Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A 11 éves öcsém állandóan...

A 11 éves öcsém állandóan káromkodik és tiszteletlenül viselkedik. Mi erre a megoldás?

Figyelt kérdés

A 11 éves öcsém úgy káromkodik, hogy azt hallgatnom is kínos. Nagyon alpárian beszél és a viselkedése is közönséges (inkább nem részletezném.) Már többször kértem szépen, de nem használt. Erélyesebben is szóltam neki, de semmi. Anyukánk előtt is így beszél. Anyukánk egyedül nevel minket (egyébként az apánk nem ugyanaz, tehát féltestvérek vagyunk, de attól még ugyanúgy szeretem, ez nem jelent semmit.) Anyukánk már sajnos nagyon belefáradt mindenbe, nincs ereje a mi pitiáner problémáinkkal foglalkozni, ami teljesen érthető. Az öcsémre se szól rá szinte soha. Ez sajnos nem túlzás. Bevallom, nekem ez egy kicsit rosszul esik, mert engem anno szigorúan fogott, ha rosszat csináltam (akár véletlenül) pofont kaptam vagy minimum egy hegyi beszédet. Az öcsém viszont kis pisis létére sokkal durvább dolgokat művel, mint én valaha, és nemhogy pofont nem kap, de rá sem szól senki.

Szerintetek mit lehetne tenni, hogy végre normálisan viselkedjen az öcsém? Az a helyzet, hogy néha kínos vele nyilvános helyen mutatkozni... Régen nem volt ilyen és úgy szeretném, ha megint jobban ki tudnánk jönni egymással.


Egyébként én 19 éves vagyok, érettségi után elköltözöm innen, mert egyetemre szeretnék menni. Ezért lenne fontos, hogy valahogy elérjem, hogy az öcsém megint normális legyen, mert ha elmegyek, akkor ez a dolog már végképp nem fog érdekelni senkit és nem szeretném, hogy milyen maradjon. Mert higgyétek el, alapjáraton egy nagyon aranyos gyerek volt mindig is, csak az elmúlt pár évben történt vele valami. :(


2017. márc. 9. 15:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
53%
Ha anyád normális lenne, akkor már rég adott volna a pofátlan kis hülyének egy pofont.
2017. márc. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
80%
Az pedig nem igaz, hogy minden tini fiú ilyen. Vannak, akiket megnevelnek otthon rendesen.
2017. márc. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
54%
Akkor kellett volna beszigorítani, mikor még csak elkezdte. Már nagyon "elszállt" magától, a szókincsébe teljesen bekerült a káromkodás. Nem nagyon lehet mit tenni, talán pár pofon tényleg helyrerázná. Anyukád helyében nem hagynám hogy a 11 éves kisfiam mindenki előtt káromkodjon, mert ezzel őt is minősíti... Az embereknek rögtön az jön le, hogy hanyag szülő, és nem foglalkozik a gyerekeivel, a kicsi meg már most csúnyán beszél, hát még mi lesz később.. ezt kéne anyukáddal megértetni!
2017. márc. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
25%
Ne legyél már ekkora szerencsétlen.. néha testeld meg, tudja meg, h hol a helye... 19 éves langaléta vagy....
2017. márc. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem veled van a baj, de nem is feltétlenül az öcséddel. Anyukáddal kéne ezt megbeszélni, mert ez nem csak hogy igazságtalan amit művel, de felelőtlen, és ezzel csak azt éri el, hogy az öcséd egy ilyen kis suttyó marad.
2017. márc. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
100%
Szerintem olyan nincs hogy kinovi. Valamit talalj ki de gyorsan mert ha ezt a viselkedest az "utcan" is folytatja nagyon rosszul fog jarni. Valaki visszabeszel csunyan de lesz olyan is aki majd elveri. Nem beszelve az iskolarol ha mondjuk egy idosebb csavoval szemben arcozik.
2017. márc. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok ilyen, hogy is mondjam olyan ember aki erőszakkal oldja meg a dolgokat. De hidd el nekem egyszer szájon vágod és meg mondod hogy többet ilyet ne! Vagy mutass neki egy olyan videót a pl.:youtubeon, amibe cigók (romák) káromkodnak és mond meg neki, hogy ha nem fejezed be ezt a csúnya beszédet, te is ilyen színvonalon leszel!
2017. márc. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Leszokott róla?
2021. jún. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Sztem már börtönben van a gyerek...
2022. márc. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mi lett, kérdező?
2022. szept. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!