Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak a húgommal?

Mit csináljak a húgommal?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves húgom.Amióta iskolába jár nagyon elszaladt vele a ló.Mielőtt iskolába járt,akkor is hisztis és parancsolgatós volt,de az utóbbi években elkanászodott.Most járja a 4 osztályt és valami borzalmas.Anyám által olyan szinten el lett kényeztetve ,hogy az nem igaz.Képes anyával is ordítani,követelőzni.Minden áldott nap az én szobámban ül és TV-ik,olvasgat,szétpakol.Ha nem sűrűn csinálná és el is pakolna maga után akkor talán annyira nem zavarna,de mindig én takarítok utána.Ő ordibálhat velem,szidhat,gúnyolódhat,de én nem szólhatok vissza,mert akkor anyáék engem szidnak le.Mindennek lehord,mindennek,és ezek után csodálkozik hogy én nem vagyok kedves vele.Mindig megígér valamit,de sosem tartja be.Ha kérek tőle valamit,akkor azt nem csinálja,mert ő nem akarja,nincs kedve.Viszont engem ugráltathat egész nap,mert ha nem csinálom meg ,akkor megint engem szidnak le.Pl.:Mindig akkor lesz szomjas,ha én felállok.Olyankor mindig ki kell őt szolgálnom(ha kaja kell,ha szalvéta,ha villa...).Én egy este megkértem hogy hozzon nekem egy poharat(mert ő sokkal közelebb ült,szinte egy karnyújtásnyira),na erre ő rávágta,hogy ő nem hoz.Én meg elmondta neki,hogy én mindig mindent adok neki,szóval ennyit legalább tegyen meg.Erre ő elkezdett hisztizni,én meg szokás szerint szinte dührohamot kaptam és elkezdtem kicsit ,,kiabálva" beszélni vele.Erre anyáék elkezdtek szidni,hogy én mit képzelek,mindig elrontom mindenki kedvét(még apám is engem szidott,mikor ő is hallotta hogy miket mondott nekem).Már reggel hisztizik,ami elég kellemetlen.Szombat reggel szinte bömbölve,ordibálva veszekedtek lent anyámmal,mert ő nem tudta megcsinálni a fogalmazást.Mikor feljött odamentem hozzá,hogy segítsek neki.Ő felállt a helyéről én meg odaültem,hogy elolvassam mit nem tud.Erre ő elkezdett velem ordibálni,hogy takarodjak a helyéről,mert ő így nem tudja megírni.Nem kell neki segíteni,mert ő tudja(több mint 3 órán át próbálta ezt bebizonyítani).A vicces az egészben,hogy tudja.Mindent tud amit a suliba vesznek,csak otthon nem.Amikor mérges vagyok rá,mert ő csinál valamit,akkor általában én elmagyarázom neki,hogy én ezek alapján mit gondolok róla.Pl.:elkényeztetett,hercegnő

Ezek után ő általában ordít hogy mennyek ki a szobájából.Meg hogy ki vagyok tiltva onnan,e ő hozzám bejöhet,ha én is megtiltom neki.Tanulás közben is zavar.Egy ideig azzal piszkált hogy én már vagy egy hete nem játszottam vele.Elegem lett és leültem vele játszani több mint 2 órát.Visszamentem tanulni és egy kis idő elteltével odajött és megint rákezdett,hogy de én már vagy egy hete nem játszottam vele.Képtelen egyedül ellenni.Nekem meg nincs idő ilyesmikre.Éjjel-nappal tanulok,anyukáméknak is rengeteg dolguk van.Ha valaki leszidja elkezd morogni magában.Mert őt nem lehet leszidni.Sokszor kutakodik a szobámban.Mindig keres valamit.Olyan hisztiket képes levágni,ha nem találja pl.egy füzetét.Múltkor azt mondta hogy mi tettük el és hogy ő már mindenütt megnézte.Bementem a szobájába és egyből megláttam a polcon.


Mit tudok vele csinálni ?Az osztálytársaival is volt mindig gond.Sírva jött oda hozzám,hogy ő vele nem akarnak játszani.Megkérdeztem a barátaitól hogy miért nem játszanak vele.Ők meg elmondták,hogy azért mert nem tudnak vele.Ha ő veszít bőg,ha nem tud valamit bőg.Akadékoskodik egyfolytában,Német órán nem tudott ey szót és sírva fakadt.

Van valaki akinek ilyen testvére van ?Ki fogja nőni ?

A sírással már kiskora óta bajunk van.Nem nőtte ki,pedig reménykedtünk benne.Ez már annyira nem is zavar.Leginkább az a gondom vele,hogy mindig miatta szidnak le,és ez nekem nagyon rosszul esik.Ő káromkodik,meg gúnyolódik,de én hozzá sem szólhatok,mert akkor én vagyok a hibás.Mindig elmondja hogy a másik mit csinált,de azt már nem hogy ő mit csinált.Sok vitát pont hogy ő váltott ki egy-egy beszólással.Nem veszi észre magát.


14l



2017. febr. 1. 16:43
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Már a szemem előtt lebeg a jövőbeli húgom képe.Egy lotyónak sminkelt kis pisis 13 éves,aki korán kezdi a pasizást.Egy igazi rinyagép lesz belőle :D Max.majd akkor megyek el messzire.
2017. febr. 2. 14:24
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem lehet vele semmit se csinálni. Nem hiszem, hogy nevelés kérdése, de kérdezd meg a nagyanyád, hogy milyen volt az anyád, vagy a testvére, vagy az apád vagy a testvére.


És fiú is lehet ilyen, kis módosítással.

2017. febr. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Szerintem azt kéne csinálnod hogy barátkozzatok össze. Jó kicsit hülyén hangzik de nálam bevált. Az én húgom most lesz tíz én jó nyolc évvel vagyok idősebb. Régebben ő is kezelhetetlenebb volt, szétpakolt mindent, összenyomdázta az ajtómat. Anyáék meg nem nagyon foglalkoztak velünk (ebből a szempontból) ezeket nekünk kellett megoldanunk. Aztán változtak az idők, összébb melegedtünk, elsősorban közös családi programokon pl múzeumlátogatáson mutogattam neki dolgokat amiket nem vett észre, vagy vigasztaltam amikor baja volt. Persze még most is levágunk néhány testvéri komédiát pl volt egy olyan hogy ettem a dobozból a karácsonyi sütiket és fel volt háborodva hogy neki is hagyjak :D. Amondó vagyok hogy a nevetés összehozhat titeket egy-egy aranyköpés hasonlóak. És adjátok meg egymásnak a kölcsönös tiszteletet. Ez nálunk megvan még akkor is amikor épp csépeljük egy egymást mert ugyanazt a könyvet akarjuk olvasni csak máshol tartunk. régebben mondjuk ebből is voltak gondok, de mondjuk egy báty mellett jobban megedződik az ember húga. De mindenesetre azt tudom tanácsolni hogy beszélj anyudékkal komolyan erről. És azért mindig jobb egy kis civakodás mint az ellenségeskedés, nem? ;)

17/f

2017. febr. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!