Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek ha egyre jobban...

Mit tegyek ha egyre jobban hiányzik a Bátyám?

Figyelt kérdés

Szóval én egy 15F vagyok a tesóm 21F.

Neki mindig az volt az álma,hogy az Egyesült államokban élhessen.

Idén Májusban utazott ki legelőszőr mint turista, de ő szerintem már akkor tudta,hogy maradni fog bármi is lesz.

Ügye ESTA-val ment ki ami 3 hónapos ott tartózkodásra jogosítja fel.

Neki ez augusztusban lejárt, így jelenleg feketén van kint,feketén dolgozik és haza se jöhet mert akkor többet nem mehet vissza...

Azt mondja idővel biztosan lesz egy amerikai barátnője,felesége így meglesz a zöldkártyája stb...


Ez annyira felfoghatatlan számomra,hogy ő ott akarja leélni az életét, ott lesz családja és mindene.

Sokszor éjjel mikor felébredek egyszerre ő jut eszembe,és az hogy több 1000 km-re van, vajon mit csinálhat most és hasonlók.


Annyira hiányoznak azok a dolgok amiket együtt szoktunk csinálni.


Főleg,hogy most már tudom,hogy lehet csak évek múlva fog hazajönni. Igaz azt mondta,hogy jövő nyáron akár az egész nyári szünetet kint tölthetem nála, de hát az még olyan messze van. :(


Hetente többször Skypeolunk de ez nem változtat a lényegen, attól még ugyanúgy hiányzik.

Hogy tudnám ezt az érzést csillapítani?



2016. szept. 13. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Ennek utána kell járni, de úgy szerintem haza tud menni, hogy Mexikóba átmegy és onnan repül haza.
2016. szept. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Gondolj arra, hogy neki ez a legjobb, ez volt az alma, es nem lehetsz vele szemben olyan 'onzo', hogy elvard tole, hogy miattad ne tegye azt, amire annyit vagyott. Fejben kell tisztaznod a dolgokat,es utana konnyebb lesz, hidd el!
2016. szept. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
14%
jelentsd fel a hatóságoknál és hazatoloncolják :D
2016. szept. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
En a mult rendszerben jottem ki baratnom utan, 2 hetig lehettem volna kint, de megvartam baratnomet es egyutt akartunk hazamenni. O haza tudott menni de en mar nem szalhattam fel a repulore, mert az amerikaiak felvilagositottak, hogy mi var ram ha hazamegyek, mivel mar disszidalasnak minosult a kint tartozkodasom ideje. Nem mehettem haza, egyedul maradtam, akkor meg nem volt internet, szuleim, rokonok utlevelet bevontak, nem lephettunk kapcsolatba, figyeltek oket, lehalgattak. Anyamekat soha tobbe nem lattam, mire hazamehettem volna, addigra meghaltak. Hosszu evek teltek el, mire hazatudtam menni, de akkor mar csak latogatoba, az Allamokban kellet uj eletet kezdenem, nem volt mas valasztasom. Az elso tiz ev volt nehez, utanna mar megszoktam. Akkor meg nem lehetett tudni, hogy odahaza rendszervaltas lesz, tehat nem volt min gondolkozni, hogy mikor mehetek haza.
2016. szept. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


1# Ha kilép Mexikóból hivatalosan szerintem akkor ott megmondják neki hogy többet nincs visszaút. ha átszökik és úgy jön haza az még talán lehetséges de akkor meg mikor visszamegy és beakar lépni ott fog lebukni hogy még ki sem lépett de most meg még is belép :D Max úgy lehetne,hogy átszökik Kanadába vagy Mexikóba onnan haza majd vissza szintén Mexikóba vagy Kanadába repülne onnét meg visszaszökik az államokban, bár ez elég veszélyes dolog.


2#igazad van.

Ő is azt mondta,hogy inkább lássatok személyesen csak pár hétig-hónapig de akkor boldognak, minthogy naponta boldogtalannak. Sajnos itthon nem igazán találta a helyét, kint tényleg sokkal lazább, nyugodtabb lett.


3#Áhhh inkább nem :D


4#Hát erre nem is tudom mit írjak, tényleg nagyon sajnálom és szomorú ami történt.

Én el sem tudom képzeni,hogy milyen lehetett az a rendszer, de egyszerűen hihetetlen, én nem is tudom,hogy bírnék abba élni, bár valószínűleg családostól megszöknék, persze gondolom nem igen adtak arra engedélyt,hogy külföldre menjen az ember, főleg nem családostul :(

Köszönöm,hogy ezt leírtad.

Ilyenkor belegondolok,hogy milyen szerencsés helyzetben vagyok,vagyunk akár holnap felülhetnék egy repülőre és kimehetnék minden gond nélkül, és akkor jönnék haza mikor akarok...

2016. szept. 16. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!