Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak a húgommal?

Mit csináljak a húgommal?

Figyelt kérdés

Mióta megkapta a telefonját állandóan azon kockul, ez még nem is lenne baj csak mikor az övé lemerül (a végkimerülésig játszik vele) akkor az enyém a soros és ha nem adom oda neki vagy csak egy kicsit várnia kell rá rögtön jön a hiszti. A szüleim ilyenkor engem okolnak, hogy: én ilyen meg olyan undok vagyok meg meg: mért nem bírom odaadni neki egy fél órára. Ezek után már odaadom neki, csak akkor még azt is lemeríti és ha kiveszem a kezéből az utólsó pillanatban, hogy ne teljesen merüljön le akkor megint árulkodik ÉS megint én vagyok a hibás, persze miután nem tudtam rárakni a telefont a töltőre teljesen lemerül és ha ezért beárulom a húgom (mert ugye ha a nap folyamán 2 telefont is lemerít az már kevésbé számít árulkodásnak) akkor a szüleink azzal jönnek, hogy mért nem bírok ki egy délutánt a telefon nélkiül. Már arra sincs időm, hogy elolvassam az üzeneteimet.


Légyszi segítsetek!:(


Ui.:ha ez számít én 13 éves, ő 9 éves. A válaszokat előre is köszi!



2016. okt. 8. 09:11
1 2
 1/16 anonim válasza:
92%

Tesodat verd nyakon és magyarázd el neki ha igy megy tovább megkapja a párját is

legalább lesz miért árulkodnia

és NE add neki oda a telefonodat az mindenkinek a ssajátja

ha lemeritette akkor emelje mega seggét és ha vkivel beszélni akar akkor menjen le hozzá

az "én koromba" legalábbis ez volt a menő dolog még

mondom ezt én 17 évesen...

2016. okt. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

A probléma nem a húgoddal van, hanem anyádékkal, akik egy 9 éves kislányt úgy kötnek le, hogy adnak neki egy telefont és azzal elvan... ez itt a fő baj. Zombit nevelnek belőle, és még meg is védik, és sajnálják, ha fél óráig nem nyomkodhatja a telefont. Én emiatt lennék elszomorodva, kérdező, ez szánalmas.

A húgod lehet, hogy rá is játszik a szüleid védelmére, így pl kezdd azzal, hogy kinősz az oviból és nem árulod be. A töltőt használat közben is rá lehet csatlakoztatni a telóra, add neki úgy, hogy már eleve töltődik. És kész. Anyádékkal meg próbálj meg beszélni arról, hogy ők mint szülők kicsit lehetnének értelmesebbek és a 9 éves kislányukkal foglalkozhatnának egy kicsit. Persze könnyebb az iskolában a tanárokat hibáztatni majd, hogy nem tanítják rendesen, mint felismerni, hogy pl azért nincs szókincse, vagy azért nem tud koncentrálni, mert egy vacak telefonnal nőtt fel.

2016. okt. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ja az iskolát el is felejtettem. A szüleink álandóan a szegény tanárokat cseszegetik, hogy hogy merészelik az okos, ügyes kislányuk dolgozatából "ok nélkül" levonni a pontokat mikor ő olyan csodálatosan nagy marhaságot írt mint: Steve megölte Alexet (minecraft).
2016. okt. 8. 09:29
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem fél óráig nyomkodja a telefont hanem 7-12.
2016. okt. 8. 09:31
 5/16 anonim válasza:
64%

Közöld kedves szüleiddel, hogy adják oda ők a saját telójukat , ha a hugi téged nyaggat. Vagy mondd meg, hogy téged nem zavar ,ha vesznek még további 3-4-5-6 telót a tesódnak, de a te cuccaidról kopjon le a kicsi. Így csak megszokja , hogy minden az övé és minden olyan cuccodat kisajátít majd , ami neki tetszik. Hugival nem tudod megértetni, hogy ő sem díjazná , ha a barátnője vagy valakije így viselkedne vele ? Vagy nem tudod kevésbé primitív elfoglaltság felé terelgetni őt , hogy minél rövidebb időn át lógjon a telefonon?

Helyedben átmenetileg beszereznék egy olcsó "butatelefont", ami csak azokat a funkciókat ismeri, amire egy telefonon van szükség, semmi játék, a hugi számára fontos "tudás" nincs rajta egyéb.

Ha hívnának az ismerősök és látnák , hogy milyen telefonon beszélsz , talán leválnak rólad. Sztem egy hónap alatt megértené a tesód is, hogy ami a tiéd, az a tiéd és használja időben a saját telója feltöltőjét! Vagy kérje kölcsön az édesanyád telefonját...és kiderülne anyud számára is, mi van.

Egyébként nem tudsz mit tenni : meg kell várnod , míg a tesód pár év alatt kigyógyul a hülye hobbijából, megúnja azokat a játékokat.

Pusza!

2016. okt. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
A hugoddal egyszerűen annyit, hogy nem adod neki oda a telefonodat. Ha árulkodik, a szüleidnek nyugodtan mondd meg, hogy azt hitted, a telefont neked vették, nem közös használatra. Ha jönnek azzal, hogy de hát a testvéred, add oda a telefonodat neki, válasz: de hát a gyereketek, adjátok oda neki ti a tiéteket, vagy esetleg foglalkozzatok vele egy kicsit!
2016. okt. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

Én nem tudom mi lesz, ha így nevelik: mi lesz ha majd komolyan kell tanulnia és addigra már egyszerűen az életévé válik ez a függőség...

Nem fogja érteni: eddig nem korlátozták, most ezután majd miért akarják... :-(

Ezt valahogy a szülők tudomására kellene hozni, vagy ilyen híreket keresni, melyben ezen függőségre hívják fel a figyelmet.

2016. okt. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
9%
Ásd el, neked is jobb lesz így Martin.
2016. okt. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem vagyok Martin, lány vagyok.
2016. okt. 9. 09:07
 10/16 anonim ***** válasza:
47%
Ha otthon vagy kapcsold ki a mobilod ès jelszavazd le!
2016. okt. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!