Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan dolgozzam fel a gyászt?

Hogyan dolgozzam fel a gyászt?

Figyelt kérdés
A testvéremnél 3 hónapja leukémiát diagnosztizáltak, 13 napja sajnos a szervezete feladta a küzdelmet 27 évesen. Egyetlen testvérem volt, nagyon közel álltunk egymáshoz, nélküle nem teljes az életem. Igazi nagytestvér volt, buliban megvédett a részeg fiúktól, ha valami problémám volt, ő mindig ott állt mellettem, és én is mellette... Gondolkoztam már azon is, hogy pszichológushoz fordulok. Az én szobám mellett van a szobája, minden nap elmegyek mellette, nincs az a perc hogy ne gondolnék rá, hogy nem a képeit nézegetném. Eszembe jutnak a közös emlékeink, és nem tudom abbahagyni a sírást. Annyira fáj ez az egész. A szüleim teljesen összetörtek, testvérem barátnője is vigasztalhatatlan. 13 napja nincs se éjjelem, se nappalom. Az az egy dolog vigasztal, hogy el tudtam búcsúzni tőle. A barátom mellettem áll mindenben, mindig számíthatok rá, de úgy érzem, hogy ezeket a dolgokat vele nem tudnám megbeszélni. Jelenleg nem tudom, hogy mihez kezdjek magammal, nem alszok, nem eszek, 4 kilót fogytam már. Nem tudom, hogy az a jobb-e ha beszélek róla másnak, vagy ha magamban sírom ki magam, amikor senki nem látja. Bocsánat, ha egy kicsit hosszúra sikeredett, de muszáj volt magamból kiírni a bánatom. 21L

2015. júl. 22. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem keress fel egy pszichológust. Veszteni valód nincs vele, és talán jobb is ha kibeszéled magadból a fájdalmakat.


Részvétem :(

2015. júl. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenképp jó, ha felkeresel egy pszichológust. Nem fogja felgyorsítani a gyászt, de segíteni fog neked a feldolgozásban.


Őszinte részvètem és kitartást kívánok ezekben a nehéz időkben!

2015. júl. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a csaladnak le kellene ulni es egyutt megbeszelni a gyaszt. A baratodnak is elkellene mondanod. Igy mindenki megkonnyebbulne, es a parod sem erezne magat kirekesztetnek. Sokat segit, ha beszelsz rola valakinek. Nekem par eve volt egy vetelesem, nagyon megviselt. Nem tudtam tullepni rajta, majd fel ev mulva spontan kitort belolem. Elmondtam a paromnak mit erzek, miket gondolok, o is elmondta. Azota sokkal jobb. Sikerult tullepni. Tudom, ez mas, de a gyasz aznem mas.
2015. júl. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is elveztettem a bátyám, 18 évesen egy balesetben.

Tesóm mindig nagyon életvidám volt, sosem volt egy rossz perce se, mindig röhögött ő tartotta össze a családot is. Halálakor mi egy estet rendeztünk, hogy megemlékezzünk róla, meghívtuk a haverjait, barátnőjét, és persze a család volt ott, tartottunk egy nagy beszélgetést, ahol mindenki elmondta a legjobb pillanatát amit átélt vele, a JÓRA EMLÉKEZTÜNK csak arra... voltunk vagy 40-en és nagyon megható volt, segített feldolgozni, hiszen ő sem akarhatná máshogy. Az tartja mai napig bennem a lelket, hogy van valaki aki onnan fentről ŐRANGYALKÉNT vigyáz rám, és persze jól röhög mikor hugica valami hülyeséget csinál.

Gondolj arra, hogy Ő mit akarhatna, azt hogy tönkretedd az életed a sírással? Nem hiszem...


20L

2015. júl. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!