Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy két fiú testvér folyton vitatkozik, kiabál, verekszik?

Figyelt kérdés
egyikőjük 20, másik 23 éves és még mindig verekszenek, kiabálnak egymással... mindig is ez ment, kiskorukban is, utálkoznak, direkt kiszúrnak a másikkal...a kisebbik provokál szándékosan, a nagy meg megüti, emiatt elkezdenek verekedni
2016. dec. 18. 23:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
49%
Gyerekek állandó verekedése, egymás utálása a szülők rossz nevelése. Egy normális családban ilyen nincs. Mondom ezt úgy, hogy 6 testvérem van. Mind szeretjük egymást.
2016. dec. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
49%
Egyik rokonnak pedig 5 fia van. Érdekes módon ők is jól kijönnek egymással.
2016. dec. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Voltak versenyeztetve kisebb gyerekként? Pl. nem értem, miért nem tudsz jobban tanulni, Sanyi, a te korodban Pisti már rég osztályelső volt (vagy hasonlók, bármilyen bután is hangzik)? Meg kellett küzdeniük a szülői figyelemért, vagy esetleg csak akkor kaptak igazi figyelmet, ha rosszalkodtak? Szégyennek számít a családban a szeretet nyílt elismerése és kimutatása mondjuk az apa részéről?


Kései lehet már ezen segíteni, ha maguktól nem jutnak el odáig, de kisebb korban még lehet kezelni azzal, hogy ha veszekednek, akkor le kell ültetni őket, és megbeszéltetni, mi történt, miért estek egymásnak. Rájuk ripakodni, kiakadni, üvölteni emiatt - teljesen felesleges, hiszen pontosan ez a példa az, amit jelenleg követnek, és ha a szülő ugyanilyen, csak megerősíti ezt.

2016. dec. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nem csak a fiúkra jellemző. Mi a hugommal 2-en vagyunk lányok, de az egész gyerekkorunk vitatkozással, verekedéssel, utálkozással telt. Most már mi is felnőttek vagyunk, de a kapcsolatunk azóta sem rendeződött.
2016. dec. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha a kisebbik provokál szándékosan, akkor szerinted mi lehet az oka, hogy nem tudnak kijönni? A mondatodban a válasz! Ki tud kijönni egy folyamatosan, mindenbe belekötő, provokáló emberrel?
2016. dec. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

5-os vagyok. Latom, sokan nem tudjak ertelmezni, amit leirtam, illetve kiforgatjak a szavaim.


Nem duzzogni vonulok el, hanem kiadni a duhom. Utana mindig, mindent megbeszelek a testveremmel.


Az, hogy vannak gondjaim a tesommal, nem azt jelenti, hogy mi verjuk egymast. Nem a putriban elunk, nem anyazunk vagy verekszunk sosem. Egyszeruen csak nem vagyok oda erte, eppenseggel csak megszoktam a letezeset, mert muszaj volt. Tulsagosan kulonbozoek vagyunk.


23N

2016. dec. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Mindenkit lepontoznak, aki azt írja, hogy rossz nevelés.xD

Most őszintém, minden ember veszekszik néha nincs olyan,aki nem. Nincs olyan ember, aki nem kapott volna össze a testvérével. Régen én is tök sokszor kiakadtam bátyámra és verekedtünk ez volt akkor amikor 7 éves voltam. Azóta felnőttünk és ő a legjobb bátyó. Úgy törődik velem,mint egy mesebeli lovag.


Most komolyan 20 évesen verekedni? Hagyjuk már, ha te mint anyjuk tetted fel a kérdést akkor állj már a sarkadra és csinálj valamit,ha most jutott eszedbe, hogy valamit elb.sztál,ne pontozgasd le ha már megkérdeztél minket, és azt írtuk, hogy nem figyeltetek oda rájuk.

Én már 14 évesen komolyabb voltam,mint a te gyerekeid, mert tudtam hol a helyem, mert megtanultam a tisztelet a szüleimtől, mert időben felkellet nőnöm, és egyedül kellett laknom. Neveld meg őket. Vagy vegyél nekik külön házat az mindent megold. IRÓNIA,ha nem értenéd.

BÉKE-.-"

2016. dec. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!