják. Nem értem. Mondván, hogy összeszőrözi a gyereket (hogy amikor a közelében sincs, csak fekszik?), vagy fellöki (ezt sem tudom hogy, amikor nem mászkál a kutya, és a kislány sem egyedül, vagy kézben van, vagy kezet fogva sétál vele valaki, mert nem tud még) , a másik, hogy kikapja a kezünkből a kutya. De azt sem tudom hogy, mert nem agresszív. Jobban féltenék egy hét éves gyereket a kutyáktól mert azokúgy játszanak, hogy a kutya támadásnak veheti. De egy kisgyerek??

A testvéreméknél is van egy szobakutya, őt is kipaterolja, ha tudja.

Nálatok is ígyvan?


2016. jún. 1. 20:22
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és azt hozzátenném, hogy a gyereket is nevelni kéne arra, hogy helyesen bánjon az állatokkal. Szintén unokaöcsém, miután az anyjától folyton azt látta, hogy otthon a kutya felé rugdosnak, nálunk is bele akart rúgni a mi foxinkba, aki a legtündéribb állatka a világon, imád ölben lenni, bújik mindenkihez, a macskáinkkal együtt alszik, stb, hát a kutya rámordult, és igaza is volt.

Az ilyen neveléssel, hogy "a kutya csak megharap, vigyázz vele és zavard el", csak azt érik el, hogy a gyerek agresszív lesz az állatokkal szemben, akkor pedig TÉNYLEG meg fogja harapni egy kutya előbb-utóbb.

2016. jún. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, mit fognak ezzel elérni? Hogy a kutya összezavarodik az indokolatlan agressziójuktól, stresszes lesz, feszülni fog, ha csak meglátja őket, a gyerek meg azt tanulja meg, hogy a kutyát bottal kell kergetni, mert veszélyes.

Most én is elmesélhetném, hogy kutyák között nőttem fel és soha a hajam szála se görbült meg, de nem fogom, írtak már előttem elég ilyen történetet, és a nővéredéket úgyse befolyásolná.

Én legközelebb nagyon határozottan leállítanám őket, ha arra vetemednek, hogy kezet emeljenek a kutyámra. Ha valamelyikük ténylegesen félne a kutyától, szó nélkül elzárnám, de ez csak hisztéria.

2016. jún. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk vannak gyerekek és kutyák is.

Van saját kennelje a kutyáknak és ha BÁRKI jön, aki egy kicsit is nem kutyás, becsukom őket és annyi. Tartsuk már tiszteletben annyira a másikat, hogy ez alap legyen!

Kedves Kérdező! Lehet te úgy érzed csak odafekszik a kutya stb, de van aki nem szereti, ha a közelében van.


A gyerekek SOHA nem maradhatnak kint egyedül a kutyákkal, pedig labradorok, nem valami gyilkosok. Vagy kint vagyunk velük, vagy becsukom őket (a kutyát! nem a gyereket!).


Megtisztelhetnétek annyira a nővéredéket, hogy elzárjátok a kutyát arra a kis időre. A kutyának is jobb lenne, ha nem bottal tologatnátok, hanem tudja hogy a helye.

1x SEM kellett semmit erőszakoskodni a kutyáinkkal. Úgy vannak nevelve, ha egyet szólok, mennek be maguktól...

2016. jún. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
83%

Én kutyával nőttem fel és azt akartam, hogy a gyerekeim is így nőjenek fel.

3 és 1 évesek a gyerekek, labrador és whippet van nálunk (bent vannak). Nem féltjük őket nem vagyunk azok a tipikus 2010es szülők (valaki feljebb írt ilyet).

A kutyák tudják a szabályokat, ahogy a gyerekeim is.

Például ha a kutyák a helyükön alszanak nem szabad piszkálni őket, vagy ha szólok hogy elég volt a nyúzásból akkor már nem mászunk a kutya hátára.


Egyébként jönne valaki ide és bottal zargatná bármelyik kutyámat utána már nem kell ide jönnie..

2016. jún. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy gyereket kutyával nem hagyunk egyedül. Van kutyám, igaz, szobacirkáló, de akkor sem hagyom egyedül vele a gyereket. Ettől függetlenül szerintem túlzás elküldeni a kutyát. Nem lesz baja a gyereknek, főleg, ha pici ráadásul. A másik, hogy te vagy otthon és a kutya, nem a nővéredék, ha nem tetszik nekik, akkor nem kell átmenni.
2016. jún. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
0%

#1 gondolom vagy csak fényképről láttál kutyát vagy fingod sincs a nevelésükről.


2 kutyám is volt, az egyik 17 évig élt, ezalatt soha senkit nem bántott, a második 8 éves volt amikor megtámadott minden ok nélkül. Az életemet rábíztam volna előtte. Ugyanúgy neveltem mindkettőt, mindegyik járt kutyaiskolába is.

2016. jún. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
0%
#10! "a kutya él velünk, egyértelmű hogy ő az első nem más gyereke." Beteg lélek vagy!!!
2016. jún. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!