Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Túl durva voltam a féltestvére...

Túl durva voltam a féltestvéremmel?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves fiam és egy 4 hónapos kislányom. A nővéreméknél van három fiú (7, 4 és 1 évesek). Az a rossz szokása van már az első babám óta, hogy beleszól mindenbe, szerinte semmi nem jó úgy, ahogy mi csináljuk/gondoljuk. A gyereknevelés terén elég különbözőek a nézeteink, plusz nem is ugyanaz az anyagi helyzetünk.

Olyanokba szólt bele, próbált kioktatni, amihez szerintem senkinek semmi köze a szülőkön kívül. Pld. miért magánkórházba járunk, miért bízom őket másra, miért Hipp-es babakaját veszek, meg ilyenekbe kötött bele és ez egy idő után sok volt, pedig többször kértem már, fejezze be.

Tegnap is elkezdte, hogy milyen bátor vagyok, amiért ennyi helyre megyünk nyáron a gyerekekkel és hogy azért biztos kell egy önzőségi szint ahhoz, hogy ennyire ne vegyem figyelembe az ő igényeiket (???). Előtte meg ott sajnálkozott, hogy ők is olyan szívesen mennének nyaralni, de a Balatonhoz sem jutnak el...

Rossz passzban voltam, ezért kicsit ingerültebben annyit mondtam, hogy inkább a házasságával foglalkozna annyit, mint a mi életünkkel, akkor talán a férje nem akarna 3-4 havonta válni más nők miatt. Teljesen kiakadt és azóta én vagyok a gonosz, aki az ő életét kigúnyolja...


2016. jún. 23. 10:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ez így nem volt durva. Biztos nehéz látni neki, hogy milyen gazdagok vagytok.
2016. jún. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
71%

Nem volt durva, ha valóban igaz az, amit mondtál.

Irigy, féltékeny rád, hogy nektek ilyen jól megy. Esetleg tehetne érte, hogy neki is jól menjen, de könnyebb másokat bántani.

Nehogy már az legyen a baja, hogy a te gyerekeid magánkórházba járnak. Agyam eldobom :D

2016. jún. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem volt olyan durva. Csak őszintén elmondtad a véleményedet.

Na meg, ha ő piszkál, akkor ne lepődjön meg, ha te is szólsz neki valamiért.

Ez az igazi bunkóság, amit ő tesz, állandóan beszólogat, de ha neki mer valaki szólni, akkor vérig van sértődve.

2016. jún. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
84%
Talán ezek után nem a ti dolgaitokkal fog foglalkozni. :)
2016. jún. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
78%
Irigy, és ezért szurkálódik veletek, most meg csodálkozik, hogy visszanyalt a fagyi...Nem voltál bunkó, miért kellene állandóan tolerálni a bántó beszólásait? Mindenki a saját döntései szerint él, nem a te felelősséged az, hogy nekik nem telik azokra a dolgokra, amire nektek igen, hogy esetleg túlvállalták magukat gyerek-ügyben, az meg végképp nem, hogy a férjével rossz a viszonya.
2016. jún. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
40%

Ahogyan a féltestvéred viselkedik, az nem helyeselhető, mivel bele akart szólni az életedbe.

(Más lenne a helyzet, ha te kérted volna ki a véleményét és úgy mondaná el azt.)


Mindemellett érdemes szerintem megvizsgálnod pontosan, hogy miket mondott (nem csak annyit, amennyit nekünk vázoltál, hanem mindent).


Érdemes megfontolni, amit hall az ember, ha már hozzászólt valaki.



Ismerek olyan embert, aki a pici gyereke lázas állapotával, betegségével nem törődve hurcolta ide-oda a kicsit.


Nem tudhatjuk az általad leírtak alapján, hogy nálatok pontosan mi a helyzet és ártalmas hatással lehet-e a gyerekekre a sok utazás.


A Hipp babakaja pedig nem biztos, hogy egészséges, lehet, hogy arra próbálta felhívni a figyelmedet.


Sok nézőpont lehetséges.


Amikor te beszóltál neki, ugyanúgy viselkedtél vele, ahogyan ő veled.


Kérdés, hogy ki akar mivel segíteni.


Elképzelhető, hogy a féltestvéred segíteni szeretett volna.


Az viszont egyértelmű, hogy az ő (féltestvéred) életében vannak problémák és azokkal lenne ésszerű foglalkoznia.


Szerintem mindenképpen érdemes emberien megbeszélni a részleteket.

2016. jún. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
59%
nem tudom pontosan mi az igazság, de nekünk is a sógornőm magán bölcsibe járatja a gyereket és hencegnek azzal éppen milyen új baromságot kapott a gyerek, illetve milyen hülyeséget vesznek meg csak azért mert lehet, a wellnesezésükről nem is beszélve. Engem fáraszt hogy egyfolytában beszél arról hogy van pénze és tudom észre sem veszi magát mert neki ez a normál. pl. Nem akart terhesen Velencébe menni és felajánlotta hogy használjuk fel mi a kupont,de azt nem fogta fel, hogy oda és visszajutásra már nem lenne pénzünk :D Persze nem is szólok bele nem úgy mint a testvéred,de szerintem őt már az is zavarja ha csak mesélsz a mindennapjaidról ő meg ilyenkor szembesül a rossz családi életével a kevés pénzzel és a rossz házaséletével. Gondold át az ő oldalát is ne csak a tiedet, de amúgy abban igazad van hogy ne szóljon bele miképp élsz.
2016. jún. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
51%
amúgy pont hogy a gyerek igénye a nyaralás :D
2016. jún. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
28%
4 hónapos gyereknek nem feltétlenül igénye a nyaralás. Legfőbb igénye a szeretet.
2016. jún. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Miért kéne "megvizsgálnom", miket mondott?

Nem ugyanazok a nézeteink, ennyi. Én sem oktatom ki, hogy baromira nem jó a gyerekeknek, hogy sehová nem járnak, csak otthon ülnek és veszekszenek egymással, meg semmire nincsenek nevelne és a legalapszintűbb dolgokat sem tudják.

Hozzám szólt, de sosem kértem rá... Ennyi erővel minden ember tanácsát átgondolhatnám, akkor egész álló nap ezen filóznék.

Szimplán csak irigy, semmilyen segíteni akarás nincs benne, erre már sikerült rájönnünk.

2016. jún. 23. 11:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!