Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Adhat okot sértődésre az,...

Adhat okot sértődésre az, hogy nem adom kölcsön az autómat?

Figyelt kérdés

A családi házunk két szintes, az alsó szinten lakik a bátyám, és a felesége, fent pedig én (két bejárat, külön álló lakrészek, mindenhol van fürdő,konyha stb, egyedül a közmű közös, a számlákat elosztottuk, a felét ők, a felét én fizetem)

A szüleink meghaltak, apám alkoholista volt, még az utolsó éveiben egy jó kis hitelt ráterhelt a házra,hogy legyen mit elinni, így most azt is fizetjük (szintén fele-fele arányban)

A sógornőm egyetemen tanul, a bátyám dolgozik.

Viszont augusztus végén a sógornőm kórházba került, megműtötték, de valami orvosi baki volt, és újra kellett műteni, így szeptember végén hazajött, de mehetett vissza, azóta is bent van.

Nem sok közöm van a dologhoz, de nem értem, és butaságnak tartom,hogy a bátyám reggel 8-tól este 8-ig bent van a feleségénél, és ott ül mellette.

Dolgozni hébe-hóba jár, inkább a kórházba megy, és pont emiatt már csak fél fizetést kap, meg az összes szabadságát felhasználta (szíve joga)

Közölte,hogy nem tudja a hitel októberi részletét fizetni, mivel 200 ezer forint helyett, most csak 90-100 ezret fog kapni.Jó, nekem van pénzem félre téve is, nem fogok belehalni, ha ezt a hónapot én fizetem ki, hátha egyszer fordítva is szükség lesz erre.

Ugyanakkor persze nem értem,hogy a sógornőmben miért nincs annyi,hogy megmondja,hogy figyelj ember, semmi értelme annak,hogy itt gubbasztassz, nekem nem lesz tőle jobb, menj dolgozni mert kell a pénz.Az ő dolguk, abszolút nem felnőttes, de legyen.

(A bátyám közeledik a 30-hoz)

Ráadásul a bátyám kocsival jár be, tehát az üzemanyag is viszi a pénzt.

Nekem is van autóm, budapestiek vagyunk, tömegközlekedéssel járok dolgozni, a kocsim csak a kényelmemet szolgálja, ha esik, ha nincs kedvem buszra várni, vagy úgy tartja kedvem megyek vele. (minden nap használom rövid távokra, de kibírnám nélküle, csak kényelmetlen lenne)

A bátyám autóját összetörték mikor jött haza este a kórházból, jelenleg használhatatlan.

Eleve úgy jött oda,hogy mennyiért kell x távra tankolni a kocsimba, mennyit fogyaszt. (nem az,hogy odaadom e, vagy bármi)

Mondtam neki, és azt is,hogy nem adom oda, mert esős idő van/lesz, és szükségem van rá.

Elfogadta látszólag, de szinte biztosan megsértődött.

Azért sem adom oda neki, mert nyáron mentem a barátaimmal a Balatonra, ő pedig egész nyáron céges autóval dolgozott, azzal járt haza, és elakartam kérni a kocsiját egy hétre, mivel van rajta éves autópálya matrica, és akkor ezt megspórolhattuk volna, valamint nagyobb a kocsija mint az enyém, jobban elfértünk volna benne.(persze a matrica csak 3 ezer forint 10 napra, nem ez a lényeg)

Nem adta oda, "csak" indokkal.Pedig egész nyáron a garázsban állt az autója, tudja,hogy vigyázok rá, láthatja az én autómat is, hogy nincs elhanyagolva, és korábban én már adtam neki kölcsön többször is.

(ha meg hirtelen autó kellett volna neki ,ott volt a céges, meg az én kocsim is)

Most szinte biztos,hogy végig van sértve, de én úgy gondolom,hogy a hitelátvállalással már túlteljesítettem az ami elvárható tőlem, főleg,hogy nem értek egyet azzal,hogy ott ül.Nem halálos beteg a felesége, nem fogja otthagyni a fogát, tényleg nincs értelme annak amit csinálnak.


2016. okt. 5. 10:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%
"Autót és nőt nem adunk kölcsön, mert meghúzzák" :)
2016. okt. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
52%

az a része érthető hogy aggódik a nejéért,de én is anyámat munka után látogattam meg(főleg hogy nem halálos a dolog), neki is fölösleges teljes napokat bent lenni, persze az is benne lehet hogy ezek után nem bízik a kórházakban és előjött belőle egy amolyan páni félelem a kórházak iránt, hogy tuti elszúrnak megint valamit a szerelménél.

Beszéld át vele, hogy mi a helyzet és próbáld belátásra bírni ha nem lesz rendes észérve.

2016. okt. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Az első naptól kezdve bent van vele a kórházban, tehát az orvosi hiba előtt is ott üldögélt.
2016. okt. 5. 10:52
 4/25 anonim ***** válasza:
87%
akkor csak szimplán hülye és nem képes fontossági sorrendet tartani, hidd el azt a pénzt amit beöltél a mostani részletbe nem fogod többet látni, mondván jogosan nem tudott fizetni és amúgy is tesó vagy :P
2016. okt. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
83%
ja kérdezz rá hogy hogyan szándékozik kifizetni a nejecskéje gyógyszereit ha nem dolgozik?
2016. okt. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
73%

Egyetértek veled Kérdező. Valóban elég buta dolog egész nap a kórházban üldögélnie a bátyádnak, pláne, hogy ennyire kell a pénz.


Egyébként a bátyád nem tudna tömegközlekedéssel járni a kórházba? Ha amúgy sem dolgozik, akkor ráérne buszozni.


Max. olyan kompromisszumot tudnék elképzelni, hogy munka után felveszed a bátyádat a kórháznál és együtt hazamentek. (feltéve, hogy nem a város másik végén dolgozol)

2016. okt. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
81%
Sértődésre bármi adhat okot. Ismerős a dolog, én sem adtam kölcsön a kocsimat, amikor az öcsém külföldre szeretett volna menni vele. Jobb a békesség, jelen esetben az, hogy ha bármi történik a személyes használatra rendeltetett tárggyal, feszültség keletkezik belőle az anyagi káron felül.
2016. okt. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

A kórház tömegközeledéssel 50 perces út, autóval 30-40 perc (ha dugó van, márpedig az van)

Egy út 2 ezer forintba van kocsival, tehát 5 nap alatt elautózza egy felnőtt bérlet árát, és 10 percet spórol az idővel.

Ami még érdekes,hogy ők 200-ból sem tudnak megélni ketten, most kap 100-at, abból még elautózik néhány ezret ha szerez autót, befizeti a számlát, és enni nem fog. (de inkább számlát nem fog fizetni attól tartok)

2016. okt. 5. 11:06
 9/25 anonim ***** válasza:
81%

Megjött a bátyó úgy látom...

Baromság egész nap ott ücsörögni. Még a napi látogatást is sokallom, illetve nem várnám, vártam el, mert hülyeség.

De a közüzemi számlákat valóban tisztázzátok időben, mert az még komoly feszültségforrás lehet.

2016. okt. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
12%
Ez egy rendkívüli helyzet- most igen. Hétköznap: egyértelműen nem.
2016. okt. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!