Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy két fiú testvér folyton vitatkozik, kiabál, verekszik?

Figyelt kérdés
egyikőjük 20, másik 23 éves és még mindig verekszenek, kiabálnak egymással... mindig is ez ment, kiskorukban is, utálkoznak, direkt kiszúrnak a másikkal...a kisebbik provokál szándékosan, a nagy meg megüti, emiatt elkezdenek verekedni
2016. dec. 18. 23:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%

Nem kellett volna megtanítani nekik gyerekként, hogy nem szabad? Lehet ez rögzült be náluk.

Minket a szüleink az összetartásra tanítottak,de mi is veszekedtünk néha. De azért 20 évesen verekedni elég gyerekes.:/ Ültesd le őket, és mond nekik, hogy beszéljenek egymással,mint szeretnek egymásban, mit utálnak egymásban, és lehet rájönnek az okra és tudnak változtatni.

2016. dec. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
25%
Ilyenkor (is) örülök neki, hogy nincs testvérem. Kéne a f @ sznak..
2016. dec. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
A kérdés alapján azt hittem, hogy 6-8 éves kisfiúkról van szó. De basszus ez ennyi idősen nem normális. Szerintem sürgősen rendezniük kellene a dolgaikat, mert az úgy nem állapot, hogy huszonévesen egy óvodás értelmi szintjén van a kapcsolatuk. Vagy csak szimplán nem kommunikálnak normálisan vagy pedig egy súlyosabb gyermekkorra visszavezethető problémáról van szó. Akárhogy is tenni kell ellene valamit.
2016. dec. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Ahogy látom egyik válaszoló sem érintett egy ilyen testvéri felállásban/kapcsolatban.

Én 22 vagyok, az öcsém 18, szintén sűrűn vitázunk, kiabálunk egymással, csúnyán beszélünk, és verekszünk is.

Azonban ezt csak külső szemmel látni nem elég..

Egymás közt egy "bu-zi" "kö-csög", "any-ád" teljesen normális. Nem vesszük vérre, szóval nincs súlya.

Kiabálás sem olyan fajta amit komolyan lehetne venni.

A verekedés meg szintén egy szó amiről mindenkinek azonnal a legrosszabb jut eszébe.

Mi is verekszünk, de nem arról van szó, hogy agyonverjük a másikat.

Ennek ellenére a testvérem áll a legközelebb hozzám, megbízok benne, szeretem. Csak még fiatalok vagyunk. Mindketten nyitogatjuk a szárnyainkat, próbáljuk elnyomni a másikat, versenyzünk egymással, provokáljuk a másikat, de nem azért, mert utáljuk egymást hanem, mert legbelül szeretjük a másikat.

Hidd el, hogy általában az ilyen "viharos" kapcsolatok a legőszintébbek, legerősebbek.


Én pl. mindig is utáltam a megjátszott kapcsolatokat, ahol nem vagy nyílt, és nem mutathatod ki az összes éned.

2016. dec. 19. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
13%

5-ös, akkor majd olyan felesèget keresel, akivel ordibálhatsz és megverheted néha, hogy minden "énedet" kiélhesd? :D Intelligens ember kèpes uralkodni magán. Én, ha dühös vagyok, nem a másikon vezetem le, hanem futni megyek vagy énekelek például.


Az én gyereknek biztos nem lesz testvére, én is szenvedek az enyémmel.


23N

2016. dec. 19. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
58%
Esetleg rivalizálás miatt lehet? Kicsiként nem volt abbol gond, hgy a nagyobb ki akarta látszani az " én vagyok az idősebb" kártyát? Alapjáraton szeretik azért egymást? EZ változhat ha vmi miatt össze kell tartaniuk, vgy ha egyikük életszemlélete változna.
2016. dec. 19. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

lehetséges, hogy tényleg primitív állatok. az is lehetséges hogy értelmileg alulmaradottak. és az is hogy nem tudják máshogy kifejezni a testvér iránt az érzéseiket.

én 22 éves létemre néha össze szoktam verekedni bátyáimmal, de lényegében csak nosztalgiából.

6os. te pedig teljesen nyílvánvalóan ugyanúgy viselkedsz a főnököddel, testvéreddel anyáddal apáddal szerelmeddel, mint egy vadidegennel nem igaz? attól hogy 5-ös így mutatja ki a testvérei iránt az érzéseit az egyáltalán nem jelenti, hogy a barátnőjét feleségét gyerekét kutyáját és még sorolhatnám verni fogja. az meg hogy elvonulsz duzzogni a legrosszabb módja a konfliktuskezelésnek, mert ha ellenszenv van, vagy nézeteltérés akkor nem juttok dűlőre hanem hagyod érlelődni ezt az érzést hadd legyen nagyobb a felekben...

2016. dec. 19. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%
Igy az én tizenéves fiaim viselkednek egymásal és azt sem tartom normálisnak sőt még haragszom is ilyenkor rájuk .
2016. dec. 19. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
56%

Hát miféléken kapnak össze? Mi tudjuk innen?


Én egész egyszerűen arra gondolnék, hogy kicsi már az a lakás ennyi felnőtt embernek. Egy különköltözés, egy 200 km-es távolság megoldja az efféle problémákat. Éljék külön-külön a saját életüket.


Nálunk a családban példásan jó viszonyban van egymással mindenki, de tudjuk jól, ha napi fél óránál többet lennék összezárva, már megfojtottuk volna egymást.

2016. dec. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%
#5, attól hogy próbálgatod a szárnyadat és szerinted szépen kimagyarazod, attól elég gyerekes huszon évesen verekedni. Nem is normális.
2016. dec. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!