Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Most én vagyok a hibás?

Most én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés

A bátyámról van szó. Mindketten felnőttek vagyunk már, mindketten Angliában élünk, dolgozunk. A bátyám jött ki előbb, egy fuvarozási céghez ment, mint sofőr. Én később jöttem ki, dolgoztam pár helyen, majd szintén ugyanahhoz a céghez mentem ahol a bátyám van, csak én asszisztens munkakörben. Az én egyik feladatom, hogy minden reggel kiadjam a sofőröknek a csomagok szállítási címét, és, hogy mit szállítanak. Sajnos minden reggel amíg együtt laktunk (én 3 hónapja inkább elköltöztem az állandó vita miatt) veszekedtünk mert a bátyám füvezik, és dől a büdös szag belőle. Sokszor mondtam, hogy egyszer porul jár, hogy így megy reggelente dolgozni. Amióta új lakó van, még jobban füvezik, mert a lakóban füves társra lelt. Múlt hét elején történt egy csúnya karambol az egyik sofőr hibájából. A rendőr egyből megérezte a fű szagát, így intézkedtek. A cég vezetősége megtudta, hogy a mi sofőrünk a hibás, fizetnie kell. Ezért a vezetőség most berágott, közölték, hogy rendszeres drog és alkohol ellenőrzés lesz a cégen belül. Mindenkit ellenőriznek kezdve a takarítótól, irodistákat, sofőröket, mindenkit.

Szóltam a bátyámnak, hogy egy időre álljon le a fűről. Nem hallgatott rám. Most kedden amikor mentünk be a melóhelyre (külön járunk dolgozni a bátyámmal) mindenkinek bele kellett fújni a szondába , és akin megérezték a büdös fű szagát (és higgyétek el, már messziről lehet érezni) annak felajánlottak egy lehetőséget. Vagy aláveti magát rögtön egy drogtesztnek vagy ki van rúgva. Aki tiszta annak az adott kiesett napját kifizetik, és továbbra is dolgozhat.

Csütörtökig 17 embert rúgtak ki alkohol vagy drog miatt. A bátyámat ma délelőtt rúgták ki a fű miatt. Megérezték rajta, és megtagadta a tesztet. A bátyám felhívta a szüleimet, és azt hazudta, hogy én miattam rúgták ki, mert ő bevitt engem annak idején, és én tönkre akarom tenni. A szüleim nemrég vitáztak velem, hogy szégyellnek mert a saját testvéremet teszem tönkre. Hiába mondtam, hogy drogozik, és ezért rúgták ki, nem hisznek nekem. Közölték, hogy amíg nem talál a bátyám állást magának, nekem kell fizetnem a számláit (ez a legkevesebb) mert ha nem akkor búcsút mondhatok az örökségnek, mert ők bizony végrendeletet írnak, és egyik házból sem kapok semmit. (3 ingatlanjuk van, 2 Pesten, egy Debrecenben) Nos mérgemben azt mondtam, hogy lesza*m az örökséget, de nem vagyok hajlandó egy drogost pátyolgatni.

Most persze én vagyok a gonosz.

Mégis mit kéne csinálnom? Szét vet az ideg.

Amúgy a bátyám 42 éves, én 36 éves vagyok

36/N


2016. dec. 2. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is ezt tettem volna. Vagy tényleg csak annyit adnék, hogy ne haljon éhen, mert most gondolom, a szüleitek fogják pátyolgatni.
2016. dec. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha talál másik munkát akkor onnan is előbb vagy utóbb ki lesz csapva. Ennyi erővel akkor pátyolgathatod és fizetheted a kölcségeit életed végéig. Nem hagynám magam zsarolni örökséggel.
2016. dec. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Semmi esetre se pátyolgass egy drogos valakit, mert erre mindenképpen csak ráfizetsz.


2. Az örökségböl nem tudnak kitagadni, a köteles rész mindenképpen jár.

2016. dec. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy hibás. Nagyon jól tetted. Eszedbe ne jusson pénzelni mert soha nem fog rólad leszállni.
2016. dec. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Nyilvan igazad van, de (off) valahogy az egesz olyan, stilusilag is, hogy en azt hittem, a húszas eveitek elején jartok...
2016. dec. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ma 21:42


Hát pedig ennyi idősek vagyunk. Bátyám sosem volt nős, amikor 4 éve összeveszett az akkori élettársával, akkor döntött, hogy kimegy Angliába. Én a válásom után jöttem ki. Itt kint elég gyakori, hogy csak szobát bérelnek még a felnőttek is.

Nem fogom pénzelni, ezt már eldöntöttem. De mivel főzök, bármikor eljöhet enni, ezt nem tagadom meg tőle. Sajnos a bátyám itt kint szokott rá a fűre. Otthon nem drogozott, de itt kint bár tilos, de jó formán senki nem foglalkozik vele. Nagyon sokan füveznek. Sokszor akkor is érezni ha egy kocsi elmegy melletted.

2016. dec. 2. 21:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne pénzeld semmiképp! A szüleid pedig szégyellhetik magukat, hogy csak az egyik oldalról hallgatták meg a történetet, a te verziód nem is érdekelte őket. Vigyék haza, és tartsák el ők a drogos fiukat. Egyébként meg nem úgy működik, hogy csak úgy ki lehet tagadni valakit, és elég undorító tőlük, hogy ilyet ki mertek ejteni a szájukon. Ne hagyd, hogy felhúzzanak, és azt se, hogy megtörjenek téged a zsarolással! Kitartást, és sok sikert a továbbiakhoz.
2016. dec. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudnak kitagadni az örökségből. Ne hagyd magad zsarolni! A bátyád meg egye meg amit főzött!
2016. dec. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!