Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan vegyem rá húgomat,...

Hogyan vegyem rá húgomat, hogy feltudjon kelni korán?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy 6 éves húgom, aki most Szeptemberben megy suliba. Nem tud egyszerűen korán felkelni, soha nem tudott. Sajnos 2 éve dúlt bennem a kamaszkor és én is ilyen voltam, nem tudtam felkelni és lázadtam, üvöltöztem, káromkodtam anyámmal és lógtam az iskolából, aludtam tovább. Húgom ezt sajnos eltanulta. Lekrvázza az anyját, torkából szakadtan üvöltözik és szirénázik. Ha kifáradt pedig visszaalszik és nem hall. Hiába csikizzük, ébresztgetjük, mint ha meghalt volna, nem tud felkelni. Ezen a héten volt 5 napos suli-előkészítő táborban de már első nap nem tudott felkelni, és azért utálta meg az iskolát, pedig eddig szeretett volna menni. oviba is mindig 10-re ért be és ott is továbbaludt.

2016. aug. 6. 16:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
31%
suli előkészítő tábor 6 évesnek? Hol?
2016. aug. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
A saját iskolájában.
2016. aug. 6. 16:38
 3/26 anonim ***** válasza:
83%

Addig csinálja, amíg engeditek neki. Ha van hiszti, ha nincs, felkelni és elindulni. És pont. Vergődhet.

Amúgy tényleg vannak ilyen típusok, elég nehéz nekik, de ilyen az élet. Csak semmi finomkodás.

2016. aug. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Bockes ***** válasza:
92%
A mikulás mindent lát.
2016. aug. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
18%
oké, de hol? Mert én pl ilyen sulit keresek, de nem találok, szakdolihoz jó lenne. Priviben küldd át a nevet, légyszi. És bocs az offért.
2016. aug. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
4-es ez jó lenne, ha nem mondták-e volna el neki az ovistársai :( 3-as mondtam anyának, hogy ne engedje, de hiába, még a csúnya szóra se hallgat. Erősebb mint az anyja.
2016. aug. 6. 16:43
 7/26 anonim ***** válasza:
18%

Ha az én gyerekem lenne ilyen... erőszakkal mondjuk semmit nem lehet megoldani! Elsőnek a szüleid és Te is próbáljátok meg kedvesen "kiszedni" az ágyból, esetleg "ha jó leszel kapsz valamit" vagy stb... ilyenek.

Idővel meg fogja szokni a korán kelést.

2016. aug. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
7-es Legelőször így próbáltuk, hogy majd kap csokit, stb. ha kikel, de akkor inkább nem kéri :( Meg alapból ha kér valamit akkor azt megkapja, mert üvöltözéssel mindent elér.....
2016. aug. 6. 16:59
 9/26 anonim ***** válasza:
88%

Közlitek vele higgadtan, de határozottan, hogy az iskolába idöben oda kell érni.

Ha nem hajlandó felkelni, akkor az anya/apa - aki viszi - bepakolja pizsamástól az autóba és úgy viszi el, ha a többiek kicsúfolják, akkor az az ö baja lesz.

Amennyiben mégsem kel idöben, akkor egyszer-kétszer megtenni vele - utána garantáltan nem kell noszogatni.

2016. aug. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
9-es Na ez jó ötlet! Bár szüleim nem fognak beleegyezni :( Ajánlottam hasonló ötleteket, de azt mondták, akkor inkább hallgatják itthon az üvöltést és nem a kocsiban, mert úgy nem vezetnek. Húgomnak nagyon éles hangja van és szomszédaink minél előbb elhúznak csak nehogy meghallják húgom.
2016. aug. 6. 17:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!