Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nagy baj, ha 7 éves húgom...

Nagy baj, ha 7 éves húgom festi a körmét és így reagálja le?

Figyelt kérdés
Nagyon csicsás neki minden nap és elég furán néznek ránk, amikor meglátják. A lábán általában rózsaszín és zöld váltakozik ujjanként és a kezén pedig bordó, mert ő így szereti. Anyám szó nélkül kifesti neki. Nekem nem tetszik, mert néha addig hagyja csak úgy, hogy nagyon kopott lesz és hányingert keltő. Amikor frissen kifestette, pipiskedni megy a fiúkhoz másnap az óvodában (ezt az óvónéniktől tudom, mert én szoktam gyakran hazahozni) és a lányokat kiröhögi, ha nekik nincs kifestve.

2016. aug. 11. 17:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nagy baj. De nem a körömfestés, hanem a körülmények. Én is festem a 6,5 éves lányomnak, de soha nem mehet úgy oviba (most lesz sulis), max péntek- vasárnap van festve, nem kéri sűrűn. Ez amolyan csajos dolog. De amint elkezd lekopni, lemossuk (persze oviba is). Tőlem is ezt látja, én sem hagyom lekopni. Megmondtam neki, hogy ez igénytelenség, nert csúnya. Megértette.
2016. aug. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Sajnálom, de az ilyenből hamar k**va lesz. Legalább azt magyarázd el neki hogy amikor lepattog, lekopog az igénytelen és úgy nem fog tetszeni a fiúknak.
2016. aug. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
15%
Kérdező! Mi a fenéket foglalkozol azzal, hogy a húgod hogyan b@ssz@ el magát az anyáddal karöltve?
2016. aug. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Utolso, szerintem foglalkozzon csak vele. Elvégre hiaba viselkedik o teljesen maskepp es nem igy, ha a húga ilyen marad, lesz kesobb is, akkor a nagyobb testvererol is meglesz a véleménye az embereknek

Mert mint ahogy egy elozo valaszomban ugyanitt emlitette, az emberek "nagyon" kedvesek.

2016. aug. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
77%
Írjátok be a google-ba, hogy mérgező körömlakk, azt hittem, eldobom az agyam. Azóta ha 2x volt kifestve a körmöm - 1 hónap alatt - akkor kb. Évekig én is festettem, aztán vhogy leálltam, de most nagyon. Felnőtteknek is úgy tűnik, egészségtelen, de a húgod rossz úton jár, ha már most elkezdi a lakkozást.
2016. aug. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

A legtobb iskolaba ugysem engedik

:-D

2016. aug. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
62%

Pontozzatok le, de nem értem, miért baj. Kislányként nekem is sokszor ki volt festve a körmöm, mégse lettem ribi, meg semmi bajom nem lett.

Középsulis osztálytársamat felpofozták a szempillaspirálért anno, belőle meg ordas nagy ribizli lett.

Nem ezen fog múlni.

Az viszont nagyon gáz, ha másokat kiröhög.

2016. aug. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
97%

Utolsónak, szerintem a kérdezőnek nem az a baja, hogy kifestik a kislány körmét. Én is szoktam az én lányomét, ritkán és mondjuk nálunk suliba még a csillámtetkóra is rossz szemmel néztek, mikor gyerek nap után úgy ment suliba. Itt szerintem az a baj, hogy leszól másokat, akiknek nincs kifestve, meg hogy pipiskedik, kihívóskodik a fiúknak, ebből jön az, hogy bajok lesznek később.


Kérdezőnek, nem tudom Te hány éves vagy, de sajnos nem nagyon tudsz segíteni, főleg, hogy ha anyukád sem áll melletted, mert akkor úgyis az lesz, hogy Te féltékeny vagy rá, és rosszat akarsz neki. Azt azért mondhatod neki, hogy amikor elkezd kopni, akkor le kell szedni, mert az igénytelen.

És ami tuti, hogy a suliban szeptemberben nem fogják neki engedni.

2016. aug. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Nyár van, de nemsokára megy suliba. Ott biztosan nem engedik, szólni fognak a szüleidnek vagy üzenni, plusz húgodnak is megmondják, hogy iskolába ez tilos. Akkor kénytelen lesz lemosni.


Az én húgom 8 éves és most épp neki is ki van festve a körme, de anyu soha nem engedné iskolába is, csak most így nyárra, had örüljön neki.


Persze az nem normális, hogy anyukád elengedi így oviba, de ennek hamarosan vége. Talán még az lehetne, hogy keresel a neten esztétikus, visszafogott manikűrökről képeket és megmutatod neki, hogy ez most a divat, a nagylányok ilyet kérnek a körmösnél, legalább nem bordót akar majd (talán).

2016. aug. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
85%

Emlékszem nálunk 8.-ban is lemosatták, ha meglátták valakin. Szerintem a legtöbb iskola házirendje tiltja a sminket, körömlakkot, úgyhogy akkor már úgyis szólni fognak miatta.

Én úgy gondolom, hogy alapvetően nem baj, hogy érdeklődik az ilyesmi iránt, pláne nem lesz ettől később ribi... Látja, hogy másoknak is ki van lakkozva, kíváncsi, 7 évesen meg persze, hogy az élénk színek pl. pink tetszenek neki és nem a nude lakkok. Emlékszem mikor kicsi voltam a nővérem és az unokatestvérem is szerettek velem játszani, kilakkozták a körmöm, kifestették a szempillám, besütötték a hajam stb., nekem meg tetszett, élveztem, de ez csak egyfajta játék volt. Szerintem ez a baj, hogy ő ezt nem így fogja fel, hanem rögtön henceg vele és kineveti a másikat. Ő még kicsi, úgyhogy ezt magától nyilván nem tudja, hogy ez miért nem jó, de pont ezért kellene vele beszélgetni és elmagyarázni neki, hogy ő attól, hogy ki van festve a körme nem lesz sem jobb, sem rosszabb másoknál. Ennyi idősen meg még tényleg lehet befolyásolni, az szerintem például egy jó ötlet, amit előttem is írtak, hogy mondjuk mutass neki átlátszó, gyöngyfényű vagy valamilyen visszafogottabb lakkokat, hogy most ez a divat, a felnőttek is ilyet használnak stb.. Emlékszem volt egy időszakom mikor mindenben a testvéremet utánoztam, olyan frizurát akartam mint ő, olyan körmöt akartam mint ő stb. és mivel több mint 10 évvel idősebb nálam ezért ez nyilván nem minden esetben történhetett meg, de azért ő próbált ilyen kis kompromisszumokat kötni meg ki is használta valamilyen szinten és megpróbált így "irányítgatni". Esetleg, megpróbálhatnád így tanítgatni, csinálhatnátok ilyen kis "csajos estét", persze, 7 évesen nem kell nagy dolgokra gondolni pl. szépen kifesthetnéd a körmét, csinálhatsz neki valami jó frizurát, lehet kapni ilyen kis tasakos arcpakolásokat, lábfürdő és akkor közben beszélgethetnétek is ilyenekről, hogy mi az, ami belefér, mi az ami nem neki való, mi az, amit különlegesebb alkalmakkor, szünetben szabad stb. Valamint próbálj beszélni anyukátokkal is, hogy szerinted ez nem helyénvaló és ezen neki is el kellene gondolkoznia.

2016. aug. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!