Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ezt meg miért? Hogy dolgozzam...

Ezt meg miért? Hogy dolgozzam fel?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta vágyok 1 kistestvérre ,és néhány hónapja kiderült h anyukámtól lesz egy kistesóm.(A szüleim elváltak.)A 20. hetes ultrahangon(,ami egy kicsit csúszott,és így 23. hétben mentünk) kiderült h néhány napja meghalt.Nekem ezt így azért (is) nehéz nagyon ,mert épen akkor volt 1 nagyon rossz korszakom (legjobb barátnőm ország másik végébe költözött, apámmal folyton veszekedtünk stb.), de ha rá gondoltam akkor rögtön jobban éreztem magam.Ezen kívül szerintem ez nagyon igazságtalan.Én egy nrm túl jó anyagi helyzetű családba születtem ,apukám minden nap késő estig dolgozott.Nem voltam 4 éves amikor anyukámmal elköltöztünk 1 olyan pasihoz aki vert minket,4-5 évig laktunk ott.Ezen kívül az osztályom sem fogadott be,úgyhogy komolyan szuper gyerekkorom volt.Ezzel szemben anyukám és a párja totál szerelmesek egymásba,nembvagyok szakértő de szntem nem nagyon dognak szétmenni.A család jó anyagi helyzetben van,én is vágytam már egy kistesóra.Readásul anyukám látta az arcát és azt mondta nagyon szép volt.Az meg már csak a bónusz h az ismeretségi körben 3-4 hasonló korú baba is lesz.És éppen ezért esik nagyon rosszul h neki nagyon jó élete lehetett volna és nem született meg.Anyukám a babaruhákat játékokat stb. nem ajándékozza el és azt mondta h lehet h mégis lesz majd kistesóm.

Hogyan dolgozzam ezt fel?



Bántó kommenteket lécci ne írjatok,így is pont eléggé kivagyok.:(



2017. márc. 14. 18:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Ugye tudsz róla hogy nagyon önző vagy? Mindig csak te te te...neked a tesód halt meg, de anyukádnak a gyereke...róla mégse írtál...gondolkozz el egy kicsit.
2017. márc. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
Igaza van anyukádnak lehet még kistesó, ha ezt így megondta akkor biztos hogy tervben van az újrapróbálkozás. Legyél megértő anyukáddal,segíts neki a házimunkában és vígasztald meg ha szomorú. Ne emlegesd neki a tesót mert csak fájdítod a szívét.Érthető hogy te is szomorú vagy gondolj rá úgy hogy ennek meg kellett történnie és a jövőben talán lesz kistesót. Most kell egy kis lenyugvási idő a családnak meg gyógyulási idő anyukádnak.
2017. márc. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Az idő segít valamennyire. A gyermekvállalás-nevelés topikban rengeteg ilyen szülő van. Ott se lesz ettől különb válasz, hogy hogyan dolgozd fel.


Ha tényleg nincs akadálya egy kistesónak és a szülők is benne vannak a korban(és nem ment el a kedvük) biztos fognak próbálkozni még.


Lehet volt valami a háttérben ami egyébként is az élettel összeegyeztethetetlen.

2017. márc. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Gondolj arra, hogy anyudnak sokkal rosszabb, és támaszra van szüksége, nem arra,hogy ő nyújtson támogatást.

Lehet még új családtag, de ehhez segíts anyudnak, mielőbb rendbe jönni. Meglátod, te is erőt merítesz belőle.

2017. márc. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%

#5

Nem. Egy gyermekre soha nem támaszkodhat szülő.


Kedvesem, beszélj őszintén anyukáddal és támaszkodj rá bátran, azért az anyukád. Mond el neki, mit érzel!

2017. márc. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell elkeseredni, ha ezt vállalta akkor terveznek gyereket. Biztos majd próbálkoznak és lesz tesód. Sajnos ez előfordul ami történt. De biztos következőre sikerül.
2017. márc. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%
6os, miért lennék kretén? Meghalt a testvére, erre mást sem hallgattunk csak ő ő ő..senki más csak ő. Önző és gyerekes viselkedés. Nem az hogy hogy segítsen az anyukájának, csak hogy neki milyen rossz...
2017. márc. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

#9, attól még, hogy anyukájának rossz, nem csak neki fáj. Még soha senki nem lett jobban egy olyan tanácstól, hogy "nézd, másnak mennyivel rosszabb, mint neked!" Elég undorító hozzáállás, de ha téged az tesz boldoggá, hogy mások jobban nyomorognak nálad, hát lelked rajta.


A leírás alapján pedig a kérdező még gyerek, szóval teljesen helyén való, ha gyerekesen viselkedik.

2017. márc. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

#1

Igazából nem neked írtam, hogy kretén vagy, hanem a kérdezőnek, hogy ne foglalkozzon a válaszoddal.

2017. márc. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj erre úgy hogy a babával valami fejlődési gond volt és nem birt életben maradni. Valaminek nem sikerült jól a testében kialakulnia. Így nem lesz most beteg fogyatékos kistesód. Koncentráljatok a következő babára, még nagyobb lesz az öröm amikor megszületik.
2017. márc. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!