Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én ezt nem bírom tovább. Mit...

Én ezt nem bírom tovább. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem tudok mit tenni a testvérem az őrületbe kerget. Egyész nap b*sztat, hangosan fütyürészik, csapkod, ordibál. És amikor megkérem hogy hagyja már abba nem érte a szóból és már kiabálok vele hogy hagyja abba. És ezt mindig akkor csinálja amikor nincsenek itthon a szüleink.


Jó tanuló vagyok, ami azzal jár hogy sok stressz elé nézek. Plusz még az idióta testvérem miatt az egekbe szökik a vérnyomásom.


Úgy érzem eddig bírtam. Nem tudom mit csináljak. Érzem ahogy kezdek egyre jobban megőrülni...


A szüleimnek már ezerszer mondtam hogy nem hagy engem élni. Ők rászólnak de ugyanúgy folytatja. Az ellenségemnek nem kívánok ilyen testvért.


Mit csináljak? Nektek is van ilyen testvéretek?


15/L vagyok ő 13/F



2017. márc. 11. 10:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Adj már neki egy atyai pofont, nem fog belehalni...
2017. márc. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Próbáltam már, semmit sem használt, elmondta a szüleimnek és még én voltam a rossz.
2017. márc. 11. 10:06
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért csinálja, mert látja hogy idegesít. Genyóskodik. Ha nem foglalkozol vele úgyi abbahagyja idővel.
2017. márc. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

:( Köszi, csak már addig csinálja amíg már nem tudom kontrollálni magam, és amikor látja hogy már ökölben van a kezem és elmegyek a szobából akkor utánam jön és csinálja tovább.


Ezt ép ésszel nem lehet kibírni.

2017. márc. 11. 10:12
 5/23 anonim ***** válasza:
55%

Jó tanuló vagyok, ami azzal jár hogy sok stressz elé nézek.


Akkor nem jó tanuló vagy, csak jók a jegyeid.

2017. márc. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Látom sikerült megragadni a lényeget. Könnyen tanulok nem ez a stresszes része, hanem a sok dolgozat és tömérdek házifeladat, beadandó stb.
2017. márc. 11. 10:21
 7/23 anonim ***** válasza:

Csak egy napra tedd félre a tanulást, És ha ő fütyül, te kezdj énekelni. Jó hangosan, szívvel-lélekkel. Ez levezeti a feszültséget. olyan lelkesen csináld, hogy az öcsédben fel se merüljön, hogy úgyse bírod sokáig. Élvezd! Hiszen tanulni úgyse lehet ilyen zajban.

Egyébként meg talán a kapcsolatokon kéne dolgozni. Szoktál vele beszélgetni? Együtt elmenni ide-oda? Valami oka van, hogy szándékosan idegesít, ezt kellene megszüntetni. Az nem megy, hogy "majd ha ő normális lesz velem, akkor én is", ebből a körből valahogy ki kellene törnötök.

Ha önállóan nem sikerül, fordulj pszichológushoz. (A területileg illetékes pedagógiai szakszolgálatban ingyenes rendelés van, 14 éves kor fölött szülő nélkül is bejelentkezhetsz.)

2017. márc. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, nem szoktam vele elmenni sehova, csak ha muszáj. A területünkön sajnos nincs pszichológus,pedig ha lenne már rég hozzáfordultam volna. :( Gondoltam ezért megkérdezem itt miket lehetne csinálni vele.


Megpróbálom azt amit mondtál, hátha bejön! :)

2017. márc. 11. 10:28
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Felteszel egy fejhallgatót és akkor nem kell hallgatnod, ennyi. Fél nap alatt el fogja unni, hogy veled szórakozzon.
2017. márc. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Fatal_3rror_ ***** válasza:
Fognám és addig verném míg bőgni nem kezd.
2017. márc. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!