Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit gondoltok, visszaszedjem...

Mit gondoltok, visszaszedjem tőle a mackómat?

Figyelt kérdés

Van egy öcsém (12) és a szüleink elváltak, ő apával maradt, mi pedig messzire költöztünk így sajnos nem látjuk egymást olyan gyakran.

Amikor itt aludt, akkor egy időben folyton láttam, hogy ott volt az ágyában a mackóm, amit a barátomtól kaptam, viszont ezt mindig mikor láttam nap mint nap visszapakoltam a macit az én ágyamba. Miután elment, hiába kerestem a plüssömet, nem volt sehol... A legközelebbi látogatásakor rákérdeztem, akkor mondta, hogy anya rakta el a táskájába, mert azt hitte, hogy az övé.

Szerintetek gonoszság lenne, ha visszakérném?



2016. okt. 23. 22:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
21%

MAJDNEM FELNŐTTKÉNT ragaszkodsz egy plüssfigurához, amit a barátodtól kaptál. Mert a barátodat juttatja az eszedbe.

Egy GYEREK ezzel a mackóval alszik, mert a TESTVÉRÉRE emlékezteti.

Az én szívemet melengetné, hogy a testvéremnek adhatnám. :-)

Talán a testvéri szeretet is ér annyit, mint az aktuális barát.

2016. okt. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem értem, hogy mindenkinek természetes, hogy egy 12 éves gyerek szó nélkül elvisz valamit a testvérétől. Szerintem ezt nem szabad szó nélkül hagyni, mert akkor mikor tanulja meg, hogy nem vesszük el magunknak, ami megtetszik. Alig 6 évvel idősebb a testvére (jó, tényleg éppen felnőtt a kora alapján, de csak éppen), őt meg lemarjátok, hogy gondolkozik azon, hogy visszakérje. Ennyit kell változni az embernek 6 év alatt? 12 évesen még szó nélkül elvihet bármit, 6 évvel később meg meg már legyen annyira érett, hogy már a saját tulajdonának az elvételére se szóljon? Hangsúlyozom, hogy egész más lenne a helyzet, ha az öccse elkérte volna tőle a mackót, de nem ez történt.
2016. okt. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
4%
Ne kérd vissza tőle szerintem. Egy plüss nagyon aranyos dolog tud lenni, nekem nem lenne szívem visszakérni a kistestvéremtől.
2016. okt. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!