Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nagyon sokat veszekedünk,...

Nagyon sokat veszekedünk, verekedünk az öcsémmel. Mit csinálhatnák vele hogy normális legyen?

Figyelt kérdés

Én 16 vagyok, ő 15 éves. Van saját gépe és telefonja is, de mindig az én gépemmel akar játszani (az ő gépe rosszabb mert minden hülyeségre költi a zsebpénzét, én a sajátomból a gépet fejlesztem), és engem nem is enged már lassan oda. Múltkor átjelszóztam a gépet, akkor meg rám támadt, ordibált, elmondott minden f***nak. Elkezdett ütni, vágni, hát ő húzta a rövidebbet. Akkor 2 napig békén hagyott, de most megint bolond. Szüleim mindig mondják, hogy engedjem oda a gépemhez. Mit kezdhetnék vele?


Nagyon fel tud idegesíteni



2016. szept. 18. 18:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
7%
Verd meg és befogja. (ha nem addig ütsd amíg abba nem hagyja)
2016. szept. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem is....., nehogy már 15 évesen rinyáljon meg a saját tulajdonodhoz ne engedjen oda. Verj le neki párat, mert ennél csak pofátlanabb lesz.
2016. szept. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell mindenáron verni a tesódat. Ha felnőttök képzeld el milyen rossz lesz neked is és neki is hogy úgy nőtetek fel hogy folyton ütöttétek vertétek egymást. Ez csak rosszabb lesz. Inkább beszéld meg vele normálisan hogy az a tiéd, te vetted és neki semmi köze a gépedhez. Nyugodtan jelszózd le, ha meg neked megy vagy nem ért a szóból akkor tényleg elég érthetetleb tesód van és nyugodtan keverj le neki egy párat
2016. szept. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Engedd oda, csak ne mondd meg a jelszót :)

Tegyél rá BIOS jelszót is, nehogy ki tudjon veled tolni :)


Először is a szüleiddel kéne ezt valahogy megbeszélni, hogy mi van, de ha velük nem bírsz akkor hiába a diplomatikus út, egyszerűbb erőből megoldani a dolgot.

Amúgy meg csinálj neki profilt, és kötsd valami számodra hasznos tevékenységhez a használati engedélyt, és add irreálisan drágán :)


Anyád elé meg állj oda kész statisztikákkal, grafikonokkal, ha nem hiszi. Vagy beszéljetek meg egy olyan rendszert, hogy akkor használhatja előzetes engedéllyel, ha éppen neked nem kell a gép/nem vagy otthon.


De ha online játszik, akkor torrentezz, tökmindegy mit, csak foglald le az összes sávszélességet, akkor ugye "ha már gépezni nem enged, akkor legalább filmet hagy nézzek már" szöveggel lehet izélni :D


De ha normális szüleid vannak, akkor beszéld meg velük hogy akkor használhatja ha neked nem kell. Ha meg neked olyankor kell, akkor így járt, neki is van gépe, a sürgős dolgokat azon is meg tudja csinálni, a legújabb játékokkal való játszás meg ne legyen sürgős. Olyan kifogásra hogy a te játszásod miért fontosabb mint az övé arra ott van a "mer én vettem azért hogy használjam".

Vagy mondd meg anyádéknak hogy fizessék ki a gépet, oszt veszel magadnak másikat. Mindjárt lesz megoldás :D

2016. szept. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szüleimmel lehet egyezkedni, de addig rinyál nekik míg nem szólnak nekem hogy engedjem már oda, írjam be a jelszót.

Most azt magyarázta be nekik, hogy az én gépem azért jobb mert a Windows XP-t lecseréltem Windows 7-re. (vettem + 3 GB ram-ot)

Azért cirkuszol, hogy az övébe is rakjak Windows 7-et, mert az XP lassú. (azt nem fogja fel, hogy neki csak 1 GB ram van, amivel a 7 még lassabb lenne).


A másik fiók megoldást kipróbálom :)

2016. szept. 19. 05:58
 6/13 anonim válasza:
ezt nem lehet szépíteni ha normálisan elmagyarázod neki és ő ez csinálja akkor "degenerált" én is ilyen voltam de 10 évesen, 15 évesen komolyabbnak kéne lennie, a megoldás hogy vagy megpróbálsz beszélni a szüleiddel hogy állítsák le, vagy beletörődsz és veszel a gépébe ramot, de igen ott a lehetőség a pofonra is, ha ennyire gyerekes és agresszív nem lehet vele mást csinálni,. remélem tudtam segíteni :) 15F
2016. szept. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Értelmesen nem lehet vele beszélni. Ha normális volna, akkor még vennék is neki ramot, újratelepíteném Win 7-re, de van neki saját zsebpénze, vegye meg magának.


Most átírtam a jelszót, kíváncsi vagyok milyen hisztit fog csinálni megint.

2016. szept. 19. 15:31
 8/13 anonim válasza:
100%
akkor szerintem pszichológushoz kéne vinni, mit vesz a pénzéből egyáltalán?
2016. szept. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Csak énvelem ilyen, meg pár emberre. Szüleinkkel, ismerősökkel normális. Jó kérdés mire költi a pénzét, soha nem kérdeztem tőle.
2016. szept. 19. 16:50
 10/13 anonim válasza:
hát ez fura :/
2016. szept. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!