Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tanulási-beilleszkedési...

Tanulási-beilleszkedési zavaros, epilepsziás 13 éves öcsémet hogyan tudnám kezelni úgy, hogy nem süllyedek az ő szintjére?

Figyelt kérdés
Most elkezdett javulni a kapcsolatom rá, számíthatok rá, csak kb a családban senki nem tudja őt kezelni! És bennem megbízik az utóbbi időben úgy érzem. Hogyan tudnám megállítani ezt a folyamatot, hogy ne legyen még butább és naivabb, hiszékenyebb, ugyanis vannak nála hiperaktiv (ADHD tünetek, szinte mind igaz rá). A nővéreként szeretnék neki segíteni, ha apuék nem lesznek már, jár fejlesztő tanárhoz is, nem tudom mennyit használ neki.

2017. márc. 24. 20:37
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Apu barátnőjével viszont nem valami jó a kapcsolata amióta ismerik egymást 2 éve! Anyu meg nem velünk én, hülyíteni tud csak mindenkit, az öcsém J. meg csak ellhiszi a hazugságait. (A szüleim elváltak sajna)
2017. márc. 25. 17:18
 12/21 Ignis Subdialis ***** válasza:
86%
Ja, hogy a családi háttérről eddig semmit nem tudtunk, de amikor a gyerek problémáiból olvasva leírom, hogy valami háttérben lévő, szülőkkel kapcsolatos zűrre reagál így, akkor a pszichológia a hülye, de kiderül hogy azért jócskán van trutyi ott - elváltak, rossz kapcsolat a barátnővel, megbízhatatlan anyu - hát én kérek elnézést... :D
2017. márc. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
37%

#7 vagyok, köszi a lepontozást.


Nyilván itt mindenki minimum egy orvosi egyetemet végzett, és epilepsziás gyerekek gyógyítására specializálódott szakorvosi vizsgát tett. Hidorgén-peroxid meg c-vitamin, hagyjuk már...

Hogyan segít a kérdezőnek, ha elkezdjük ecsetelni az epilepszia kialakulásának okait, és elhordjuk mindennek a családját úgy, hogy semmit nem tudunk róluk? Sehogy.

Azzal a módszerrel, amit írtam, nem csak egy beteg embernek lehet segíteni, és nyilván egy beteg ember sem díjazza, ha csak egy betegségként kezeljük.

2017. márc. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
100%
Szerintem össze van zavarodva, kínjában hazudozik, lehet, h nem is igazodik ki a körülötte zajló történéseken. Valamint, mivel 13 éves, egyre jobban frusztrálja, hogy más mint a társai. Talán közöttük sem találja a helyét. Menekülési reakciónak tűnik... Feltétlen törekedj továbbra is a jó kapcsolatra vele, segíts neki ötleteket adni, jó döntéseket hozni, éreztesd vele, hogy a stiklijei ellenére is mindig számíthat rád.
2017. márc. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Utolsó, valami lehet a mondandódban. :) A takarítónőnkkel se jó a kapcsolata, aki ott segít neki ahol tud, pláne a tanulásnál, mert egyedül sajna nem tud tanulni, csak segítséggel, a fejlesztő tanár pedig játékosan segít neki a tanulásban. (Keresztrejtvényeket kell megfejtenie, szókereső rejtvényekben szavakat megkeresnie, ilyesmik.) Amúgy aki kêrdezte a koromat, majdnem 7 évvel vagyok idősebb nálla, 6 év és 9 hónap köztünk a korkülönbség, pont mint anyu meg a nyénye közt, a nyénye a körösztanyja neki, anyám meg öcsém körösztanyjának a húga). :) :D Szóval lehet matekozni hány éves vagyok, akit érdekelt ez. :Dd
2017. márc. 26. 21:29
 16/21 A kérdező kommentje:
#12-, es, kösz a bunkóságot és hogy elítélsz anélkül, hogy bármit is tudnál a családi hátterünkről a tesómmal. Mit ne mondjak,annyira kedves vagy, hogy mindjárt elalélok tőled....😤😤😤😤😓 #iróniaésszarkazmushaérzed
2017. márc. 26. 21:32
 17/21 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Helló, itt valakinek komoly szövegértési gondjai vannak! Jól lepontozzátok a válaszom, amivel rá akarok mutatni, hogy szegény gyerek tünetei mögött családi konfliktusok áll(hat)nak. Túl bonyolult a megfogalmazás? Ez nem ítélkezés a családjáról, hanem a probléma gyökerének a feltárása! A tudomány nem ítélkezik! Semmit nem szólt a kérdező a családi hátteréről, amikor már említettem, hogy a válás is komoly egészségügyi gondokat okozhat a gyerekben! És ezután tárta fel a kérdező a családi hátteret címszavakban és nem az derült ki, hogy szuperharmonikus, szerető házasságban élnek a szülei!


Tehát? Lehet szapulni a tudományt, vagy azt aki előhozza, de ez olyan mint a gyógyszerellenesség - a probléma kezeletlen marad. Ha nem nevezzük nevükön a dolgokat, akkor nem lehet őket kezelni!


Szegény gyerek érzékeny, nem találja a biztonságot(!) a családjában, széthullott mögötte az otthon: erre szereket szedni, büntetni stb. tök értelmetlen.


Sajnos csak az információ az, ami ezen segíthet, nem kell mögé látni mindenféle sötét árnyat (különben is a mögélátót jellemzi: mit lát mögé).

A szülők szempontjából is nehéz egy válás, és nem lehet hibáztatni őket, hogy ilyenkor a saját fájdalmaik és konfliktusaik kerülnek előtérbe és nem is gondolnak rá, hogy a gyereket ez mennyire megviselheti: minél fiatalabb, annál jobban.


Sajnos nem közismert még eléggé az, hogy ilyenkor a szülőknek ki kell alakítaniuk egy együttműködési modellt a gyerekek érdekében, hogy csökkentsék a megrázkódtatást számukra. Erről már jelentős mennyiségű szakirodalom van, hogyan, miről kell kommunikálni a gyerekekkel, attól függően mennyi idősek a konfliktus idején. Leírják milyen jelekből mikre következtethetnek a gyerekek és ha nincs ott a szülő, aki meggyőzze az ellenkezőjéről, egészen furcsa gondolatokra juthatnak, pl. hogy ők a hibásak a konfliktusok miatt. Vagy milyen rombolást okozhat a személyiségükben ha az egyik szülő a másik ellen próbálja hangolni és ilyenek. Leírják, hogy mire van szüksége ilyenkor a gyereknek és azt hogyan lehet, kell megteremteni számára, hogy ne legyen nagyobb baj.


Nagyon pozitív, hogy a kérdező segíteni akar az öccsének, de ha megértené a válaszom, akkor tényleg tudna is segíteni rajta, mert pl. kereshet cikkeket erről "válás hatása..." és megmutathatná a szüleinek, vagy ő maga meríthetne ötleteket, hogy ha nem is feltétlenül szavakkal, de hogyan teremthetne olyan légkört - ahogy itt valaki említette is - ami biztonságot nyújt a testvére számára.

2017. márc. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Azt azonban szem előtt kell tartania a kérdezőnek, hogy ő nem egy diplomás terapeuta, nem szülő, ő egy testvér, így az eszközei ennek megfelelően korlátozottak. Ez az ő szemszögéből egyébként kifejezetten jó, hiszen saját fejlődő személyisége szempontjából fontos, hogy ne kényszerüljön idegen szerepekbe, különösen ne eljátszhatatlan szerepekbe, ne emeljen a vállára olyan felelősséget, ami nem az övé.

A legjobb lenne, ha a szülők tudnának szülőként együttműködni a létrejött távolságból is, s ebben kérhetik szakértő segítségét. (pl. [link] )

2017. márc. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
25%
Erre szoktam mondani, hogy ráhagyhatnánk a természetre a dolgot. Ugyanis az emberiséggel ellentétben Föld anyánk tudja, hogyan kell "kezelni" az ilyen fogyatékos embereket.
2017. ápr. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, tudom hogy pszichésen beteg, akkor ennyi erővel te meg 1 vadbarom vagy már ne is haragudj! :@ Vagy ha már ilyen szavakkal illeted, legalább úgy fogalmazd meg, hogy számomra ne legyen bántó, mert a testvérem te retardbarom. Ne félj ha veled élne együtt ilyen családtag, vagy testvér, nem a fogyatékos szóval illetnéd. Ezt csak azok tudják, akik egy ilyen gyermek nevelését vállalják, és együttélnek vele, nem dobják be gyermekotthonba vagy fogyatékos otthonba, speciális iskolába stb. Saját tapasztalatból mondom. Nem kívánom senkinek se, hogy 1 mentálisan sérült emberrel kínlódjon nap mint nap, aki még megteszi ezt a szerettéért, azelőtt meg hatalmas nagy respect, ők érdemlik meg a tiszteletet, hogy felvállalják. Az öcsém ez mellett még epilepsziás ha ez nem lenne elég.... Te nem tudod miket élünk át vele nap mint nap, és hogy ő miken megy keresztül, de ha te élnél ilyen emberrel, 100%, hogy megbolondulnál már 1 nap után, úgy hogy a szádra lakatot tegyél és pofa alapállásba.
2017. ápr. 9. 02:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!