Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan dolgozzam fel anyukám...

Hogyan dolgozzam fel anyukám viselkedését?

Figyelt kérdés

Epilepsziás, mentálisan beteg. Hozzá tenném mikor gyerek voltam még normális volt. Betegségei később alakultak ki.

Szóval. Eltitkolta apukám elől is a betegségét. Válássukkor előjött. Sose dolgozott. Folyton azt kellett otthon hallgatnom apám milyen szem.ét hogy nem ad neki több pénzt. Többször szimulált hogy ne kelljen dolgoznia. Megjásztotta magát sokszor az orvosok előtt. Volt hogy koplalt és csontcsoványra lefogyott. Nem lehetett elvinni sehova mert hisztizett és sírt olyankor. Mindenkit kihasznál akit tud. Múltkor megmutatta hogyan szimulált a dokik előtt. Folyton csak a pénz érdekli. Én is epilepsziás vagyok de dolgoztam és jelenleg is munkát keresek. Nehéz de dolgozni szeretnék.

Anyukám sokszor megnehezítette az életemet. Nem is sorolnám tovább. Olyan dolgokat kér amiket nem tudok megadni neki ezt ő is tudja.

Mostanàban pl állandóan hívogat hogy a karácsonyi fenyőnket vigyük le neki vidékre. Többször mondtam neki nem én vettem párommal megbeszéltük az ő szüleihez megy. Nem fér el a kocsiban sem. Megsértődött aztán erősködött. A másik pedig hogy minden fát kivágott otthon. Szóval értelmét sem látom minek neki. Kunyerál dolgokat amiket használok. Hiába mondom nem. Látom rajta nem bánja meg ezeket a dolgait.

Napi szinten rosszul érzem magam miatta. Szeretem őt de úgy érzem tönkre tesz lelkileg.


2017. febr. 7. 14:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Te magad írod, hogy mentálisan beteg.

Sajnos akkor ne is várj tőle semmi javulást. Szednie kéne esetleg gyógyszereket rá vagy nem tudom.

Sajnállak, de igazából nincs rá jó megoldás. Próbáld meg jobban irányítani a kommunikációtokat. Adj neki valami feladatot, hogy megelőzd a hülyeségeit.

2017. febr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Felügyeletre szorul, vagy azért önálló? Miből él? Próbáld ritkítani a kapcsolatod vele, mert te is tönkre fogsz menni. Gondolom, épp elég a saját betegségeddel küzdened.
2017. febr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Egyedül él. Rokkant nyugdíjat kap. Sok butaságot csinál. De mikor ott éltem akkor se volt könnyű vele. Elmondása szerint néha szedi csak. Csak hogy ezen is spóroljon. Pszichiáterhez is jár. Sokszor megkér utazzak haza egy napra meg hogy aludjak ott. De nagyon rossz körülmények között él és nem lehet elviselni sokáig. Már szinte majdnem mindenki elfordult tőle.
2017. febr. 7. 14:21
 4/13 anonim ***** válasza:
21%
Az epilepszia az nem mentális betegség!
2017. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Epilepsziás ÉS mentálisan beteg. Így már jobb?
2017. febr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A manipulatív személyiség, személyiségzavarra utal, téged is kihasznál, mint másokat is az életben. Meg igazából ilyenkor nehéz elkülöníteni mi a saját lénye és mi a betegség tünete, főleg mert ő vissza is él a helyzetével.
2017. febr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
Hát nem irigyellek, tönkreteszi az életedet.
2017. febr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

Ismerős a helyzet, de azért ne hagyd megfagyni, lehetséges hogy nincs tüzelője. Neked kell erősnek lenni és tudatosítanod magadban, hogy mindennek ellenére ő az anyukád és nem olyan, amilyennek szeretnéd. Ne hagyd magad rángatni, de a szociális hálón kívül nem számíthat másra, csak rád.

Próbálj neki pozitív jövőképet festeni, muszáj. Tudom, mert én is csináltam. Hosszú évekig tartott mire lett változás.

2017. febr. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. És most már nem csak rám számíthat. Van munkája.ÉS tudtam lazítani a kapcsolatunkat, ami mit sem változott, annyit talán, hogy sokkal többet beszéltünk. De nem változik. ÉS a barátnőm anyukájának az anyukája is ugyanilyen, holott ők teljesen más korosztály. Van, aki sosem változik. De nem tudhatod előre.
2017. febr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem lehetne egy nőt szerezni mellé, aki az ottlakásért kicsit figyel rá és rendben tartja a környezetét?

Természetesen nem 0-24-ig, mert az illetőnek dolgoznia kell, de legalább nem lenne felügyelet nélkül állandóan.

Vagy egy másik rokkantnyugdíjast, akinek a feje rendben van.

2017. febr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!