Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan tartsam fenn a jo...

Hogyan tartsam fenn a jo viszonyt a testveremmel?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, mellette dolgozok. 20 eves lany vagyok, az ocsem 15. Jo a kapcsolatunk, mar gimiben is kolis voltam, de nyaranta mindig egyutt logtunk, fagyiztunk, bicikliztunk, mentunk a folyohoz furodni... Tavaly augusztusban ugy alakult, hogy elegge osszevesztem a szuleimmel. Ocsemet ebbe nem avattuk be, en egyszer biztosan el fogom neki meselni, majd ha rakerdez, vagy ugy erzem, hogy itt az ideje. Viszont igy havi egyszer mentem haza kb., azota a szuleimmel mar kibekultunk (illetve en lenyeltem a bekat, mert ugyse fognak ok mar valtozni), viszont olyan Isten nincsen, hogy en hazakoltozzek. Hazalatogatok, amikor az idom ugy engedi, viszont - es zarojelben jegyzem meg, hogy ez baromira faj - amiota magamat tartom el, azota hajlandoak csak elfogadni a donteseim, addig az volt, hogy "az o kenyeruket eszem", es kuss a nevem.

Ez nem panaszaradat (de :D), szoval nem ez a kerdes lenyege, csak a keretsztori. A kerdesem maga az, hogy amikor igy otthon vagyok egy-ket napot, akkor milyen programokat talaljunk ki az ocsemmel, vagy hogy kedveskedjek, hogy vele azert ne hideguljunk el emiatt? A regi dolgok mar nem jonnek be, egyreszt nem gyerek mar, es nem koti le az, hogy megeszunk egy sutit a cukraszdaban, masreszt erzi, hogy valami megvaltozott, azt mondta, izzadtsagszagu, ha azokat akarom csinalni vele, amit 1-2 eve, olyan mintha megprobalnek ketsegbeesetten visszahozni valamit. Ugyhogy altalaban ucsorgunk a szobajaban, olvasgatjuk a kis konyveinket, vagy tv-zunk, vagy kockulunk, es mindketten mondogatjuk, hogy csinalni kellene valamit, de otletunk nincs.

Tenyleg minden megvaltozott, hogyan lenduljunk tul ezen es valtoztassunk a programjainkon is?

(az ekezetekert elnezest)


2016. júl. 12. 01:58
 1/6 anonim válasza:

Hát nem tudom... Mit szerettek egyutt csinalni?

Talan a ebbe a nagy melegbe menjetek el egyutt strandra

Vagy setaljatok egyutt nagyokat

Nezzetek meg a regi gyerekkori kepeiteket

Sussetek valami jo kis sutit tortat vagy barmit

Beszeljetek sokat mondjuk hogy mi tortent veletek az nap

2016. júl. 12. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Akár egy mozi, kirándulás, strand.
2016. júl. 12. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerinted mi a rossz ebben a kepben? : "altalaban ucsorgunk a szobajaban, olvasgatjuk a kis konyveinket, vagy tv-zunk, vagy kockulunk (ez vajon mit jelent?)" Szoval tarsas maganyban vagytok. Ha egyutt akartok csinalni valamit, akkor azt "egyutt" kell csinalni. Tehat ha konyvet olvastok, akkor egyedul vagytok. Ha tv-t neztek....Tenyleg? A TV nezes mint kozos program. Nekunk volt ilyen a seregben. Nem kapcsoltak be a tv-t ugyan , de neznunk kellett egy oran keresztul. Ja es TV nezes kozben nincs pofazas! Viszont nektek lehet!

Itt az en javaslatom. Kapcsoljatok ki mindent! TV, radio, zene, szamitogep, internet, telefon.... Ez igy dog unalmas, viszont igy jonnek az otletek. Menjetek el setalni. Mi ujsag a tarsas jatekokkal? Beszelj vele arrol amit tanulsz az egyetemen. Az egyebkent neked is jo. Sott, neked a legjobb, mert emlekszel es "felmondod a lecket". A lenyeg a beszelgetes. Ha csak egymas mellett bandukoltok, az is tarsas magany. Figyelj csak milyen szepen benne van a nyelvunkben a megoldas... Ha az ocsed tarsasagat akarod, akkor tarsalogni kell vele. A tema mindegy. Barmirol.

Ami a szuleidet illeti, beszelgess el veluk a tiszteletrol. Az nem megy, hogy kuss van mig az en kenyerem eszed. (fordulhat is a kocka) Persze attol fugg mitol borult ki a bili. Ez egy nagyon sok valtozos egyenlet. Az o oldaluk nelkul nem lehet igazan segiteni. En arra a kovetkeztetesre jutottam, hogy bizony megbocsatas nelkul nem megy az elet, mert nem lehet orokke haragudni. El kell engedni dolgokat. Es az sem tarthato fenn, hogy valaki uralkodjon rajtad. Mindegy hogy szulo, barat no vagy ferj.

Remelem segitett :)

2016. júl. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Strandoljatok, kiránduljatok (nemcsak gyalog, hanem biciklivel is lehet). Csinálhattok pl. komplett nyaralást is kettesben. Használjátok ki a nyarat és a jó időt!
2016. júl. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Es az ocsed is mehet hozzad. Ez eddig kimaradt a kepbol.
2016. júl. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kirándulás, kempingezés (elhívhattok még pár közös havert is).
2016. júl. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!