Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi a fene van az öcsémmel?

Mi a fene van az öcsémmel?

Figyelt kérdés

Már régóta járunk templomba családilag. Anya, apa, tesóm és én.

Én most katolikus gimibe járok, 8.-ban bérmálkoztam, vallásosnak tartom magam.

Öcsém viszont egyre vallásellenesebb. Templomba is úgy megy, hogy végigunatkozza az egész misét, semmi kedve nincs hozzá.

Ma azt mondta, hogy bérmálkozni sem akar majd, utálja a hittant, és a hittantanár hülye. Elvileg az elsőáldozást is anyáék erőltették rá, és szerinte az egész templombajárás az ilyen katolikus propaganda.

Hagyjam, mit csináljak vele?

Öcsém 13/F, én 15/L



2017. febr. 12. 19:43
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! ☺
2017. febr. 13. 06:32
 12/18 anonim ***** válasza:
52%
Tényleg lehet, hogy a hittantanárral van a probléma. Meg kéne tudni, hogy az öcséden kívül mással is vannak-e hasonló problémák.
2017. febr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Argloss ***** válasza:
90%
Engem érdekelne, hogy szerinted mi az elfogadható ok arra, hogy valaki ne legyen vallásos többé? Vagy milyen érv szól amellett, hogy valaki vallásos legyen?
2017. febr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat is!

Csak fura, mert így az utóbbi időbe kezdte csak el ezt mondani, hogy ez a baja.

Tanár engem is tanított, tény, hogy nem százas (vázlatot írat, amikor nem is kéri számon, bár az ő dolga) , de emberileg kedves, jólelkűnek mondható.

2017. febr. 13. 19:11
 15/18 anonim válasza:
47%

Belépett a lázadó korszakába. Nagyon fontos hogy figyeljetek milyen társaságba jár mert az rendkívül befolyásoló tud lenni jo és rossz irányba is!

Csak azt tudom tanácsolni hogy vidd el egy olyan hívő fiatal közösségbe ahol példát mutatnak neki. :)

2017. febr. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
18%
Én nem vagyok hívő , nem is akarok FŐLEG HA RÁM AKARNÁK ERŐLTETNI már nem azért de én az öcséd helyébe megszöknék.. kinőtt a kiskorból!! "Nem hisz mert hülyeségnek tartja!?" 13 évestől.... vársz/vártok a szüleiddel?
2017. jún. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
36%
Nem elítélve a vallásos embereket de ez azért sok... én 7 évesen otthagytam a hittant hála égnek.... előző vagyok
2017. jún. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Fontos, hogy szeretettel forduljatok hozzá, ne próbáljátok neki bizonygatni az ellenkezőjét, hallgassátok meg, majd ki fog ez még forrni benne, de ha ateista lesz, akkor is fogadjatok el.


[link]

2017. jún. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!