Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért lenne olyan nagy problém...

Miért lenne olyan nagy probléma, ha szeretnék hozzájárulni a testvérem hobbijához?

Figyelt kérdés
Egy 19 éves fiú vagyok, lassan 2 éve diákmunkázom és mindent magambak veszem alapból. Nincsenek túlzott igényeim, de sosem várom el, hogy szüleim akármit is vegyenek nekem, főleg nem nagyobb értékű dolgot, attól valahogy kellemetlenül érzem magam, amúgy sem állnak úgy anyagilag. Ebbol kifolyólag is jött az ötletem. Az öcsém (17 éves) és május vége óta elkezdett komolyabban foglalkozni a zenével, úgy értve, hogy jár énektanárhoz, megtanul gitározni és zongorázni és jövőre már mindenképpen szeretne elindulni egy tehetségkutatóban. Szüleink nem fogják vissza ilyen szempontból, hagyják, hogy azt csinálja, amit szeret. Most jön a lényeg, szeretne magának egy kicsivel jobb gitárt, amire az összeg felét már összegyűjtötte, aezért gondoltam, hogy a másik felét odaadnám neki. Egyrészt azért, mert nem egy értelmetlen hobbija van, mint a legtöbb vele egyidősnek. Másrészt meg tényle nincs rossz hangja egyáltalán, megmondanám, ha nem így lenne. De anyáék nagyon ellenzik azzal az indokkal, hogy inkább magamra költsem. Nem annyira nagy összeg, viszont mivel tudom, hogy ez neki mennyire fontos, ezért megteszem neki és segítek, amiben csak tudom. Napok óta emiatt áll a cirkusz és semmi kedvem a karácsonyt ilyen hangulatban tölteni.
2016. dec. 19. 23:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Ne kérj a szüleidtől engedélyt, hogy a saját pénzed odaadd az öcsédnek. Majd ha tőle megkérdezik, hogy honnan van a gitár, már nincs amit csinálni.
2016. dec. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
A szüleid mit mondtak miért nem szeretnék? Szerintem szép gesztus. Ha neked most nincs szükséged a pénzre, akkor miért ne? Neked gondolom nem kell most egy ideig, őt segíted. Erről szólna a család! Segítjük egymást!
2016. dec. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Argloss ***** válasza:
15%

Esetleg olyan szempontból lehet problémás a dolog, hogy az emberek elkényelmesednek, ha az ölükbe hullanak a dolgok.

A testvéred is elég idős már ahhoz, hogy diákmunkát vállaljon. Ha teljesen komolyan gondolná a dolgot, akkor már meglépte volna ezt a dolgot. A tehetség nem elég ahhoz, hogy elérjen valamit is az ember.

2016. dec. 20. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Illetve van még egy szempont, mi van, ha testvéred rosszul érezné magát amitt, hogy sokat költesz rá, de ő nem tud visszadni semmit?
2016. dec. 20. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem szép gesztus tőled, engem is támogat a bátyám a rajzolásban, de nálunk elfogadott, ha néha kapok tőle drágább felszerelést, persze ez mégsem egy gitár. Szerintem a szüleid egyrészt neked szeretnének jót, mert te dolgoztál meg érte. Másrészt lehet csalódottak, hogy ők nem tudják megengedni maguknak. Azt mondtad nem állnak túl jól anyagilag. Az öcséd biztos örülne neki, a helyedben a szüleid ellenére odaadnám neki. De azért óvatosan ezzel az adogatással, nehogy a ló túloldalára essen. Fiatal még és lehet ahoz fog hozzászokni, hogy a dolgok egészen könnyen mennek. És próbáljatok nem veszekedni, mondjuk süssetek, főzzetek,segítsetek anyukádéknak, díszítsetek fel együtt a lakást.Talán összehozz titeket.Boldog Karácsonyt. :)
2016. dec. 20. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem ezert allna a bal, akkor masert. Nyugodtan add oda neki apenzt, nem a klubbokban log. Sot, megha semmi tehetsegversenyt sem nyer, az sem baj, van ertelmes hobbija.
2016. dec. 20. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon szép a terved és a jó hangszer nagyon fontos ezen a nehéz úton! A kiválasztás hozzáértővel történjen - lehet hogy a gitártanár segítségét kell kérni. Ezt próbáld megértetni a szülőkkel - akik gondolom azért szertnék, ha haladnátok az utatokon szépen, hogy tanuljatok -, hogy zenetanuláskor a hangszer nagyon fontos, és a jövőre nézve ez most egy komoly segítség.
2016. dec. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%
Szóval egy év alatt megtanulni énekelni és gitározni méghozzá profi szinten, majd tehetségkutatózni olyan műsorban, ahol a tehetség az eladhatóság és a háttérsztori mögött van. Tényleg nem hangzik pénzkidobásnak és biztosan nem fog két év múlva a sarokban porosodni a cucc...
2016. dec. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem lehet, hogy a szüleid már vettek neki egy gitárt?

Vagy esetleg ők akarták a pénzt kipótolni és most keresztbe húzod a terveiket?

Mert egyéb indokot nem látok az ellenkezésüknek.

2016. dec. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A szüleid,és a testvéred adjon hálát a Jóistennek,hogy olyan gyermekük van,mint te!Én támogatnálak ebben,akár azzal is,hogy neked visszaadnám a támogatásod összegét.


Egy kérdés a gitártanárhoz:


Tanár Úr!

Mi a különbség a gitár,és a dinnye közt?

........Mi?

Ha tanár úr gitárt akar venni legközelebb,feltétlen szóljon nekem,nehogy dinnyét vegyen helyette.

2017. jan. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!