Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? Ti kit...

Kinek van igaza? Ti kit hívnátok meg?

Figyelt kérdés

2 hónapon belül diplomázok és nagymamám már készül a diplomaosztómra. Egyébként is nagy esemény ez és a mi családunkban még sosem járt senki egyetemre tehát még senki sem volt ilyen rendezvényen. Nagymamám már megvette a ruháját, már szervezi, hogy hova menjünk utána ebédelni stb. Ez így mind szép és jó csak most derült ki, hogy összesen 2 fő vendéget vihet mindenki magával a tűzvédelmi szabályok és a hely befogadókészsége miatt. Anyut mindenképpen meghívom hiszen ő nevelt fel, neki köszönhetem, hogy idáig eljutottam (apám gyerekkoromban elhagyott minket, munkanélküli, gyerektartást sem fizetett). A másik legfontosabb személy pedig a férjem, akit szintén nyilván meghívok. 18 éves korom óta vele élek, lassan 7 éve.

Elmondtam nagymamámnak a dolgot, hogy sajnos nem tud eljönni, mivel csak 2 meghívóm van. Csoporttársaimtól sem tudok kérni, ők is csak anyukát-apukát tudják meghívni és senki mást. Erre teljesen kiakadt, hogy hogyan képzelem én ezt? Alig várja, hogy lássa az egyetlen unokáját, ahogy átveszi a diplomát és hogy ő amikor elkezdte szervezni az ebédet akkor a férjemet bele se kalkulálta a dologba, mert ő nem is vérszerinti családtag, neki nincs joga ott lenni.

Én pedig úgy gondolom, hogy nekem kéne eldönteni, hogy ki jöjjön és ki nem. Eleve sértő, hogy a páromat bele se számította a "családi összejövetelbe", pedig állítása szerint imádja őt és nagyszerű embernek tartja. Már csak emiatt se fogok érezni bűntudatot és nyugodt szívvel a férjemet fogom meghívni. Azért kíváncsi lennék, Ti hogyan látjátok a helyzetet? Csak azért, mert egy férj nem valódi rokon, akkor már nincs joga elmenni egy családi eseményre? Hogy merülhet ez fel?


2015. ápr. 28. 12:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád+férjed.


Cuki a mama. :(

2015. ápr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

videózzatok, aztán a kajáláskor le lesz adva

am kedves nagyid, hogy a férjeddel nem számol:)

2015. ápr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
59%
Én nagymamámat vinném,de ez én vagyok,nálunk az van,hogy sokat köszönhetek neki,tehát ha jönni akarna,meghívnám.
2015. ápr. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben az anyukádat és a férjedet hívnám meg. (Nekem nehéz lenne dönteni, mert az édesapám is csodálatos.)
2015. ápr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

"mert ő nem is vérszerinti családtag, neki nincs joga ott lenni"


Neked a FÉRJED a családod, ő lenne az első, akit meg kell hívnod bárhová is. Tudod, felnövünk, megházasodunk, ez az élet rendje.

Ettől függetlenül ha én lennék a férjed, "okosabb enged" alapon lesz**nám a dolgot, menjen a mami, ha ennyire akar...

2015. ápr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
5%
Ugy csinalsz, mintha a lakodalmadrol lenne szo.
2015. ápr. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
44%
Nehéz helyzet ez, mert a nagymamád nem bizos, hogy sokáig lesz még veled, amíg a férjeddel/anyukáddal még sok szép emléked lehet. Ugyanakkor hogy ők is nagyon fontos személyek az életedben. Szerintem próbálj beszélni a nagymamáddal, lehet, hogy csak azért sértődött meg, mert nagyon számított rá és nem a férjedet és téged szeretett volna megbántani. Együtt talájatok ki valamilyen megoldás, ami mindenkinek jó, például: utána együtt mind mentek ünnepelni, vagy kárpotolod valami más közös programmal! Remélem megoldódik a probléma, a családi konfliktusok mindig kellemetlenek.
2015. ápr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Andizsuzsi ***** válasza:
26%
Nagyon nehéz helyzet, gondolom a nagyi hirtelen felindulásból mondta, amit mondott. Azért próbálj még érdeklődni, hátha valaki mégis tud adni jegyet. A férjed helyében mondjuk én biztosan átengedném a helyet a nagyinak, mert bár nyilván büszke rád, a ti közös életetekben még jó pár közös esemény lesz, ahol a nagyi már nem lehet ott.
2015. ápr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Jól dontottél. Sajnos a idosebbek nem tudják megérteni, elhinni, hogy hogyanis "mukodik" már ez a világ.

Majd beletorodik.

2015. ápr. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem az elmúlt 3-5 év alatt, míg az egyetemre jártál nem a nagyi, hanem a férjed állt melletted, csinálta a házimunkát meló után, ha neked határidős dolgozataid voltak, öntötte beléd a lelket, mikor éjjel 3-kor is azon sírtál, hogy tuti meg fogsz bukni, mert egy szóra sem emlékszel a tanultakból, stb. A férjednek több "joga" van ott lenni, mint a mamádnak. (amúgy, ha a nagyinak nem lett volna az a szívmelengető kijelentése, hogy a férj nem családtag, akkor azt tanácsoltam volna, hogy beszéld meg a férjeddel a dolgot, hogy helyette inkább a mama mehessen, hisz a férjed gondolom értelmes felnőtt ember, a nagyi meg már a második gyerekkorát éli)
2015. ápr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!