Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » 21 éves öcsém nagyon igénytele...

21 éves öcsém nagyon igénytelen, hogayan tudnék rá hatni?

Figyelt kérdés

A szobája mint egy disznóól, szennyes ruha mindenhol, edények az ágyon, joghurtos doboz kiborulva.

Több napos kajamaradékok stb.

A wc-t nem húzza le normálisan maga után, ott lebeg a kula, másnak kell lehuzni utána.

Kilötyögteti a tejet, elmorzsál a lakásban. A gépe is, billentyűzet is undorító.

Minden fiú ilyen otthon,korral jár, vagy csak ő ilyen igénytelen a környezetére?


2016. aug. 2. 18:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Ha szolok neki, vagy felemelem a hangom rögtön csúnyán beszél, és elküld a fenébe
2016. aug. 2. 18:03
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Ő igénytelen, plusz a szüleitek mert ők nem tanították meg neki a megfelelő időben, hogy hogyan kell rendet rakni és figyelni a környezetére.

Már egy kisiskolás is rendbetudja tenni maga után a wc-t.

2016. aug. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván normális aggyal rendelkező ember nem hagyja így el magát. Akad hogy én is bent hagyom a tányért a szobában, de ahogy időm van rá rögtön viszem ki a helyére.
2016. aug. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%

Nem érdemes ám a szülőkre kenni. A kérdező valószínūleg nem disznó, mert akkor nem zavarná az öccse trehánysága. Pedig ugyanaz az emberpár nevelte őket.

Nálunk ugyanez volt a szitu, én szerettem a rendet, tettem is érte, a húgom kupikirálynő volt, de olyan szinten, hogy elviselhetetlen volt. Nála is a kaja a szobában rohadgál volt a fő attrakció, meg persze a szennyes ruha hegyek. Anyu mindent kipróbált, segített neki, lelkére beszélt, fenyegette, nem mosta ki a cuccait, ha nem vitte le, sőt egyszer kihajigálta az ablakon, ami a földön volt. Semmi sem segített, kicsi korától imàdta a rendetlenséget.

Aztàn elköltözött, saját otthona lett, és láss csodát, gyönyörū rendrt tart, odafigyel mindenre.

Nálunk a legnagyobb fiam ilyen dilis, a tesóival nincs gond. Tehetünk bármit, körülötte szalad minden. Pluszban ha ki van purcanva, nem akarja megtalálni a fürdőt, és hát nem kimondottan rózsaillatú. Mivel elég közvetlen a családon belüli kapcsolat, és nagyon szeretünk hülyülni, ilyenkor engedek egy kád vizet, és némi birkózás, meg sok röhögés árán ruhástól beáztatjuk.

Vannak ilyen emberek, próbálkozni kell velük, és reménykedni, hogy benő a fejük lágya.

2016. aug. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

Lökjétek ki. Aki nem képes többszöri szép szó után se ennyit se változni, meg nem akarja elfogadni a társadalom elvárásait, akkor 21 évesen viszlát.


Én tudom milyen a világ, ezért ha úgyadódna, én 30 évig is megengedném, hogy a gyerekem nálunk lakjon, persze egy idő után már, hogy a rezsibe-közösbe belead (nem lehúzás terén mint itt sok családnál olvasni, hogy a fizetése 60%-a meg 50%-a minimum hozzánk landol, mert akkor soha nem fog 1.-ről a 2.-re jutni).


De akkor már mint egy rendes lakótárs, a szabályokat különösen bekellene tartania. Ha nem tetszik, akkor nem elsőre kidobnám, de ha többszörösen is nem teszi meg, és még vissza is szól, akkor fel is út-le is út, a tisztelet 2 félen múlik, nem csak 1-en.


Majdha nem tud lakótársat keresni egy albérletbe se emiatt vagy bármi negatív éri, az majd az ő hibája lesz.

2016. aug. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%
Az én öcsém is ilyen, mindig is ilyen volt. 25 éves és a szobája egy disznóólhoz hasonlít. Szüleink már beleuntak abba, hogy mindig szóljanak neki. Ha megy hozzá az aktuális barátnője, ő szokott kitakarítani. Utána meg csodálkozik, hogy 3 hónapnál tovább senki sem marad meg mellette. Persze minden nő rbnc, szerinte.
2016. aug. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!