Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi a fenét kezdjek a testvérem...

Mi a fenét kezdjek a testvéremmel? Már nem bírom mellette.14L

Figyelt kérdés

Van egy bátyám, 20 éves. Borzalmas természete van szerintem, és egyszerűen már képtelen vagyok mellette meglenni. Kínszenvedés itthon lenni, mert mindig csak azt hajtogatja, hogy már megint ezt rontottad el, mindig mindent sz@rul csinálsz, nem gondolkodsz soha, nincs eszed, béna vagy, minek csinálsz te bármit is, ha úgy is csak rombolni tudsz, egy igazi hülye gyerek vagy stb. Ez megy már évek óta. Lassan 10 éve.. És én ezt nem bírom. Teljesen kikészít, már semmi önbizalmam nincs. A suliban is ezért kinevetnek, és a tanárok is állandóan mondogatják, hogy kezdjek ezzel az önbizalomhiánnyal valamit, mert már ők is nehezen viselik. Én próbálkozom tényleg, de nem könnyű, ha hazaérek és ez fogad. És mindig olyan hangnemben beszél velem, ami bánt. Kioktat, mintha egy 3 éves lennék, ráadásul utána még meg is vádol, hogy egy szemét kis pi** vagyok, miattam mennek tönkre a dolgok. Már mondtam anyáéknak is, de ők csak annyit mondanak, hogy nehéz természete van, hagyjam figyelmen kívül. De nem lehet!! Képtelenség. És semmi tiszteletet nem mutat irántam.. Hiába vagyok a kisebb, én is ember vagyok, nekem is kijár valamiféle tisztelet.. Pláne ha a testvéréről van szó. A szüleim szerint amúgy is javult a helyzet... Persze, mert anyámékkal már rendesebb, mint volt. De velem.. Maximum annyiban, hogy már nem üt, nem ver, és nem annyira aláz meg nyilvánosan. (Pl.rokonok előtt)

Mindig belém köt.. Múltkor is elkezdte, hogy miért így kötöm be a cipőfűzőm, így rasszista vagyok, és hogy lehetek ennyire szemét az emberekkel szemben stb. Ha nem adom neki az utolsó kocka csokit a táblából (aminek természetesen Ő ette meg a több mint felét) akkor irigy, önző szemét állat vagyok megint.. Nem tudok jól cselekedni. Mindig rossz vagyok. Ez nagyon bánt. És amikor nem piszkál, akkor meg olyan idiótaságokat kérdez mint pl.: Szerinted is? De ezt csak úgy random semmi előzmény nélkül, mert szerinte ez vicces. Ha nem válaszolok, akkor egy bunkó paraszt vagyok, aki mindig undok vele. Ha válaszolok, hogy igen/nem, tovább kérdezősködik, hogy miért. Erre azt mondom általában, hogy mert. Akkor kioktat, hogy hülye gyerek vagyok, ez nem indoklás és megint ugyanott tartunk. Irtózatosan érzem magam, elmegyek a szobámba sírok egy picit, visszamegyek és kezdődik minden elölről. Istenem 20 éves, annyira fárasztó ez.

Mindig ugráltat, hogy ezt csináljam meg neki, meg azt, és ha azt mondom nem, Ő is képes erre, kiakad, hogy én sz@rt se csinálok egy lusta disznó vagyok, és Ő egyetemre jár meg stb... Mellesleg az egyetemre járás neki egyenlő azzal, hogy bukdácsol meg a vizsgákon, anyáék meg jó nagy összegeket fizetnek.

Amikor viszonylag jól elvagyunk az is azt jelenti, hogy csak a külsőségeimet piszkálja. Görbe orr, nyuszi fogak, és még kancsal is vagyok picit... (Így születtem, de már megműtötték a szemem, szóval egyáltalán nem vészes, nem is mindenki veszi észre. Fogszabályzóm is van, és próbálok "jól kinézni", már amennyire tőlem telik, ennél többet nem nagyon tudok kihozni magamból, és nagyon rosszul esik, hogy mindig mondja, hogy mennyire csúnya vagyok.) Az a legbántóbb, amikor a nevetésemet figurázza ki. Miatta már nem is nagyon merek nevetni, és mindig takarom az arcom, amit már mások is észrevettek és szerintük elég "fura".

Nem tudom mit kezdjek vele. Ha próbálok kiállni magamért, csak kiforgatja a szavaimat, és elhiteti velem, hogy egy szemét zsarnok vagyok, aki még beszélni sem tud. Anyáék nem segítenek, és én egyszerűen nem bírok ki mellette még 4 évet. (Amint 18 leszek tuti elköltözök.) Már nem is látok magamban semmi jót.. Csak a rosszat, a hibákat, a hiányosságokat. Úgy érzem mindent csak tönkre teszek, és könnyebb lenne a világnak nélkülem. És én még kiskoromban elhittem, hogy én képes leszek szebbé tenni... Erre mindig csak pusztítok, akarva,akaratlanul. És borzalmas érzés utálni a saját testvéremet.. Meg én alapból nem akartam senkit se utálni. De őt nem az, hogy szeretni nem tudom, még nem szeretni sem. Csak utálni. :( Kérlek segítsetek! Mit tegyek? :(



2016. júl. 11. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a testvéred szellemi fogyatékos.

Ugyanez a szituáció volt a családunkban, unokatesóm vissza se nézett 18 évesen, eltelt 12 év, és az anyja most próbálja jóvá tenni

2016. júl. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Anyáék szerint is van valami "mentális betegsége", voltak több orvosnál, pszichiáternél, pszichológusnál, terapeutánál, de ők semmit nem mondtak azon kívül, hogy majd elmúlik, ez is csak ilyen időszakos dolog. Meg ugye, más emberekkel, családon kívül teljesen más. Csak velünk, (főleg velem) ilyen.
2016. júl. 11. 15:56
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Mondd meg neki, hogy keressen magának egy csajt és azzal foglalkozzon, ne tégedet piszkáljon. Vagy keress magadnak egy tökösebb 15-16 éves srácot, az 20 éves fogyatékos srácot is a helyére tesz.
2016. júl. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy egyszerűen vágd a fejéhez ,hogy 20 évesen már dolgoznia kéne és nem a szülei pénzén élni meg stb :D
2016. júl. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor mondja, hogy önző vagy, akkor a vedd a szádba az utolsó kocka csokit, és mosolyogva mondd, hogy " igen, az vagyok! "
2016. júl. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahh, jézusom, ezt rossz volt olvasni...

De amúgy azért csinálja veled, mert hagyod. Kisebb vagy, lány vagy, 10 éve puhít, könnyű dolga van veled. Valahogy venned kéne egy nagy levegőt, megacélozni magadat és visszaszólni neki. Megenni a csokit, vállat rántani, ha csesztet, hogy érezze, nem csak reszketsz csendben, hanem kiállsz magadért. Nem lesz könnyű, mivel sosem áltem át ilyet, konkrét tippjeim sincsenek, de nagyon szorítok neked.

2016. júl. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem az háborít fel ilyen sztorikat olvasva, hogy a felnőttek, akik tehetnének is valamit (szülők, tanárok) nagy ívben beleszarnak az egészbe. Konkrétan éppen segítenek tönkretenni egy ember életét.

A tanáraidtól elvenném a diplomájukat és elküldeném kukoricát kapálni, a szüleidet meg szívlapáttal csapkodnám meg, amíg észhez nem térnek. Undorító...

2016. júl. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mond neki hogy öruljon hogy még 20 évesen ott lakhat veletek, meg vágd a képébe hogy nem dolgozik csak ott éloskodik mas ennyi idösen már el tartja magat raadasul még az iskolaja is csomo pénzbe kerul, legalább egyetem mellett dolgozhatna és még meg is bukik, mond neki hogy egy senkiházinak tartod ezek miatt, ne felj tole, es ha bant vagy csesztet mond neki h menjen el egy kocsmába vagy akárhova és a vele egykoru ferfiakal kötözködjön ne veled mert ez undorito es szanalmas, am tuti h beteg fogyatekos ember ez, legfontosabb allandoan vágd a fejehez h bezzeg a veled egykoru pasikba nem kötsz bele mert felsz töluk, mindig amikor piszkál ezt ki ne hagyd, az ideg szet fogja cseszni, am valszeg tényleg fel toluk:D
2016. júl. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
es meg annyi h tényleg ne félj tole szálj szembe vele batran, fizikailag már nem banthat ezt ö is tudja ö egy felnött ember te egy kislány ha megverne teged annak komoly kovetkezményei lennenek akar börtönbe is kerulhetne gondolom ezt biztos csak tudja ö is, ha megsem akkor vágd ezt is a kepebe hajra adj neki
2016. júl. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
utolso 2 jokat irt bocsi utolso elotti zold kezet akartam adni veletlenul elnyomtam a kekre de am nagyon jokat irtal, kerdezo te meg lecci ird meg mi lett bevalt e vmi azok kozul amiket irtunk kivancsiak vagyunk, remelem szuleid kirakjak otthonrol mihamarabb
2016. júl. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!